Dovolená Namibie


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Namibie - navigace  
zájezdy Namibie Hotely a ubytování Namibie
Last minute Namibie Informace Namibie
Víza Namibie Fotogalerie Namibie
Mapy a průvodce Namibie Recenze hotelů Namibie
Diskuze Namibie  Namibie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

Daan Viljoen Game Park (Daan Viljoenova přírodní rezervace)Arnhem Cave (Jeskyně Arnhem)Tsaobis Leopard Nature Park (Tsaobiský přírodní park s leopardy)Erongo Mountains (Hory Erongo)Waterberg Plateu ParkEtosha National Park (Národní park Etosha)Khaudum Game Reserve (Přírodní rezervace Khaudum)Bwabwata National Park (Národní park Bwabwata)Mudumu National Park (Národní park Mudumu)Mamili National Park (Národní park Mamili)-->Skeleton Coast Park (Pobřežní park Skeleton)Cape Cross Seal Reserve (Lachtaní rezervace v Cape Cross)Namib Desert (Poušť Namib)Namib-Naukluft Park (Namibsko-Naukluftský park)Namib Desert Park (Namibský pouštní park)Namibrand Nature Reserve (Přírodní rezervace Namibrand)Fish River Canyon National Park (Národní park Kaňon Rybí řeky)Gondwana Canon Park (Park v kaňonu Gondwana)
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Park byl založen v roce 1973 na území o velikosti 16 400 km čtverečních. Rozprostírá se od pobřeží Atlantského oceánu, na severu tvoří jeho hranici řeka Kunene a na jihu řeka Ugab.
Název Skeleton Coast („Pobřeží koster“) je odvozen od zrádného, mlhou zahaleného pobřeží, které po dlouhou dobu bylo hřbitovem pro neopatrné lodě a jejich posádky. Staří portugalští námořníci ho nazývali „As Areias do Inferno“ – Pekelné písky.
Krajina v parku zahalená zvláštním mystickým kouzlem. Střetávají se zde písečné duny, skalní kaňony a mlha, kterou přináší vítr od moře. Je to krajina nesmírně působivá, často je přirovnávána k bráně do pekel.
Vegetace zde roste především taková, která ke svému životu potřebuje minimum vody a stačí jí jako hlavní zdroj vláhy mlha vznikající nad oceánem. Zajímavé jsou především různé lišejníky. Setkat se zde můžete i s tajemnou Welwitschia mirabilis. Ze zvířat zde žijí šakali, hyeny, sloni, černí nosorožci, lvi a mnoho dalších druhů. Unikátem je damarský rybák. Téměř 90% světové populace tohoto ptáka krmí svá mláďata na písečných pláních u pobřeží Skeleton Parku.

Oblast jižně od řeky Hoanib je volně otevřená pro turisty, potřebujete však povolení, které stojí cca US$3 za osobu a US$3 za automobil. Ubytování je možné v Terrace Bay a Torra Bay (zálivy Terrace a Torra). Tora Bay je v provozu pouze od počátku prosince do konce ledna.


Fly-in Safari – Lety nad Skeletonem
Zajímavou možností, jak se seznámit s tímto nádherným parkem, je prohlídka z „ptačí perspektivy“. O lety nad Skeletonem se již od roku 1974 stará společnost Skeleton Coast Safaris. Pokud zvolíte jejich služby, můžete se těšit na jedinečnou kombinaci leteckých pohledů a projížděk v landroverech.
Uvidíte různorodé geologické formace, vraky lodí a stovky zvířat, mimo jiné černé nosorožce a slony. Uvidíte burácející duny, ugabské skalní formace, barevné lávové vyvřeliny i žluté pískovce, pravěké kresby a živoucí fosílii mezi rostlinami, Welwitschia mirabilis.

Vraky lodí
Vraky lodí na pobřeží dodávají tomuto parku ponurou atmosféru zmaru a zoufalství. Dnes již nikdo nespočítá, kolik lodí svoji plavbu na těchto nehostinných afrických březích ukončilo, protože všudypřítomný písek je pohřbil ve svých hlubinách.
Jeden z vraků, které si můžete prohlédnout, je vrak lodi Dunedin Star. Tato loď byla na cestě z Británie, plula kolem Mysu naděje do středovýchodní válečné zóny a vezla více než 100 pasažérů, vojenské oddíly a potraviny. Padesát cestujících se zachránilo i přes silné vlnobití v záchranném člunu. Na pomoc byly vyslány další lodě, jednu z nich potkal stejný osud jako Dunedin Star. Skončila na píscích Skeletonu.
Dalším zajímavým vrakem je loď Eduard Bohlen. V r. 1909, vezla proviant do diamantových polí na jihu. Dnes ji najdete bezmála kilometr od pobřeží, protože moře se za ta léta změnilo a pobřeží se posunulo.
V malebném zálivu Spencer leží další vrak – Otavi. Nákladní loď ztroskotala v r. 1945 a najdete ji skoro nepoškozenou, pouze s ulomenou přídí, u Dolphin´s Head (Delfíní hlavy) – nejvyššího místa pobřeží mezi Cape Town (Kapským městem) a angolskými hranicemi.
Zajímavé odkazy

Další informace o Terrace Bay a Torra Bay
Damarský rybák
Fly-in Safari – Lety nad Skeletonem
Welwitschia mirabilis - unikátní rostlina

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz