Dovolená Peru


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky


  Peru - navigace  
zájezdy Peru Hotely a ubytování Peru
Last minute Peru Informace Peru
Víza Peru Fotogalerie Peru
Mapy a průvodce Peru Recenze hotelů Peru
Diskuze Peru  Peru

 --> Chcete do země jet? --> Na co si tam dát pozor, jak se tam chovat?

Nemoci, nebezpečná zvířataDopravní předpisySpolečenská etiketaCo tam nesmím jíst a pít-->Osobní bezpečnost
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Zloději
Peru má bohužel špatnou pověst, co se týká zlodějů. Mnoho turistů zde bývá okradeno. K tomu, abyste toto riziko minimalizovali, je potřeba dodržovat několik základních pravidel. Pamatujte, že nejvíce zlodějů se vyskytuje na přeplněných místech – na autobusových zastávkách, na vlakových nádražích, na trzích a na různých slavnostech. Organizované zlodějské gangy zde nejsou běžné, jedná se spíše o samostatné kapesní zloděje. Dobře si proto uložte své peníze a doklady. Nejlépe si je umístěte do speciálních pásů, které se umísťují pod oblečení. Dobré je také mít část peněz v cestovních šecích, které mohou být v případě ztráty vráceny. Nenoste viditelně také drahé šperky a dávejte pozor na kamery a fotoaparáty. Zloději často pracují ve dvou. Jeden vás zabaví a druhý okrade. Dávejte si pozor na tlupy dětí a staré ženy. Dejte si také pozor na pouliční směnárníky. Pokud budete přepadeni, dejte raději útočníkům to, co chtějí. Noste u sebe také důležitá telefonní čísla, na která například můžete nahlásit ukradení kreditní karty atd. Nebuďte však paranoidní. Pokud si budete dávat pozor, můžete strávit v Peru měsíce, bez toho abyste byli okradeni.

Drogy
Vyvarujte se konverzace s lidmi, kteří nabízejí drogy. Často se stává, že po rozhovoru s takovým člověkem, byli turisté zastaveni policií a obviněni z dealerství. Pokud se vám něco takového přihodí, nikdy nenastupujte do auta s "policií", ale jdete na policejní stanici pěšky. I policie může být totiž falešná. Pamatujte na to, že turistická policie v každém větším městě je ochotná pomoci při takovýchto potížích. Pamatujte také na vysoké tresty za držení drog. Minimální trest za drogy je několik let vězení.

Výšková nemoc
Cuzco a jezero Titicaca jsou oblíbené trasy turistů. Obě dvě místa jsou položena ve vysoké nadmořské výšce. Většina turistů přiletí do Cuzca letadlem z Limy, která má téměř nulovou nadmořskou výšku. Během několika hodin překonají výškový rozdíl větší než 3 000 metrů, což jim může způsobit nemalé problémy. U turistů, kteří přiletí do Peru za horolezectvím, se předpokládá, že budou náležitě poučeni o aklimatizaci. Nebezpečí hrozí ale právě těm turistům, kteří si neuvědomí, že i bez horolezectví se v Peru překonávají vysoké výškové rozdíly, zejména pokud používají k přepravě letadlo. Tuto nemoc rozhodně nepodceňujte, mohla by mít katastrofální následky. Pamatujte na to, že pokud vás postihne, můžete na několik dní zapomenout na jakékoliv cestování. Lékaři jsou však ale připraveni na tyto časté obtíže turistů a mají k dispozici poměrně účinné léky. Více se dozvíte v kapitole Které nemoci kde.

Terorismus
V Peru se vyskytují dvě povstalecké skupiny – MRTA a Sendero Luminoso. Většina hlavních vůdců těchto skupil byla ale chycena a uvězněna roku 1992. Od této doby se bezpečnost pro turisty výrazně zlepšila. Občas jsou zaznamenány útoky několika posledních stoupenců Sendero Luminoso, ale jsou řídké a nejsou obráceny proti turistům. Organizace MRTA se přihlásila k zodpovědnosti za obsazení japonské ambasády roku 1996, avšak ani tento útok nebyl namířen proti turismu. Nebezpečí teroristického útoku v Peru není jistě větší než v jakémkoli okolním státě.

Zemětřesení
Peru se nachází v zóně zemětřesení a malé otřesy jsou tu běžné. Každých několik let postihne zemi velké zemětřesení, které si vyžádá velké materiální škody i oběti na lidských životech. Pokud se vám něco takového přihodí, nestůjte blízko oken a těžkých předmětů. Pokud jste venku snažte, se nestát u sloupů a drátů elektrického vedení, na mostě a jiných rizikových místech. Vyvarujte se davové paniky.

Nebezpečné oblasti
Peru je poměrně bezpečná země, ale je dobré vyvarovat se cestování do údolí Huallaga mezi Tingo María a Juanjui. Na tomto místě je velká koncentrace drogových obchodníků. Pamatujte na to, že v některých odlehlých oblastech se může stát, že domorodci uvidí bílé lidi poprvé. Rozmyslete si proto dobře svoji cestu a předem se patřičně informujte na místní zvyky a zdali je oblast bezpečná. Na běžných turistických trasách by vám nemělo hrozit žádné nebezpečí. Pokud cestujete autobusem, cestujte raději přes den a dobře si hlídejte svoje zavazadla.Zajímavé odkazy

Varování MZV k cestám do vybraných zemí

Průvodci a mapy


Peru...
Peru - DVD
99 Kč
Peru...
Peru - děti Inků
239 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
AZ elektroPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz