Dovolená Barbados


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Barbados - navigace  
zájezdy Barbados Hotely a ubytování Barbados
Last minute Barbados Informace Barbados
Víza Barbados Fotogalerie Barbados
Mapy a průvodce Barbados Recenze hotelů Barbados
Diskuze Barbados Okružní plavby BarbadosBarbados

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality

Historicky zajímavé-->Přírodně zajímavéSportovně zajímavéPobytově zajímavé
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Queen’s Park v Bridgetown
Populární místní park pro nedělní pikniky je Queen’s Park. Na kopci uprostřed parku leží rozlehlý dvoupatrový dům, ve kterém dříve sídlil velitel britských jednotek na ostrově. V parku dále najdete například zhruba 1000 let starý baobab, který má kmen o obvodu 18 m, jsou zde umístěné klece s exotickým ptactvem a s místními green monkey, opičky, které se na ostrov dostali zhruba před 350 lety ze západní Afriky.

Farley Hill National Park
Je to jediný národní park na tomto ostrově, vhodný pro váš piknik, nebo jen procházku. uprostřed parku, na vrcholku kopce, dávné časy připomínají zbytky sídla, ve kterém byl ubytován například vévoda Edinburgu a král Jiří V. Majitelem byl zámožný baron Sir Graham Briggs. V šedesátých letech tohoto století zachvátil stavbu mohutný požár, který zničil vše, kromě masivních zdí z korálu. Ze zříceniny je nádherný výhled až na maják na východním pobřeží. Otevřeno je od 8:30 do 18:00.

pobřeží Barbados Wildlife Reserve
Na procházku můžete zajít i do místní ZOO, která se rozprostírá v mahagonovém lese, plném místních opiček Green Monkeys, pomalých želv, rybníků s kajmany a mnoho dalších živočišných druhů. Ty bezpečnější z nich volně běhají po parku.
V blízkosti parku je Grenade Hall Forest & Signal Station, nově zrekonstruovaná signální věž.
Vstupné na obě místa se pohybuje kolem B$23 pro dospělé, pro děti mladší 12let polovina. Otevřeno je od 10:00 do 17:00 a do parku se dostanete autobusovou linkou mezi městy Bathsheba a Speightstown, která jezdí přímo kolem vstupní brány.

Barbados Andromeda Botanic Gardens
V oblasti St. Joseph na ploše o šesti akrech naleznete nejrozmanitější druhy flóry tropického pásma. Jsou tu palmy, několik druhů orchidejí, kapradiny, ibišky, buganvilie, begonie a kaktusy. Zahradu zde začala stavět v roce 1954 zahradnice Iris Bannochie, která zahradu odkázala do rukou Barbados National Trust. Tato organizace se o ní stará dodnes. Je otevřená od 9:00 do 17:00. Vstupné zahrnuje brožuru popisující každou rostlinu v zahradě a pohybuje se kolem 12B$.

Mt. Standfast
Jestli máte rádi zvířata, zde si přijdete na své. Můžete zde z ruky krmit mořské želvy, nebo si s nimi zaplavat v oceánu. Většina výletních potápěčských lodí zde zastavuje, aby se jejich zákazníci mohli zúčastnit této zábavy. Na pláž se dostanete kolem Blue Reef Dive Shop, vedle kterého vám zastaví autobus. Tam si můžete také vypůjčit potápěčské vybavení. Přímo na pláži je útulná restaurace Lone Star Garage, ve které můžete dostat dobré jídlo za slušnou cenu.

Welchman Hall Gully (438-6671)
Zde můžete vidět kousek původního pralesa, který dřív pokrýval celý ostrov. Je v prudké strži, kde jsou vybudovány dřevěné chodníky. Je to jedno z mála míst, kam se dřívější osadníci nedostali při přeměňování zdejší krajiny na plantáže. Najdete zde okolo 200 rostlinných druhů. Strž byla před mnoha lety jeskyní, která byla propojená s nedalekou Harrisons’s cave. Díky působení přírodních vlivů se však před mnoha lety propadla.Vstupné je zhruba B$12 pro dospělé, děti pouze polovinu.

Harrisons Cave Harrisons CaveHarrison’s Cave (438-6640)
Jedním ze sedmi zázraků Barbadosu jsou tyto jeskyně. Zmínky o jeskyni se objevili již v osmnáctém století, ale až v roce 1970 ji za podpory National Barbados Trust prozkoumal a zmapoval Ole Sorensen. Ten byl okouzlen krásami této jeskyně a navrhl její úpravu a zpřístupnění. O čtyři roky později začali stavební práce.
Je to složitá a propletená síť jeskyní, podzemních říček a vodopádů. V současné době zde jezdí malý vlak, který vás zaveze na ta nejhezčí místa, jako je například obrovská jeskyně Great Hall s kaskádovitými jezírky, která je 50 metrů pod vstupem do jeskyně. Z vlaku můžete na pár místech vystoupit a zblízka si prohlédnout například velký podzemní vodopád, nebo již zmiňovanou jeskyni Great Hall. Jízda vlakem trvá včetně několika zastávek kolem 35 minut, ale jízdu předchází ukázky videa, takže celá atrakce trvá zhruba hodinu.

Flower Forrest
Zhruba 3 km na sever od jeskyní je na ploše 50 akrů nádherný výtvor přírody, do kterého jemně zasáhl člověk a zpřístupnil tak tento kousek džungle. Najdete zde všechny rostlinné druhy popsané anglicky a latinsky, které se na ostrově vyskytují. Žije zde také množství opic „Green Monkeys“ a mnoho druhů ptactva, které této zahradě dodávají uklidňující atmosféru džungle. Nemusíte se striktně držet vyznačených stezek a na chvíli vstoupit na trávník a vychutnat si ten pocit, že celý les, celá zahrada i všechny zvířata splývají v jeden organizmus. Nechte se unést dovnitř tohoto rozmanitého světa. Otevřeno je od 9:00 do 17:00 a vstupné pro dospělé je zhruba B$14 a pro děti B$7.


© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz