Dovolená Namibie


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Namibie - navigace  
zájezdy Namibie Hotely a ubytování Namibie
Last minute Namibie Informace Namibie
Víza Namibie Fotogalerie Namibie
Mapy a průvodce Namibie Recenze hotelů Namibie
Diskuze Namibie  Namibie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Okolí WindhoekuNa sever od WindhoekuNa východ od WindhoekuOblast Owambo-->Oblast KavangoOblast CapriviOblast BushmanlandOblast DamaralandOblast KaokoveldOblast Skeleton CoastSwakopmund a okolíWalvis BayOblast Central PlateauOblast South Coast (Jižní pobřeží)Oblast kolem řeky Orange
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Dominantou hustě zalesněného a lehce zvlněného regionu Kavango je řeka Okavango a široká zátopová oblast v jejím dosahu.
Tento region je domovem lidu San – kmenu Mbarakweno - kteří jsou podřízení místním Mbukushu, Sambiyu a dalším kmenům z Caprivi.
Nenajdete zde sice mnoho zvířat, zato ale voda přitahuje miliony motýlů a samozřejmě zde najdete i početnou populaci krokodýlů.
Všude kolem řeky lidé pěstují kukuřici, čirok, proso a zeleninu, stravu doplňují rybami, chycenými ve vlastnoručně utkaných sítích. Lovci taktéž loví ryby přímo ze břehu pomocí kopí či na vodě z vydlabaných kánoí.Rundu a okolí
Rundu má příjemnou polohu na jednom z útesů kolem řeky Okavango. Je to skvělé místo pro poznávání zdejší typické kultury, ve které dominuje portugalský a angolský vliv. Taktéž zde můžete vyrazit na ryby, pozorování ptáků či plavbu na lodi podél břehů.

Informace Vám podá Turistické centrum na hlavní silnici. Otevírací doba 8.00 – 17.00 od pondělí do pátku, 8.00 – 13.00 v sobotu. Internet je dostupný v Olive Tree za US$3 za hodinu. Dále najdete v Rundu velmi dobře vybavenou lékárnu, pokud potřebujete něco doplnit ve své cestovní lékárničce..

Většina návštěvníků zavítá na zdejší kryté tržiště, které je jedním z nejlépe zásobovaných v Africe. V červenci a srpnu můžete ochutnat čerstvé ovoce, např. papáji. Můžete též zavítat na otevřené tržiště Khemo, kde můžete zakoupit jak běžné spotřebitelské zboží, tak i kavangské ruční výrobky.
Dřevěné výrobky kavangských řezbářů patří k nejlepším v celé Namibii. Díky dostatku dřeva v této oblasti si místní lidé po staletí vytvářeli svůj osobitý styl v obrábění dřeva. Zvířecí figurky, masky, krabičky, nádoby či vycházkové hole jsou vyřezány z lehkého, odolného a pevného dřeva dolfhout (divokého týku), takže představují ideální suvenýry. Některé kusy jsou poměrně nákladné. Nižší ceny nabízejí stánky podél silnice B8, vedoucí ke Grootfonteinu. Kromě řezbářských výrobků si z Rundu můžete přivézt tradiční tkané zboží, proutěné koše, dřevěné luky, šípy, toulce nebo výrobky z pštrosích vajec.

Zábavu Vám poskytne New World Disco (Diskotéka Nový svět) – sportovní bar, kde najdete i širokoúhlé plátno, pizzerii a billiard. Diskotéka je pořádána každou noc. Kavango Amusement Gambling House (Kavangský dům zábavy a her) nabízí hazardní hry, hudbu a občerstvení.

Doprava
Autobus: Intercape Mainliner jezdí z Windhoeku do Rundu, cesta trvá 9 hodin 20 minut, Zastávka je u benzínové pumpy Shell. Star Line jezdí 2x týdně mezi Windhoekem (11 hodin) a Katima Mulilo (7 hodin), do Tsumebu (4 hodiny) vyjíždí ve středu a v neděli.
Pokud pojedete vozem, dejte pozor na stav místních silnic a cest! Vzhledem k místnímu čilému ruchu jsou silnice plné nejenom výmolů, ale i lidí a zvířat.
Přívoz: Mezi Rundu a Calai v Angole můžete využít přívoz z obou břehů řeky.© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz