Dovolená Nový Zéland


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Nový Zéland - navigace  
zájezdy Nový Zéland Hotely a ubytování Nový Zéland
Luxusní zájezdy Nový Zéland Informace Nový Zéland
Last minute Nový Zéland Fotogalerie Nový Zéland
Víza Nový Zéland Recenze hotelů Nový Zéland
Mapy a průvodce Nový Zéland Diskuze Nový Zéland


Naše tipy zájezdů - Nový Zéland
Kia Ora - Jižním ostrovem po vlastní ose
Země: Nový Zéland
Strava: Beze stravy
Doprava: pravidelná letecká linka
Cena od: 66290,-

Nový Zéland

 --> Chcete do země jet? --> Kdy je nejlepší tam jet? --> Kalendář zajímavých akcí

Zajímavé přírodní úkazy-->Zajímavé kulturní a společenské akceZajímavé sportovní akce
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Leden
Waiotahi Beach Sculpture Competition
Máte-li rádi kombinaci umění a zábavy, pak se vám tento novozélandský festival bude určitě líbit. Jste-li kreativní, můžete se dokonce i zúčastnit. Pravidla soutěže jsou jednoduchá, máte tři hodiny na postavení sochy z písku na pláži. Takže vezměte tři kamarády, sežeňte rýč a kyblík a hurá na Nový Zéland.

Jambalaya
Tento novozélandský festival je tím správným mixem tance, hudby, divadla a karnevalu. Na tři dny se Rotorua Energy Centre and Gardens přemění na malou karnevalovou vesničku, plnou pódií, obchodů a nechybí ani cirkusový stan. Čeká tu na vás živá hudba a dokonce se tu můžete naučit i něco nového z Capoeiry, bubnování nebo tance. Jste-li tedy příznivci živých a zábavných festivalů, pak naNový Zéland rozhodně vyražte.
Únor
Waiheke Island Wine Festival
Jste-li příznivci dobrého vína a krásné přírody, pak je tento novozélandský festival tou správnou volbou. Budete mít možnost ochutnat více než 50 druhů vín. Navštívíte několik vinařství a uděláte si tak ucelenou představu o zpracování a výrobě kvalitního vína. Připraven je i doprovodný program, takže pokud se na Nový Zéland vypravíte, nebudete v žádném případě litovat.

Harvest Hawkes Bay
Tento novozélandský festival je oslavou dobrého vína a jídla. Je příležitostí k ochutnávce místních značek vín a také místních kulinářských specialit. Jsou zde ale pro vás připraveny i koncerty, výstavy, trhy nebo různé hry, např. petanque. Hledáte-li tedy rozmanitý festival, který ukojí jak vaše gurmánské chutě, tak i vaši potřebu dobře se pobavit, nemůžete na Novém Zélandu chybět.
Březen
Wildfoods Festival (10.3.)
Festival exotických jídel je věhlasná událost na Novém Zélandu. Každý rok jsou představena nová jídla, z minulých ročníků např. rybí oči, srnčí jazyk atd. Tento festival je plný zábavy, hudby, umělců na chůdách či mimů a tanečníků a dokonce dvakrát obdržel Turistickou cenu Nového Zélandu.

Wellington Dragon Boat Festival(10.-11.3.)
Festival dračích lodí je zpět a je divočejší než kdykoli předtím. Unikátní sportovně-kulturní akce na Wellingtonském nábřeží je divácky velice atraktivní. Měsíce tréninku vyvrcholí o celém víkendu plném zábavy a soutěžení. Neváhejte, dejte si něco na zub v místních stáncích a v klidu sledujte bitvy dračích lodí na Novém Zélandu.
Duben
Festival jídla a vína, Clyde (8. duben)
Duben je časem oslavy úrody vína, vinobraní. Dějištěm tohoto festivalu je Clyde, jedno z nejvýznamnějších měst z období zlaté horečky na Novém Zélandu. Program uvidíte na hlavní ulici v historickém centru, ve kterém stále zůstává mnoho domů a věcí, jež připomínají novozélandskou zlatou horečku v devatenáctém století.

The Echo Walking Festival (7.-13. duben)
Připojte se k The Echo Walking festivalu a prozkoumejte skryté skvosty Kaimaisu a Jižních Coromandel. Program zahrnuje procházky, během nichž prozkoumáte ohromující přírodní scenérie a místní flóru a faunu. Podrobnosti k pochodům obdržíte v novozélandských informačních centrech v Katikati, Waihi, Paeroa nebo Te Aroha.
Květen
Hot Red Hawkes Bay
Hot Red Hawkes Bay je novozélandskou každoroční výstavou červeného vína, prezentují se zde nejlepší vína z regionu. Hawkes Bay je "hlavním" městem červeného vína Nového Zélandu. Budete mít šanci ochutnat přes 100 značek a na uvítanou vás budou čekat jednohubky. Jste-li příznovci dobrého červeného, rozhodně neváhejte.

Geraldines 150th Celebration
Velkolepá oslava stopadesátého výročí historie novozélandského města Geraldine. Slavnost v sobě zahrnuje pouliční přehlídku, výstavu fotografií, bohoslužbu i speciální program v místním kině. Navštěvujete-li rádi malebná města a rádi poznáváte nové, rozhodně na Nový Zéland vyražte.
Červen
Festival ohně na počest zimního slunovratu
Tato událost na Novém Zélandu je zábavou pro všechny, zahrnuje polykače ohně, hudebníky, tanečníky či ohnivé sochy a krásné ohňostroje. Sochy kombinují barvy a hudbu a jsou oslňujícím zážitkem, následovaným ohňostroji. Sdílíte-li základní lidskou potřebu tepla a lásky, ohně a slunce, pak je tento novozélandský festival správnou volbou.

Festival Matariki
Novozélandský festival Mataraki zvěstuje příchod prvního nového měsíce po východu hvězdokupy Pleiades na východní obloze za úsvitu. Značí konec žní a začátek nové sadby. Je časem oslav a zábavy v celém novozélandském Hawkes Bay. Slavte s místními domorodci. Zažijete plno her, ohňostrojů, hudby a tance.
Červenec
Cadbury Chocolate Carnival
Všichni víme, že čokoláda se dá jíst či pít. Ale už jste s ní někdy malovali nebo se do ní oblékli? Na tomto novozélandském festivalu je možné vše. Pokud se sem pojedete hlavně bavit, čeká vás zde mnoho atrakcí, čokoládové fontánky, obchody, hudba, disco atd. Pokud vás ale na Nový Zéland vede mlsný jazýček, zklamáni také nebudete, můžete si vybrat z mnoha druhů delikátní čokolády.

Whaingaroa Creative Market
Tento novozélandský trh je přehlídkou nadějných talentů z raglanské komunity. Najdete zde zajímavé a originální umělecké výtvory, návrhy z oblasti designu, oblečení nebo šperky. Setkáte se i s dobrým jídlem a zábavou či dokonce léčitelstvím. Máte-li rádi netradiční, ale kvalitní věci, pak na Nový Zéland vyražte.
Srpen
Christchurch Arts Festival
Novozélandský festival, který přivede dohromady množství talentovaných lidí. Setkáte se zde s hudbou, od klasické až po pop, literaturou, tancem, malířstvím a dalším vizuálním uměním, divadlem. Událost se koná v sálech a galeriích. Jste-li tedy umělecky založeni, pak byste na Nový Zéland měli rozhodně vyrazit.

Scallop Festival
Tento novozélandský festival je oslavou mořských plodů a kuchyně. Je pořádán na počátku sezóny mušlí. Můžete zde zhlédnout kuchařské soutěže a i se něco přiučit, hlavně ale ochutnáte místní jídla a mušle na sto způsobů. Vše nakonec spláchnete doušky dobrého novozélandského vína. Jako třešnička na dortu jsou zde pak jazzová a bluesová vystoupení.
Září
Central Hawkes Bay - The Festival
Tento novozélandský festival se koná v překrásné zátoce Central Hawkes Bay. Představuje vám tradiční venkovní umění, moderní umění, design překrásných šperků a mnoho kurzů a seminářů, ve kterých se něco dozvíte i naučíte. Máte-li tedy rádi zajímavé spojení různých druhů umění, pak na Novém Zélandu nesmíte chybět.

Unearthed Beauty - a KauriFest Exhibition
Novozélandský festival, jehož hlavní náplní je výstava a soutěž ve vyřezávání ze dřeva, převážně majestátních stromů kauri. Můžete zde navštívit i velkou výstavu ručních výrobků z tohoto dřeva, nejslavnější jsou asi hodiny, jichž zde můžete zhlédnout na 3500. Dozvíte se také mnoho o zpracování těchto obřích stromů. Zajímá-li vás dřevo a příroda, pak na Nový Zéland určitě vyražte.
Říjen
Kaikoura Seafest
Novozélandský festival, jež je oslavou oceánu a jeho nejchutnějších soust. Nabídka výborných jídel pochází od oceánu, vína jsou pak místní, novozélandská. Připraven je i doprovodný program plný zábavy, takže nudit byste se neměli.

Gisborne Food & Wine Festival
Tento novozélandský festival vám umožní plně si vychutnat zážitek z místního, gisbornského vína doplněný hlubokým kulinářským zážitkem. Můžete zde též zakoupit suvenýry nebo se pobavit při doprovodných programech. Máte-li slabost pro dobré jídlo, víno a krásnou krajinu, pak na Nový Zéland určitě vyražte.
Listopad
Ellerslie International Flower Show
Tato výstava květin na Novém Zélandu je největší na celé jižní polokouli. Máte-li rádi květiny a perfektně zorganizované akce, rozhodně byste na Nový Zéland měli vyrazit. Spousta krásných exponátů a dobrý doprovodný program, v němž nechybí kapely, restaurace či možnost zahrát si petanque, kriket a další hry, dělají z této výstavy událost roku.

Armistice in Cambridge
Tato víkendová akce připomíná vojenské dědictví Nového Zélandu. A na co se můžete těšit? Uvidíte vzdušné přehlídky, rekonstrukce bitev, přehlídku vojenských vozidel či tanec vítězství. Součástí je i největší vojenský trh na Novém Zélandu. Nemusíte být fanoušci military, abyste si přišli na své. Prostě skvělá příležitost pro celou rodinu.
Prosinec
Coromandel Dive Festival
Jste-li fanoušci potápění, pak vám tento novozélandský festival poskytne šanci na únik před letním horkem. Můžete se třeba zapojit do potápěčské fotografické soutěže. Jsou zde připraveny i jiné programy, například lov čokoládových mušlí. Máte-li rádi vodu, moře a věci s nimi spojené, rozhodně se na Novém Zélandunebudete nudit.

Pohutukawa Festival
Připojte se k tomuto novozélandskému festivalu, který oslavuje strom Pohutukawa, novozélandskou ikonu. Hlavní náplní festivalu jsou aktivity spojené s obdivováním přírodní krásy stromů, ale je zde i řada doprovodných akcí. Jmenujme třeba výstavy, různé koncerty nebo trhy s řemeslnou výrobou.


© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz