Dovolená Peru


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Peru - navigace  
zájezdy Peru Hotely a ubytování Peru
Last minute Peru Informace Peru
Víza Peru Fotogalerie Peru
Mapy a průvodce Peru Recenze hotelů Peru
Diskuze Peru  Peru

 --> Chcete se o zemi něco dozvědět? --> Přírodopis

PodnebíZvířata-->RostlinyPřírodní podmínky
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Nejen fauna ale i flóra je v Peru rozmanitá. Největší rozmanitost druhů opět najdete v amazonských nížinách. Vědci ale předpokládají, že jen v západní části Amazonie se nachází vegetace v původní formě. Rostlinné i živočišné druhy mizí takřka každý den, a to jen vinou člověka. Z 30 000 druhů známých rostlin bylo 20 000 objeveno právě v této oblasti. Ale tisíce druhů stále ještě čeká na objevení.
Peru - Peruánská flóra (Peruvian flora) Peru - Antiplano Tichomořské pobřeží
Na slunce bohatém, suchém pobřeží žije většinou jen pouštní vegetace. Jsou to převážně zakrslé keře, kaktusy, různé druhy trav a hlíznatých rostlin.
Náhorní plošiny, Andy
Páramo a puno jsou charakteristickými vysokohorskými biotopy. Jedná se o vysokohorské křovinaté a travnaté území, které funguje jako přírodní „houba“. Zachytává a uvolňuje většinu vody. Páramo pokrývá většinu hor na severu území a pokračuje do Ekvádoru. Je charakteristické drsným klimatem, vysokým stupněm ultrafialového záření a mokrými rašeliništi. V oblasti Huarázu a na jihu země jsou rašeliniště a celkové počasí sušší, náhorní plošiny jsou více travnaté – jedná se o puno. Těmto oblastem dominují především trávy, plazivé rostliny, byliny, keře a zakrslé stromy. Pouze jen nejodolnější rostliny se dokázaly přiblížit drsným podmínkám této oblasti. Většina zdejších rostlin je malého vzrůstu, kompaktní a někdy tvoří hustý zelený koberec nazývaný „laretta“. Dejte si pozor na andské kaktusy. Vypadají jako neškodné chomáčky vlny, ale skrývají ostré bodliny.

Peru - Huascaran Amazonská nížina
Oblast, kde přechází svahy And do amazonských vysočin, je odlehlá a drsná. Nachází se zde málo prozkoumaný mlžný prales, pojmenovaný podle toho, že stromy zachytávají dešťové mraky, které zdejší krajinu zvlhčují a vytvářejí v lesích zvláštní klima, které podporuje přežití různých vzácných rostlinných druhů. Zdejší stromy se adaptovaly na příkrou kamenitou půdu a drsné klima. Jsou charakteristické nízkým sukovitým vzrůstem, hustou korunou s malými lístky a na mnohých z nich parazitují orchideje, bromélie, kapradiny a další. Tato hustá vegetace dodává těmto lesům strašidelně krásnou atmosféru. Je domovem mnoha savců (pumy, tapíři, medvědi) a ptáků. Každoročně se zde objeví velké množství nových druhů. Jednou z věcí, které turisty šokuje v amazonském pralese, je velikost stromů. Například některé exempláře kapoku vlnatého mohou mít v průměru 5 metrů. Některé stromy mají zvláštní kořeny, které vypadají jako by je podpíraly. Tyto stromy najdete především v zátopových oblastech. Kořeny jim pomáhají přežívat tyto pohromy. Deštná palma je příkladem stromu s těmito zvláštními kořeny. Tam, kde byly stromy poničeny záplavami, vodou a kácením, se vyskytují rychle rostoucí druhy rostlin. Jejich přírůstky mohou tvořit i několik metrů za rok. Většina z nich patří do rodu Cecropia. Najdete zde velké množství mahagonových stromů, cedrů, kaučukovníků, vanilky a nespočet dalších druhů stromů a květin.


Průvodci a mapy


Peru...
Peru - DVD
99 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz