Dovolená Nový Zéland


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Nový Zéland - navigace  
zájezdy Nový Zéland Hotely a ubytování Nový Zéland
Last minute Nový Zéland Informace Nový Zéland
Víza Nový Zéland Fotogalerie Nový Zéland
Mapy a průvodce Nový Zéland Recenze hotelů Nový Zéland
Diskuze Nový Zéland  Nový Zéland

 --> Chcete do země jet? --> Kde se tam můžu ubytovat?

-->Info o možnostech ubytováníCeny ubytováníHotely
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Nenároční nocležníci, kteří touží po dobrodružství a chtějí být v co nejbližším styku s přírodou, budou asi celkem nepříjemně překvapeni.

Spaní přímo pod hvězdným nebem nebo ve stanu není na Novém Zélandu zrovna ideální volbou, a to hlavně kvůli velké proměnlivosti počasí. Náhlé a vydatné dešťové přeháňky, ze kterých se často vyklube několikadenní vytrvalý déšť, je překvapení bez výstrahy.

Dalším nepříjemným zjištěním je fakt, že vhodných míst, kde by se dala složit hlava, je jak šafránu. Tady je znát velký rozdíl s Austrálií, kde naopak narazíte na rest areu téměř na každém rohu.

Nový Zéland je znám chovem ovcí, takže jakmile vyjedete z města, všude je to samý oplocený pozemek a to i v částech řídce obydlených. Těm, kdo se vydají na několikadenní túru třeba v rámci některého z vyhlášených treků, jsou k dispozici na přespání chaty – tzv. huts. Ubytování zde není žádný přepych (většinou jen základní vybavení), ale kupodivu ceny se v některých oblastech (především těch nejnavštěvova nějších treků) drží celkem vysoko (např. Routeburn track v sezoně stojí 40,–NZD/noc). Poplatky je většinou nutno zaplatit předtím než na samotnou túru vyrazíte, a to v místní kanceláři DOC (Department of Conservation), pod jejíž správu hut a trek spadá.

Pokud máte k dispozici auto nebo camper, ve kterém můžete přespat, není situace o moc růžovější. Nějaké to místečko u silnice s trochou vytrvalosti a pevnými nervy se ale najít přece jen vždy podaří.

Rest arey tu sice existují, ale je jich poskrovnu. Na některých hned při vjezdu bije do očí cedule s nápisem „no overnight camping“.

Na silnici z Queenstownu směrem na Glenorchy se můžete dokonce setkat s cedulí, která upozorňuje na zákaz táboření do vzdálenosti 10 km od města.

Další možností je přenocování v kempu, což je za celkem příznivé ceny. Občas narazíte na jednoduchý kemp, který sice nabízí pouze nezbytné sociální zařízení se sprchou, ale poplatek za nocování je zde víceméně symbolický a dobrovolný – záleží jen na svědomí turisty. Poplatek se pohybuje kolem 5,–NZD za osobu/noc. Pro zaplacení příslušného obnosu je většinou připravena kasička u vjezdu do kempu. Oproti tomu v klasických kempech, kde se zaplatit musí, je k dispozici perfektně vybavená kuchyňka, televizní místnost, pc s připojením k internetu a informační koutek, kde se můžete zásobovat turistickými propagačními brožurami a mapkami. Často je zde také k dispozici prádelna, kde si můžete za cca 2 dolary vyprat, případně koupit prášek na praní a následně za další 2 dolary v sušičce prádlo i usušit.

Prádelny fungují i jako samostatná zařízení ve městech. V některých si můžete, zatím co se vaše svršky perou ve vlažné vodě, ukrátit chvíli surfování na internetu. Nutno říct, že jsme se nesetkali s žádnou pračkou, která ač nabízela možnost praní na 60 stupňů by téhle teploty při praní dosáhla. Voda je to spíš vlažná až studená. Tady se konečně dostává k akci české mýdlo z „jelena“. Jako předepírka funguje naprosto bezkonkurenčně!

Další hojně využívanou možností ubytování jsou backpacker hostely (turistické ubytovny), které využívá většina batůžkářů a individuálních turistů, kteří na Nový Zéland vyrazí. Tyto backpackery nabízí ubytování buď v tzv. noclehárně, což je vlastně vícelůžkový pokoj, kde spí dohromady třeba i 10 lidí. Za příplatek jsou zde k dispozici dvoulůžkové pokoje (ceny se pohybují kolem 60,–NZD/pokoj). Sociální zařízení je většinou pro několik pokojů společné na chodbě.

Přenocovat lze i v soukromí u místních obyvatel (tzv. Bed & Breakfast). Každoročně aktualizovaný seznam najdete na stránkách Travel Wise nebo též na NZ B&B Book, tady jsou uvedeny i kontakty na ubytování na farmách. Další seznam motelů, hotelů a prázdninových kempů najdete na stránkách AA Acommodation Guide.

Pro náročnější cestovatele, kteří vyžadují vyšší standard ubytování a větší komfort nabízí své služby řada hotelů všech kategorií.

Průvodci a mapy


NOVÝ...
NOVÝ ZÉLAND - Multimediální DVD
99 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz