Dovolená Namibie


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Namibie - navigace  
zájezdy Namibie Hotely a ubytování Namibie
Luxusní zájezdy Namibie Informace Namibie
Last minute Namibie Fotogalerie Namibie
Víza Namibie Recenze hotelů Namibie
Mapy a průvodce Namibie Diskuze NamibieNamibie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Sportovně zajímavé

-->Treky v horách NaukluftPěší túra po Fish River kaňonu
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Většina návštěvníků Národního parku Naukluft se chce zúčastnit buď pěší jednodenní túry přes Waterkloof (Vodní strž) nebo Olive Trails (Olivová stezka). Tyto stezky jsou otevřené přes den, přes noc se můžete ubytovat v kempu Koedoesrus, kde je však nutné si ubytování zajistit předem.
Další okruhy trvají buď čtyři nebo osm dní, podle toho, jaká omezení jsou právě platná. Díky dusným letním dnům a dešťům jsou tyto cesty otevřené pouze od 1. května do třetího pátku v říjnu. Váš výlet tedy může začít jakékoli úterý, čtvrtek a sobotu v prvních třech týdnech v každém z těchto měsíců. Skupiny mohou mít mezi třemi až dvanácti členy.
Cena je cca US$13 za osobu, což zahrnuje ubytování v chatě Hikers´ Haven (Útočiště turistů) noc před započetím a po ukončení túry, stejně tak jako i ubytování v přístřešcích podél procházeného území.Waterkloof Trail (Stezka Waterkloof)
Tato nádherná, 17 km dlouhá okružní vycházka trvá zhruba 7 hodin. Vezměte si sebou dostatek jídla a především tekutin, minimálně 2 l na osobu.
Cesta začíná v kempu Koedoesrus, 2 km od ředitelství parku. Poputujete kolem řeky Naukluft, přejdete přes jez, který bývá pravidelně plný žab, dále kolem rybníků, které nabízejí chladnou a osvěžující vodu na plavání. Zhruba 1 km za posledním rybníkem se cesta stáčí západně, pryč od řeky a nahoru do strže. V polovičce cesty se krajina mění v otevřené prostranství. Strmě stoupající kopec o výšce 191 m n.m. je nejvyšším místem celé cesty. Odtud budete mít nádherný výhled na rezervaci. Pak Vás čeká sestup, stejně strmý, jako bylo stoupání. Dostanete se do Gororosib Valley (Údolí Gororosib). Zde opět pokračuje řada jezírek, plných pulců a rákosu. Než se setkáte s řekou Naukluft, vychutnáte se působivý vodopád. U něj se cesta stáčí vlevo a následuje cestu vyjetou koly vozů zpět k ředitelství parku.


Olive Trail (Olivová stezka)
Tato stezka má zhruba 11 km. Pojmenována je podle divokých oliv, které podél ní rostou. Začíná na parkovišti 4 km severovýchodně od ředitelství parku. Z leteckého pohledu zjistíte, že okruh má zhruba trojúhelníkový tvar. Projít ho Vám zabere zhruba 4 – 5 hodin, takže si určitě vezměte svačinu a alespoň 2 l tekutin.
Cesta začíná strmým stoupáním na náhorní plošinu, odkud je nádherný výhled na údolí Naukluftu. Odtud pokračuje ostře na východ a svažuje se k říčnímu korytu, které se zde stává hlubší a příkřejší. Nyní musíte s pomocí připravených řetězů vystoupat po stěně kaňonu a minout jezírko. Krátce před koncem vycházky se cesta stočí ostře na jih a připojí se na stezku vedoucí přímo k parkovišti.Čtyř- a osmidenní okruhy
Pokud se chcete seznámit s horami opravdu důkladně, můžete si zvolit dva velké okruhy masivem, které vám zaberou čtyři nebo osm dní. Některé části Naukluftu jsou nepopiratelně velkolepé – jako například Ubusis Canyon (Kaňon Ubusis), Zebra Highway (Zebří silnice) či Die Valle (Val).
Čtyřdenní 60ti kilometrový okruh je vlastně první třetinou osmidenního 120ti kilometrového okruhu, ke které je přidána vycházka přes plošinu. Spojuje se s cestou Waterkloof v její polovičce a následuje jí až do konce. Alternativou je, ukončit čtyřdenní cestu v Tsams Ost Shelter (Východní přístřešek Tsams) – v polovičním bodě osmidenního okruhu, kde cesta vede po silnici Sesriem – Solitaire. Než na takovýto pochod vyjdete, musíte předem zařídit, kde necháte zaparkované auto. Upozorňujeme, že turisté nemohou z Tsams Ost vyjít bez speciálního povolení.
Cesty jsou dobře označeny bílými stopami (s výjimkou trasy Waterkloof – ta je značená žlutě). Pamatujte na to, že počasí je zde většinou horké a suché a voda je dostupná jen v místech noclehů, v přístřešku Putte musíte ujít k vodě dalších 400 m. Je nezbytně nutné, abyste si sebou nesli minimálně 4 l vody na den. Při osmidenní vycházce si můžete novou vodu načerpat v Tsams Ost.
Na čtyřech místech – v kaňonu Ubusis, nad Tsams Ost, v Die Valle a nad Tufa Shelter (Příbytek Tufa) – zdoláte vyschlé vodopády, útesy zavalené kamením a příkré tufové formace za pomoci řetězů.
Na cestě potkáte paviány, přímorožce, antilopy a Hartmannovy horské zebry, občas i leoparda.© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz