Dovolená Namibie


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Namibie - navigace  
zájezdy Namibie Hotely a ubytování Namibie
Luxusní zájezdy Namibie Informace Namibie
Last minute Namibie Fotogalerie Namibie
Víza Namibie Recenze hotelů Namibie
Mapy a průvodce Namibie Diskuze NamibieNamibie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

Daan Viljoen Game Park (Daan Viljoenova přírodní rezervace)Arnhem Cave (Jeskyně Arnhem)Tsaobis Leopard Nature Park (Tsaobiský přírodní park s leopardy)Erongo Mountains (Hory Erongo)Waterberg Plateu ParkEtosha National Park (Národní park Etosha)Khaudum Game Reserve (Přírodní rezervace Khaudum)-->Bwabwata National Park (Národní park Bwabwata)Mudumu National Park (Národní park Mudumu)Mamili National Park (Národní park Mamili)Skeleton Coast Park (Pobřežní park Skeleton)Cape Cross Seal Reserve (Lachtaní rezervace v Cape Cross)Namib Desert (Poušť Namib)Namib-Naukluft Park (Namibsko-Naukluftský park)Namib Desert Park (Namibský pouštní park)Namibrand Nature Reserve (Přírodní rezervace Namibrand)Fish River Canyon National Park (Národní park Kaňon Rybí řeky)Gondwana Canon Park (Park v kaňonu Gondwana)
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Je to namibijský nejmladší park, úředně oznámený teprve v r. 1999. Najdete v něm to nejlepší z bývalého West Caprivi Game Reserve (Západní přírodní rezervace Caprivi) plus několik přilehlých ekologicky významných oblastí.
Dělí se na pět hlavních zón:
1. West Caprivi Triangle (Západní Caprivijský trojúhelník) – 20.500 ha; taktéž známý jako Kwando Core Area (Střední oblast Kwando)
2. Mahango Game Reserve (Přírodní park Mahango)
3. Popa Falls Rest Camp (Kemp u vodopádů Popa)
4. Buffalo Core Area (Střední buvolí oblast) poblíž Divundu – leží podél Okavanga naproti Mahangu
5.zbytek původní Západní rezervace CapriviZápadní rezervace Caprivi
Nachází se mezi městy Rundu a Katima Mulilo. Protíná ji tzv. Golden Highway (Zlatá dálnice). Zůstalo zde sice několik slonů, ale místo jinak slouží spíše jako „spižírna“ pro zdejší lovce a pytláky.
Rostou zde nezvyklé stromy, jako např. divoký kaučukovník, zambezský týk, keřovité vrby nebo kopálové stromy.
Cestující, kteří jsou doprovázeni NDF (Namibijskými obrannými silami) musí projít kontrolou v Divundu a Kongole. Musíte počítat alespoň s hodinovým zpožděním, než prohlídka proběhne.Západní Caprivijský trojúhelník
Je vklíněný mezi Angolu na severu, Botswanu na jihu a řekou Kwando z východu. Je caprivijskou nejvíce zalidněnou oblastí. Ovšem lov, mýcení buše, pálení a lidské příbytky způsobily přírodě stres a změnily podmínky pro život zvěře.
Přístup je po cestě vedoucí západním břehem řeky Kwando, poblíž Kongoly, ale nejlepší místo na pozorování zvířat je severně od hlavní cesty, směrem k Angole.

Celkem v Caprivi trvale žije zhruba 80.000 lidí, což je poměrně dost vzhledem k ostatním částem Namibie. Většinu obyvatel tvoří farmáři; obdělávají půdu kolem řek Zambezi, Kwando, Linyaanti a Chobe. Taktéž rybaření a lov zvěře jsou důležité. Lovci používají zvláštní druh vydlabaných kánoí – mekoro. Svézt se v nich po řece mezi krokodýly a hrochy je pro turisty velmi zajímavý a vyhledávaný zážitek.

Z Caprivi se dostanete do městečka Katima Mulilo, hlavního města této oblasti. Je to nejvýchodnější místo celé Namibie. Více se o něm dozvíte v kapitole 11447 - Oblast Caprivi, která se přímo tímto městem zabývá.Přírodní park Mahango
Tento malý, avšak rozmanitý park o rozloze 25.000 ha leží na zátopové planině severně od hranic s Botswanou a západně od Okavangské řeky. V obdobích sucha se o toto místo zajímají velká stáda žíznivých slonů. Mahango je jediný park v celé Namibii, kde turisti mohou chodit volně, bez kontroly dozorců či hlídačů parku.
Autem se můžete buď vydat po mahangské přepravní stezce nebo si užít scénické zatáčky až po Kwetche (odpočinková oblast). Pokud má Váš vůz pohon na všechna čtyři kola, můžete se vydat na 20ti kilometrovou vyhlídkovou jízdu podél řek Thinderevu a Mahango, která poskytuje nejkrásnější výhled. Zvláště v odpoledních hodinách můžete vidět slony, koupající se a pijící vodu mezi hrochy a krokodýly. Z antilop narazíte na grošované antilopy, lesoně, sitatungy a bahnivce. Ptáků zde bylo napočítáno na 400 druhů, mimo jiné zde sídlí i vzácný africký orel, lovící výhradně ryby; dále trpasličí husy, jeřábi a volavky. Celá oblast je porostlá obrovskými baobaby.
Doprava přes Mahango nevyžaduje povolení, ale kterákoli z výše zmíněných vyhlídkových tras vás bude stát cca US$3 za osobu a US$3 za každé auto. Ta samá taxa je vybírána při prohlídce vodopádů Popa Falls.Vodopády Popa Falls
Blízko Bagani se řeka Okavango stáčí dolů v širokou sérii kaskád, které jsou většinou nazývány Popa Falls. Nejsou sice nijak zarážející – jejich výška činí pouze 4 m, ale milovníci ptáků si zajisté užijí rozmanitost druhů, které zde mají svá hnízdiště.
Zajímavé odkazy

Město Katima Mulilo

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz