Dovolená Barbados


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Barbados - navigace  
zájezdy Barbados Hotely a ubytování Barbados
Last minute Barbados Informace Barbados
Víza Barbados Fotogalerie Barbados
Mapy a průvodce Barbados Recenze hotelů Barbados
Diskuze Barbados Okružní plavby BarbadosBarbados

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality

Historicky zajímavéPřírodně zajímavé-->Sportovně zajímavéPobytově zajímavé
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

BarbadosSporty na ostrově - Sports Většina hotelů je vybavena potřebným příslušenstvím k provozování letních sportů, jako jsou například tenisové kurty, plavecký bazén, nebo člun pro vodní lyžování. Díky dlouholetému vlivu Anglie zde najdete golfové a kriketové hřiště, stejně tak jako dráhu pro koňské dostihy. Podél pobřeží můžete provozovat sporty jako potápění, surfing, windsurfing nebo rybaření. Naopak vnitrozemí vám nabídne řadu turistických stezek a tratí.
Windsurfing Windsurfing

Jedete-li na Barbados za tímto sportem, pak je pro vás nejlepší doba mezi prosincem a červnem. Oblíbená lokalita pro středně pokročilé je Maxwell, pro pokročilé pak oblast Silver Sands na jižním cípu ostrova.
Club Mistral celoročně pronajímá výbavu v Maxwellu (246)428-7277 a od prosince do června v Silver Sands (246)428-6001 linka 227.
Další půjčovny:
Silver Rock Hotel (246)428- 2866 linka 3115 – Silver Sands
Dread or Dead (246)437-3404 – Hastings
Charles watersports (246)428-9550 – Dover Beach

Windsurfing Surfing

Ostrov Barbados nabízí velice dobré podmínky pro surfování po celý rok. Největší vlny najdete na východním pobřeží. Mezi oblíbené lokality patří Soup Bawl. Na jižním pobřeží Sounth Point a Rockley Beach jednou za čas nabízejí slušné podmínky, stejně jako západní pobřeží. Největší vlny přináší moře v zimních měsících.
Půjčovny:
Bajan Surf Bugalow (246)433-9920 – Bathsheba
bsb@jorgen.com
Dread or Dead (246)437-3404 – Hastings
Charles Watersports (246)428-9550 – Dover Beach

Korálový útes Potápění

Potápěčský ráj se nachází na západním pobřeží, kde se můžete potápět podél pobřeží jak s výstrojí, tak se šnorchlem. Najdete zde pestrobarevné korály, mořské houby a nepřeberné množství ryb. Můžete také prozkoumat jeden z 11 vraků, které jsou zde potopeny. Největší a nejoblíbenější z nich Stavronikita zde potopila vláda v roce 1978. Je 111 metrů dlouhý, v hloubce 42 m a jeho lanoví sahá až 6 metrů pod hladinu. Poblíž Carlisle Bay najdete další z nich. Jmenuje se Berwyn a leží tu od roku 1919 v hloubce pouze 7 metrů.
Za jedno potopení zaplatíte zhruba v rozmezí B$100 – B$200, což je 1500,- až 3000,- Kč.
Pro začátečníky vetšina provozovatelů nabízí jak rychlé kurzy, tak celosvětové certifikáty.

Dive Blue Reef – Mt Standfast, St. James, Tel. (246)422-3133, bluereef@sunbeach.net
Dive Boat Safari at Grand Barbados Hotel – Aqatic gap, St. Michael, Tel. (246)427-4355, Fax. (246)436-8946,
bluereef@sunbeach.net
Dive Shop – Pebbles Beach, St. Michael, tel. (246)426-9947, Fax. (246)426-2031 bluereef@sunbeach.net

Golf

Počasí na Barbadosu, což je většinou slunečné počasí po celý rok, nabízí perfektní podmínky pro provozování tohoto sportu. Podél pobřeží najdete několik golfových klubů. Kluby velice úzce spolupracují s některými z hotelů a společně nabízí řadu speciálních golfových pobytů. Můžete si také pořídit týdenní neomezenou vstupenku na golfové hřiště, za cenu mezi 120 USD a 400 USD.
Celých 500 akrů zabírá golfové středisko Royal Westmoreland (St.James, Tel: 1 (246) 422 4653). Najdete zde 18 jamek a nádherný výhled na Karibské moře. Toto hřiště je nazýváno perlou Barbadosu a patří k těm nejzáludnějším na světě. Najdete ho na západním pobřeží na půl cesty mezi Holetown a Speighstown.
Vaší další zastávkou na golfovém turné může být Barbados Golf Club. Ten leží na půl cesty mezi Oistins a letištěm. 18ti jamkové hřiště navrhl v roce 1974 J. Harris. Světově uznávané hřiště z něj udělal o pár let později jeden z předních světových architektů Ron Kirby. Každoročně se zde koná světové turné Seniorů PGA.
Pro méně náročné hráče je zde například Club Rockley. Nenáročné, 18ti jamkové hřiště má vymezený čas mezi 8 a 14 hod pro začátečníky. Otevřeno je od 6 do 18 hod.

Golfové hřiště Golfové hřiště
Sportovní rybaření

Teplé moře na pobřeží Barbadosu nabízí rybářům možnost zde ulovit například tuňáka, barakudu nebo mečouna.
BLUE JAY CHARTERS kontakt: ALAN BURKE Tel: 246-429-2326
ACTION/ CANNON II kontakt: STEPHEN ROACH Tel: 246-424-6107
BILLFISHER II kontakt: WINSTON WHITE Tel: 246-431-0741

Pěší turistika

Na procházku si samozřejmě můžete zajít kdykoliv sami. Můžete také využít programu neziskové organizace Barbados National Trust. Ta pořádá každý den procházky po zajímavých koutech Barbadosu zdarma. Na výběr máte ze tří časů (6:00, 15:30, 17:30) a ze tří tras (8, 14, 19km). Na noční procházku, která začíná v 17:30 si nezapomeňte sebou vzít baterku. Aktuální termíny a místa procházek se dozvíte v kalendáři akcí.
http://www.barbados.org/hike1.htm
Můžete se také zúčastnit Barbados maratonu, který se běží 1. prosince. K dispozici je řada tratí, od dětských (400m), přes středně pokročilé (cca 10km) až po ty obtížnější. Celá trasa maratonu vede z letiště, přes Sam Lord’s, zpět do města Garrison.

Cyklistika

Barbados je ideální místo pro provozování tohoto sportu. Počasí je zde stálé a mírné, i krajina je velice příjemná, mírně kopcovitá. Na kole můžete objevit ty nejhezčí místa na ostrově, nebo ten nejromantičtější výhled na moře. Najdete zde řadu půjčoven, které mají většinou ceny za den nebo za týden. Některé z nich nabízejí i naplánované, osvědčené trasy, po kterých vás provedou zkušení cyklisté. Jedna z nich je dlouhá zhruba 12 km, začíná v Highland a provede vás srdcem Barbadosu a po nutné zastávce v rumovém baru pokračuje do města Bathsheba, odkud se autobusem svezete zpět do Hightland. Tel: (246) 431-8928

Kriket

Zcela jednoznačně nejoblíbenější hrou na ostrově je kriket, který se těší velkému zájmu místních obyvatel. Barbados patří do světové špičky v tomto sportu a dokázal porazit i Anglii. Hrdinové tohoto sportu se například objevují i na místních bankovkách. Je zde řada týmů, jako Sir Garfield Sobers, the Three W's, Wes Hall, the Late Keith Boyce, Desmond Haynes, nebo Gordon Greenidge. Chtete-li se podívat na jejich hru, nebudete s tím mít velkou práci. Na ostrově se totiž hraje kriket všude a pořád. Od mezinárodních soutěží, až po přátelské utkání na pláži.


© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavač

AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz