Dovolená Namibie


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Namibie - navigace  
zájezdy Namibie Hotely a ubytování Namibie
Luxusní zájezdy Namibie Informace Namibie
Last minute Namibie Fotogalerie Namibie
Víza Namibie Recenze hotelů Namibie
Mapy a průvodce Namibie Diskuze NamibieNamibie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Okolí WindhoekuNa sever od WindhoekuNa východ od WindhoekuOblast OwamboOblast Kavango-->Oblast CapriviOblast BushmanlandOblast DamaralandOblast KaokoveldOblast Skeleton CoastSwakopmund a okolíWalvis BayOblast Central PlateauOblast South Coast (Jižní pobřeží)Oblast kolem řeky Orange
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Katima Mulilo
Z Caprivijského trojúhelníku (tedy součásti Národního parku Bwabwata)– se dostanete do městečka Katima Mulilo, hlavního města této oblasti. Je to nejvýchodnější místo celé Namibie, vzdálené zhruba 1.200 km od Windhoeku. Velice příjemné africké město se může pochlubit svěží vegetací a obrovskými stromy všude kolem. Městem protéká řeka Zambezi, která poskytuje dostatek vláhy a dá vám zapomenout na skutečnost, že Namibie je jednou z nejsušších zemí na světě. Na březích řeky můžete sledovat krokodýly, hrochy, tropické ptáky a i opice.
Lozijské jméno tohoto města znamená „uhasit oheň“. Pravděpodobně se vztahuje k loučím, které sebou nosili cestovatelé a které zhasínali v peřejích Mbova při pokusech o překročení řeky. Sjíždění peřejí Zambezi patří mezi velice populární aktivity v tomto regionu.

Koncem září se v Katima Mulilo můžete zúčastnit každoročního kulturního festivalu.
Pokud chcete zakoupit zajímavý suvenýr, tato oblast proslula výrobou sošek slonů a hrochů ze dřeva a mastku. V Caprivi Arts Centre (Umělecké centrum Caprivi) najdete kromě nich i koše, proutěné nádoby, kuchyňské potřeby, nože a tradiční zbraně.

Zdrojem aktuálních informací je cestovní kancelář Tutwa Tours, které každý den pořádá zájezdy a přepravu mezi „územím čtyř rohů“, kde se setkávají Namibie, Zambie, Zimbabwe a Botswana.
Přístup na internet, e-mail a fax nabízí Cyber City v domku poblíž tržiště.


Okolí Katima Mulilo
Schuckmannsburg
Leží na Zambezi, 50 km východně od Katima Mulilo. Založen byl v r. 1909 jako administrativní základna Caprivi. Jméno získal po guvernérovi německé jihozápadní Afriky. Po ukončení první světové války bylo město prvním územím, které zabrali spojenci. Když pak v r. 1935 Jižní Afrika převzala Namibii, administrativa se přesunula do Katima Mulilo a Schuckmannsburg začal pomalu upadat. Vše, co zbylo, je nemocnice, policejní stanice a několik chat.

Mpalila Island (Ostrov Mpalila)
Klín vetknutý mezi řeky Chobe a Zambezi vymezuje namibijské vnější hranice - tzv. „setkání čtyř rohů“ – setkávají se zde hranice Zimbabwe, Botswany, Namibie a Zambie. Písčina Kakumba už zasahuje do vlastnictví všech čtyř států. Na tomto nádherném ostrově je několik míst, kde se můžete ubytovat, a ze kterých pak můžete vyrazit například na prohlídku Viktoriiných vodopádů či Národního parku Chobe v Botswaně. Procházíte hraničním přechodem v Kasane v Botswaně (otevírací doba 7.00 – 12.45 a 13.45 – 17.00 denně).

Lake Liambezi (Jezero Liambezi)
Až do roku 1954 bylo toto jezero jen plání. Ovšem v tomto roce se vody v Zambezi zvedly na rekordní úroveň a jejich tlak na řeku Chobe pak způsobil zaplavení okolní půdy mezi mostem Ngoma a Katima Mulilo. Započal tak proces vytvoření nového jezera, které přivábilo mnoho druhů vodních ptáků. Rok 1985 byl však velmi suchý, přítok vody z řeky do jezera byl zastaven a jezero bylo odsouzeno k záhubě. Po příští dva roky oheň zničil i suché proutí, a jezero se tak proměnilo v černou prašnou jámu. Vědci mají zato, že k vyschnutí Liambezi dopomohlo i vyhubení hrochů v této oblasti. Hroši si totiž prošlapávali cesty rákosím, což pomáhalo přitékající vodě. Když z oblasti vymizeli, kanály začaly zarůstat bujnou vegetací a plnit se nánosy hlíny, takže přestaly přivádět vodu z Chobe.
Rozsáhlejší deště v letech 2000 a 2001 způsobily, že některá místa kolem řek Chobe a Linyanti byla přeměněna v močály. Zůstává zde naděje, že časem si snad voda najde cestu i k jezeru Liambezi a tento vodní ráj tak bude znovu vytvořen.
Zajímavé odkazy

Národní park Bwabwata

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz