Dovolená Barbados


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Barbados - navigace  
zájezdy Barbados Hotely a ubytování Barbados
Last minute Barbados Informace Barbados
Víza Barbados Fotogalerie Barbados
Mapy a průvodce Barbados Recenze hotelů Barbados
Diskuze Barbados Okružní plavby BarbadosBarbados

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality

Historicky zajímavéPřírodně zajímavéSportovně zajímavé-->Pobytově zajímavé
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Jižní pobřeží

Od města Hastings až po Maxwell najdete podél pobřeží řadu hotelů nižší a střední třídy. Úroveň vybavení se úměrně snižuje, jak se vzdalujete od hlavního města Bridgetown.
Zde je popis konkrétních městeček a zajímavých míst v této oblasti.

Hastings & Rockley
Tato oblast je hned po Bridgetown hlavním turistickým centrem jižního pobřeží. Nachází se východně od hlavního města. Nádherný bílý písek, stinné palmy, místní obchodníci a stánky s občerstvením, tak to je Rockley Beach, centrum této oblasti. Na půl cesty mezi Bridgetown a Rockley leží místo Hastings Rock, s nádherným výhledem po okolí.

Sandy Beach Sandy BeachWorhing
Jestli chcete být uprostřed dění a přitom trochu ušetřit za ubytování a jídlo, tak tohle je město právě pro vás. Sandy Beach vám poskytne řadu zajímavých atrakcí, ale zároveň dostatek prostoru na ne příliš zaplněných plážích. Do restaurace, nebo nočního klubu se můžete vydat do St. Lawrence, který je vzdálený zhruba 10 minut pěšky.

St. Lawrence
Milovníci nočního života zde pravděpodobně budou trávit každý večer. Je zde řada klubů, restaurací a hotelů střední třídy. Mnoho z nich je přímo na pobřeží s nádherným výhledem na oceán. Dover Beach je hezká, rozlehlá pláž, která přitahuje řadu surfařů a plavců.

Oistins OistinsMaxwell
Toto město je na půl rekreační oblastí a na půl obydlenou zónou. Na Maxwell Rd najdete pár obchodníků a několik starších hotelů. Více turistická část je podél Coast Rd, jižně od centra. Je to podstatně klidnější město nežli St. Lawrence, stejně tak jeho pláže. Do hlavního města Bridgetown se můžete dostat autobusem zhruba za 20 minut.

Oistins
Listina, kterou Barbados získal větší podíl na samosprávě ostrova, byla podepsaná právě v tomto městě v roce 1652. Podstatná většina města je trvale obydlená (80%) a cestovní ruch sem skoro nezasahuje. Leží 2km na východ od Maxwell a je znám svým rybářským průmyslem. Srdcem města je velký trh s rybami, který se v pátky a soboty proměňuje ve velkou párty s řadou hudebních kapel, grilovaných ryb a spoustou rumu.
Každý den po ránu zde uvidíte řadu rybářů, jak chodí podél pobřeží, nebo jezdí v malých loďkách a kladou sítě a pasti na ryby. Přes den se pak snaží podél cest a na trhu své úlovky prodat.

Západ slunce Jihovýchodní část

Crane Beach
Crane Beach najdete 7 km severovýchodně od letiště. Je pokrytá bílým pískem a uzavřená mezi skalnatými útesy a rozlehlým oceánem. Na pláž se dostanete ze silnice severně od Crane Beach Hotel, z kterého je ten nejhezčí výhled.

pláž Východní část

Cherry Tree Hill
Příjemnou zastávkou, kde si můžete vychutnat výhled na krajinu a rozlehlé plantáže, je Cherry Tree Hill

Mulins Beach Mulins BeachZápadní pobřeží

Západní pobřeží je nejluxusnější a nejdražší částí ostrova. Jeho větší část je pod správou St James. To bývalo oblíbenou lokalitou pro radovánky anglické šlechty.

Payners Bay
Tato klidná pláž je výborná pro koupání a potápění. Jižní část veřejné pláže je vybavená piknikovými stoly a každý pátek večer se zde pečou ryby (Friday Fish Fry).

Speightstown
V dobách rozmachu pěstování cukrové třtiny na ostrově bylo toto město hlavním přístavem pro vývoz cukru do Anglie. Přístav prodělal rozsáhlou rekonstrukci a vyrostlo zde luxusní centum, které přilákalo turisty a vytvořilo řadu pracovních míst. Najdete zde řadu špičkových hotelů, restaurací a galerií. I tak si město zachovalo svou tvář a postranní uličky tvoří především staré dřevěné domy místních Bajanů. Ve spleti těchto uliček najdete řadu rumových barů, které jsou však jen pro silnější povahy.
V blízkosti města najdete jednu z nejoblíbenějších pláží západního pobřeží Mullins Beach. Tam si můžete na chvíli odpočinout, načerpat síly v příjemném stínu palmy, nebo na lehátku pod jedním z mnoha slunečníků, které lemují celou pláž, a vychutnat si nádherný výhled na klidné moře. Síly můžete načerpat i v jednou z plážových barů nebo restaurací a počkat na romantický západ slunce.
Hned vedle města na pobřeží najdete malou vesnici Ayscue, která svého času byla přístavem, který se spolu se Speighstown bránil celých šest měsíců útokům Cromwellova loďstva. V tomto malém přístavu také Cromwell za pomoci obránců přistál a kapituloval. Poté byla roku 1652 sepsána smlouva „Charter Of Barbados“, které zajistila ostrovu větší podíl na samosprávě.


© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavač

AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz