Dovolená Peru


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Peru - navigace  
zájezdy Peru Hotely a ubytování Peru
Last minute Peru Informace Peru
Víza Peru Fotogalerie Peru
Mapy a průvodce Peru Recenze hotelů Peru
Diskuze Peru  Peru

 --> Chcete se o zemi něco dozvědět? --> Přírodopis

Podnebí-->ZvířataRostlinyPřírodní podmínky
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Peru - Papoušek (Parrot) Fauna je v Peru rozmanitá, záleží však na oblasti a nadmořské výšce, kde se nacházíte. Amazonská oblast je bohatá na obrovské množství druhů zvířat. Tato oblast patří mezi neopakovatelná místa na zemi, kde se v extrémně vysoké nadmořské výšce nachází obrovské množství druhů, z nichž některé balancují na okraji vyhynutí. Vědci objevili přes 3 000 druhů brouků v pěti různých oblastech Amazonie. Avšak každá tato oblast měla rozlohu pouze 12 metrů čtverečných. Vědci se domnívají, že každý druh stromu rostoucí v džungli podporuje více než 400 různých druhů zvířat. Objeveno bylo tisíce druhů stromů, což znamená, že zde žije milióny druhů zvířat, zejména brouků, z nichž zůstává ještě obrovské množství druhů lidem neznámých. Nachází se zde přes 1 700 druhů ptáků (druhé místo v počtu ptačích druhů na světě). Je to dvakrát více než co bylo kdy objeveno v Evropě, Severní Americe a Austrálii. Žije zde okolo 400 druhů savců, 500 druhů plazů a obojživelníků a okolo 2 000 druhů ryb. Peru má tři rozdílné oblasti – tichomořské pobřeží, náhorní plošiny a Andy a východní nížiny. V každé z těchto oblastí žijí naprosto odlišné druhy zvířat.
Peru - Vikuně Pacifické pobřeží
Je pravdou, že v porovnání s amazonskou nížinou neuvidíte na pobřeží příliš mnoho života. Je totiž tvořeno převážně pouští a proto zde můžete pozorovat zejména mořský život a ptáky. Nejjednodušším místem pro pozorování zvířat této oblasti je Národní rezervace Paracas. Můžete zde pozorovat velké kolonie vodních ptáků jako jsou pelikáni, kormoráni, fregatky, racky, stejně tak jako malé kolonie tučňáků a inckých rybáků. Spatřit zde můžete i kolonie lvounů.
Náhorní plošiny, Andy
Mezi faunu náhorních plošin se řadí velké množství lam, alpak, vikuní a guanaco. První dvě jsou zdomácnělé již mnoho stovek let, kdežto vikuně a guanaco spatříte pouze v divočině. Lama je největší a nejsilnější, unese náklad kolem 25 kg. V některých oblastech se pěstuje pro maso. V odlehlých oblastech jsou lamy pěstovány pro jejich vlnu (během dvou let jsou to 2 kg vlny). Alpaka je menší a pěstuje se především kvůli vlně. Během střihu se z jedné alpaky získá přibližně 5 kg vlny. Vlna má různou barvu a kvalitu. Obecně má alpaka delší krk, lama delší uši a vyčnívající ocásek. Guanaco vypadá jako menší lamy. Obyčejně je oranžovohnědá s bílým břichem. Vikuňa je ze všech nejlepší a i když se nikdy nestala domácím zvířetem, pěstuje se kvůli vlně, která je nejlepší na světě. Vyprodukuje 250 gramů vlny za tři roky. Stříhání zvířete se provádí nejvýše pětkrát za jeho život. Přestože se vlna z vikuní nepěstuje pro obchod, bylo zjištěno, že kabát z této vlny stojí okolo 5 000 USD. Protože je vikuňa ohroženým druhem, je chráněna. Mezi jiné zvířata, které můžete spatřit na náhorních plošinách, patří lišky, pumy, tapíři, jeleni a viscachas – něco mezi veverkou a králíkem. Z ptáků zde můžete pozorovat andského kondora, který je považován za největšího létajícího ptáka na světě (rozpětí křídel 3 metry, váha okolo 10 kg). Spatřit můžete i sokoly, kachny, datly a čejky chocholaté. Mnoho měst je domovem pro vrabce. V oblasti jezera Titicaca žijí tři druhy plameňáků.
Amazonské nížiny
Návštěvníci, kteří navštíví tuto oblast budou vždy překvapeni obrovským množstvím druhů fauny a flóry. Najdete zde dostatek kvalifikovaných místních průvodců a pokud se zajímáte o faunu a flóru, určitě nelitujte peněz a najměte si ho. Z obrovského množství fauny můžete spatřit různé druhy opic, veverek, jaguáry, tapíry, pekari, medvědy, kajmany, želvy, vydry, mravenečníky, pásovce, lenochody, obrovské množství ptáků, papoušků, plazů a hmyzu. Pozorovat můžete okolo 120 druhů kolibříků. Někteří z těchto kolibříků žijí i v extrémních podmínkách náhorních plošin.


Průvodci a mapy


Peru...
Peru - DVD
99 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz