Dovolená Namibie


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Namibie - navigace  
zájezdy Namibie Hotely a ubytování Namibie
Luxusní zájezdy Namibie Informace Namibie
Last minute Namibie Fotogalerie Namibie
Víza Namibie Recenze hotelů Namibie
Mapy a průvodce Namibie Diskuze NamibieNamibie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

Daan Viljoen Game Park (Daan Viljoenova přírodní rezervace)Arnhem Cave (Jeskyně Arnhem)Tsaobis Leopard Nature Park (Tsaobiský přírodní park s leopardy)Erongo Mountains (Hory Erongo)Waterberg Plateu ParkEtosha National Park (Národní park Etosha)Khaudum Game Reserve (Přírodní rezervace Khaudum)Bwabwata National Park (Národní park Bwabwata)Mudumu National Park (Národní park Mudumu)Mamili National Park (Národní park Mamili)Skeleton Coast Park (Pobřežní park Skeleton)Cape Cross Seal Reserve (Lachtaní rezervace v Cape Cross)Namib Desert (Poušť Namib)Namib-Naukluft Park (Namibsko-Naukluftský park)-->Namib Desert Park (Namibský pouštní park)Namibrand Nature Reserve (Přírodní rezervace Namibrand)Fish River Canyon National Park (Národní park Kaňon Rybí řeky)Gondwana Canon Park (Park v kaňonu Gondwana)
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Tento relativně dobře přístupný park leží mezi kaňony vyhloubenými řekami Kuiseb z jihu a Swakopskou řekou ze severu. Najdete zde sice malou oblast pokrytou lineárními dunami, ale park je spíše charakteristický širokými štěrkovými planinami přerušovanými impozantními horami, z nichž některé vypadají jako vyrobené z čokolády či z karamelu.
Nežije zde sice velké množství velkých savců, ale najdete zde různé antilopy, přímorožce, z opic například paviány a damany.
Kaňon Kuiseb, součást průsmyku Gamsberg (vede tudy cesta mezi Windhoekem a zálivem Walvis) je také domovem pro tečkované hyeny, šakaly nebo dokonce pro leopardy.
Po celém parku funguje mnoho různých kempů a dalších ubytovacích ploch či soukromých ubytoven. Jmenujme např. Vogelfederberg Camp Site, Swakop River Camp nebo Kuiseb Bridge Camp Site.Kaňon Kuiseb
Tento velice dramaticky působící kaňon leží jižně od vrchoviny Khomas. Po většinu roku mělká řeka Kuiseb není ničím jiným než širokým písečným korytem. Voda v ní skutečně teče dva až tři týdny v roce. Dostane se až ke Gobabebu a tam se vsákne do písku, aniž by dosáhla moře.
Za druhé světové války se zde ukrývali dva geologové Henno Martin a Hermann Korn, o svých zážitcích pak H. Martin sepsal knihu The Sheltering Desert (Chránící poušť).
Vyšší části kaňonu nejsou osídlené, ale v místě, kde se údolí rozšiřuje, najdete roztroušené Khoi-Khoiské vesnice.Hamilton Mountains (Hory Hamilton)
Nacházejí se jižně od města Vogelfederberg a jsou tvořeny vápencem. Tyčí se až do výšky 600 m nad okolní pouštní pláně. Mlha zde po ránu zajišťuje dostatek vláhy pro velké množství sukulentů a dalších botanických divů.© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz