Dovolená Peru


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Peru - navigace  
zájezdy Peru Hotely a ubytování Peru
Last minute Peru Informace Peru
Víza Peru Fotogalerie Peru
Mapy a průvodce Peru Recenze hotelů Peru
Diskuze Peru  Peru

 --> Chcete do země jet? --> Na co si tam dát pozor, jak se tam chovat? --> Nemoci, nebezpečná zvířata

Které nemoci kde?Nebezpečná zvířata
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Obecně platí, že každý cestovatel by měl mít pro pobyt v Peru sjednáno pojištění zdravotních výloh. Součástí zájezdu CK Čedok je pojištění u České pojišťovny, jeho rozsah a podmínky se dozvíte při koupi zájezdu. Lékařská péče je v Peru relativně dobrá, což platí o městech (vcelku však připadá 1 lékař na 10 000 obyvatel a většina místních se svěří v prvé řadě šamanovi). V případě ošetření v nemocnici si nechte vystavit lékařskou zprávu s diagnózou. Počítejte s tím, že budete platit na místě v hotovosti, uschovejte si proto originály účtů a receptů pro pozdější jednání s Českou a vaší zdravotní pojišťovnou.
Lékárny se nacházejí především ve městech a jsou označeny zeleným křížem v bílém poli. Veškeré léky (i předepsané lékařem) se platí v hotovosti. Indiáni nakupují osvědčená přírodní léčiva na tržištích.
Příruční lékárnička by měla obsahovat léky proti horečce (Anopyrin, Paralen, Acylpyrin), analgetika (Brufen, Korylan), léky na zastavení průjmu (Imodium, Reasec, Carbosorb), na střevní dezinfekci (Endiaron, Endiform, Mexaform, Ercefuryl), případně antibiotika předepsaná lékařem (Ampicilin, Augmentin, Deoxymykoin), antihistaminika na zklidnění při poštípání (Dithiaden, Fenistil), oční kapky (Ophtalmoseptonex), mast proti kožním mykózám (Canesten, Mykoseptin), mast na hnisající rány (Framykoin), mast na otoky (Ketazon, Yellon), obyčejné i pružné obinadlo, několik náplastí s polštářkem i bez, vodě odolnou náplast, Panthenol gel na spáleniny, malý dezinfekční sprej (Septonex, Jodisol), nerozbitný teploměr, nůžtičky, jehlu, pinzetu, jelení lůj a šátek.
Žádné zvláštní očkování, pokud nemíříte do pralesa, není vyžadováno. Doporučuje se očkování proti oběma žloutenkám, břišnímu tyfu, žluté zimnici a tetanu. Proti komárům je vhodné přibalit účinný repelent, oblékat se do dlouhých kalhot, košil s dlouhým rukávem a nosit ponožky. Hladit zvířata není rozumné, mohla by mít vzteklinu. O případném užívání antimalarik se vždy poraďte s obvodním i odborným lékařem.
Nedoporučujeme pít vodu z vodovodu, je běžně nepoživatelná a riskujete cestovní průjem. Všude je k dostání voda balená.Též v restauracích doporučujeme vždy vyžadovat uzavřenou balenou vodu a nikdy nepít vodu servírovanou v karafách.
Výšková nemoc (soroche) hrozí při rychlých přesunech do velké nadmořské výšky, zejména pokud jste nikdy nebyli ve vysokých horách. Projevuje se bolením hlavy, závratěmi, nevolností, nespavostí, dušností. Nejlepší obranou je postupná aklimatizace (zejména spaní v nižší nadmořské výšce než jste se konkrétního dne pohybovali) a dostatečné pití tekutin (voda a především čaj z koky). V hotelích, které využívá Čedok a na turisticky frekventovaných lokalitách jsou k dispozici přenosné kyslíkové přístroje pro vážné případy. Pokud je to možné, je žádoucí vrátit se do nižší nadmořské výšky.
Nepodceňujte sluneční záření, zejména ve vyšších nadmořských výškách, přestože se zdá zataženo. Používejte opalovací krémy s vyšším faktorem (minimálně 16), pokrývku hlavy, sluneční brýle a lůj na rty.
Zemětřesení. Malé otřesy jsou v Peru každodenní, protože země leží na styku dvou zemských desek, a pravděpodobně je vůbec nezaregistrujete. Při větších otřesech nestůjte zejména v oknech, na mostech a pod dráty elektrického napětí. Vulkanická činnost je sporadická, momentálně je viditelně aktivní pouze sopka Ubinas (5672 m n.m.), ležící mimo turistické trasy.

Průvodci a mapy


Peru...
Peru - děti Inků
239 Kč
Peru...
Peru - DVD
99 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavač

AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz