Dovolená Namibie


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Namibie - navigace  
zájezdy Namibie Hotely a ubytování Namibie
Luxusní zájezdy Namibie Informace Namibie
Last minute Namibie Fotogalerie Namibie
Víza Namibie Recenze hotelů Namibie
Mapy a průvodce Namibie Diskuze NamibieNamibie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Okolí WindhoekuNa sever od WindhoekuNa východ od WindhoekuOblast OwamboOblast KavangoOblast CapriviOblast BushmanlandOblast DamaralandOblast Kaokoveld-->Oblast Skeleton CoastSwakopmund a okolíWalvis BayOblast Central PlateauOblast South Coast (Jižní pobřeží)Oblast kolem řeky Orange
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

National West Coast Recreation Area (Národní rekreační oblast západního pobřeží)
Jedná se o pás země, široký 25 km a dlouhý 200 km, který se táhne od Swakopmundu až k řece Ugab a vytváří tak jižní hranici Skeletonu. Po silnici C 34 se sem pohodlně dostanete ze Swakopmundu.
Toto místo je velice populární pro rybáře, kteří se sem sjíždějí z celé jižní Afriky na lov rozmanitých mořských živočichů.
Co se týče vegetace, podél cesty si můžete všimnout shluků rostlin s velice širokými listy. Je to divoký tabák, což je původně americká rostlina. Nikdo neví, jak se sem dostal, ale přírodovědci předpokládají, že sem byl dovezen společně s obrokem pro koně. Z dalších zajímavostí je nutno upozornit na lišejník. Nalézá se jich zde kolem stovky druhů. Vše, co potřebují pro život, je ranní mořská mlha. Vzhledem k pomalé rychlosti jejich růstu (až 50 let) není povoleno vyjíždět mimo vyhrazené cesty, aby nedošlo k jejich poškození.


Ugab River Camp Site (Kemp u řeky Ugab)
Leží hned za hranicemi Skeletonu a administrativně spadá pod Save The Rhino Trust (Nadace Zachraňte nosorožce). Představuje jedno z nejlepších míst v celé Namibii pro setkání s černými nosorožci.
Kempování vychází na cca US$3 za osobu.
Podniknout odtud můžete i 50ti kilometrovou pěší trasu podél řeky Ugab, která vede přes přímořskou planinu, lišejníkovými poli kolem jeskyní, přírodních pramenů a skal. Zahlédnete lvy, hyeny a spousty antilop.


Henties Bay (Záliv Henties)
Vzdálený 80 km od Swakopmundu, u ústí řeky Omaruru do Atlantiku. Pojmenován byl po Hentie van der Merwe, který ho navštívil na jaře r. 1929. Řeka sem přináší živiny pro spoustu ryb, vesničané zde se proto věnují hlavně rybolovu. Kvůli rybám sem též dojíždí sportovní rybáři.
Pro ty, kteří se ve zdejších vodách nevyznají, ale přesto chtějí získat dobrý úlovek, je připravena kniha Henties Bay – Beauty Beyond Description (Nepopsatelná krása). K dostání je v turistické kanceláři ve Swakopmundu.
Pokud se chcete zúčastnit organizovaných výletů, je vám k dispozici agentury, které nabízejí celodenní rybářské výlety (cca US$59 za den).

Henties leží na křižovatce přímořské silnice a cesty C35, která se stáčí do vnitrozemí směrem k Damaralandu. Přímo k Henties Bay jede linkový autobus Star Line z Otjivaronga a z Walvis Bay.


Torra Bay and Terrace Bay (Zálivy Torra a Terrace)
Torra Bay je otevřený pouze od prosince do ledna, tedy v průběhu namibijských školních prázdnin. Za ním začíná ohromné písečné pole táhnoucí se až k řece Curoca v Angole, na obzoru jsou vidět duny srpkovitého tvaru, nejjižnějšího část tohoto písečného moře. V místě je k dispozici kemp, benzínová pumpa, voda, dřevo na oheň a další základní tábornické potřeby. Na obědy a večeře však musíte do zálivu Terrace nebo mít vlastní zásoby.

Terrace Bay se nachází 49 km severně od zálivu Torra. Je luxusněji vybavený a otevřený po celý rok. Stejně jako další místa v parku Skeleton se i zde nejčastěji setkáte s rybáři. Pokud nerybaříte, prohlídka dun a procházka zdejší krajinou je neméně silným zážitkem.

Pokud se v některém ze zálivů chcete ubytovat, je nutné, abyste projeli ugabskou bránou před třetí hodinou odpolední či bránou ve Springbokwater před pátou hodinou odpolední. Povolení pro vstup si musíte zajistit v NWR ve Windhoeku nebo Swakopmundu, ale může si ho též zakoupit přímo u vstupní brány.


Skeleton Coast (Pobřeží koster)
Zaujímá severní dvě třetiny parku, mezi řekami Hoanib a Kunene. Zde, na zdánlivě nekonečných zamlžených plážích, kde odpočívají rezivějící vraky lodí, můžete vychutnat neopakovatelnou atmosféru. Ačkoli vypadá na první pohled nehostinně a pustě, žije zde mnoho živočišných druhů. Na pobřeží můžete pozorovat dovádějící delfíny a mořské ptáky. Žije zde 64 ptačích druhů, z nichž jedna čtvrtina jsou migrující ptáci ze severní polokoule.
Jediné místo, kde se zde můžete ubytovat, je Skeleton Coast Wilderness Camp. V jeho blízkosti se nalézá nádherná oáza Sarusas Springs (prameny Sarusas). V minulosti zde byla těžena ruda s ametysty. Zcela jistě si nenechte ujít navštěvu Clay Castles (Hrady z jílu). Byly vytvořeny v dávné minulosti nánosy hlíny z řeky Hoarusib, když ještě celé území pokrývalo rozsáhlé jezero.
Ovšem neuvěřitelná atrakce vás čeká mezi dunami! Pokud rádi zkoumáte nezvyklé přírodní úkazy, jsou tu pro vás Roaring Dunes (Burácející duny). Vylezte na jejich závětrnou stranu, zahrabte chodidla do písku a v podřepu se pomalu spusťte dolů. Uslyšíte zvuk, který připomíná nízko letící letadlo. Písek je tvůrcem tohoto neuvěřitelného zvukového efektu, který nejvíce vyniká v pozdních odpoledních hodinách. Rozhodně vyzkoušejte, budete mít o čem přemýšlet!
O další atrakci číslo v této oblasti – lety nad Skeletonem – se dozvíte více v kapitole č. 11431 – Skeleton Coast Park v Přírodně zajímavých lokalitách.© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz