Dovolená Namibie


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Namibie - navigace  
zájezdy Namibie Hotely a ubytování Namibie
Luxusní zájezdy Namibie Informace Namibie
Last minute Namibie Fotogalerie Namibie
Víza Namibie Recenze hotelů Namibie
Mapy a průvodce Namibie Diskuze NamibieNamibie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Sportovně zajímavé

Treky v horách Naukluft-->Pěší túra po Fish River kaňonu
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Pětidenní pěší túra z Hobasu do Ai-Ais patří k těm nejlepším, které můžete v Namibii absolvovat. Magická, 85 km dlouhá cesta, sleduje písečné říční koryto a z něho vzniklou sérii mizejících jezírek. V květnu a v červnu má řeka dost vody a můžete přímo sledovat její tok.
Vyrážíte z Hikers´ Viewpoint a končíte u horkých lázní Ai-Ais. Díky výkyvům v teplotách a měnícímu se množství vody v korytě je tato procházka k dispozici pouze od 15. dubna do 15. září.
Výrazná a strmá krajina na začátku Vás zavede od okraje kaňonu dolů k řece, kde si můžete vybrat z ohromujících písečných ploch a zelených, chladných říčních jezírek. Nejschůdnější cesta se mění každoročně, většinou kvůli přesunu písku a vegetace, které řeka přinesla při záplavách předchozího roku.
Po namáhavých 13ti kilometrech přes drsný písek a nerovnosti podél východního břehu se Vám otevře Sulphur Springs Viewpoint (Výhled u sírových pramenů). Pokud zjistíte, že fyzicky tuhle cestu nezvládnete, můžete se odsud vrátit zpět. Sírové prameny (též se jim nazývá Palm Springs – palmové prameny) jsou jednak příjemným místem pro přespání a zároveň si tu můžete bolavé nohy ponořit do hojivých horkých pramenů. Dosahují teploty 57°C, vyvěrají z podzemí v množství 30 l za sekundu a obsahují nejen síru, ale i chlor a fluorid. Vypráví se, že za druhé světové války se zde schovali dva němečtí uprchlíci. Jeden z nich trpěl astmatem a druhý kožní rakovinou, ale díky těmto pramenům byli oba vyléčeni.
Další část cesty sestává většinou z hrubšího písku, oblázků a štěrku. Nejschůdnější cesta bude znamenat několikrát přejít řeku z jednoho břehu na druhý. Půjdete kolem Table Mountain (Stolové hory) až k Bushy Corner (Křovinatému koutu) a dále od skalní formace zvané Three Sisters (Tři sestry) k průsmyku Kooigoedhoogte. Na jeho vrcholku se Vám naskytne výhled na Four Finger Rock (Skála čtyř prstů), úchvatnou skalní věž se čtyřmi silnými vrcholky. Na jižním konci tohoto průsmyku, na západním břehu řeky, leží hrob poručíka Thilo von Trotha, který zde byl zabit v r. 1905 při konfliktu mezi německými vojsky a Námy.
Pak už zbývá jen posledních 25 km do Ai-Ais, které se dají zvládnout v jednom dni. Postupujete snadným, i když písečným a skalnatým prostředím. Jižně od Trothova hrobu se kaňon rozšiřuje a stává se sušším, s méně zákruty, jezírka jsou dál od sebe a jsou mělčí.
Povolení pro túru je možné obstarat pro skupiny lidí od tří do čtyřiceti, poplatek je cca US$3 za osobu + US$3 za každou osobu na den v parku + US$3 denně parkovacího poplatku pro automobil. Potřebujete lékařem potvrzené informace o vašem zdravotním stavu; vlastní potraviny a spací pytel, ale vzhledem k vyšším teplotám po celý den nebudete pravděpodobně potřebovat stan. Posledních 15 km stezky je v srpnu a v září zcela bez vody, takže je vhodné si větší zásobu vzít taktéž sebou.
© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz