Dovolená Namibie


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Namibie - navigace  
zájezdy Namibie Hotely a ubytování Namibie
Luxusní zájezdy Namibie Informace Namibie
Last minute Namibie Fotogalerie Namibie
Víza Namibie Recenze hotelů Namibie
Mapy a průvodce Namibie Diskuze NamibieNamibie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

Daan Viljoen Game Park (Daan Viljoenova přírodní rezervace)Arnhem Cave (Jeskyně Arnhem)Tsaobis Leopard Nature Park (Tsaobiský přírodní park s leopardy)Erongo Mountains (Hory Erongo)Waterberg Plateu ParkEtosha National Park (Národní park Etosha)-->Khaudum Game Reserve (Přírodní rezervace Khaudum)Bwabwata National Park (Národní park Bwabwata)Mudumu National Park (Národní park Mudumu)Mamili National Park (Národní park Mamili)Skeleton Coast Park (Pobřežní park Skeleton)Cape Cross Seal Reserve (Lachtaní rezervace v Cape Cross)Namib Desert (Poušť Namib)Namib-Naukluft Park (Namibsko-Naukluftský park)Namib Desert Park (Namibský pouštní park)Namibrand Nature Reserve (Přírodní rezervace Namibrand)Fish River Canyon National Park (Národní park Kaňon Rybí řeky)Gondwana Canon Park (Park v kaňonu Gondwana)
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Rezervace se nachází na severovýchodě země u hranic s Botswanou. Je to divoká země o rozloze 384.000 ha, přírodní rezervací byla prohlášena v roce 1989. Jedná se o zcela ojedinělé místo, které nenajdete nikde jinde v celé Namibii. Pokud toužíte po pravé divočině, je to pro vás to správné místo!
Pro tuto oblast jsou typické zvlněné písečné duny, které sem zasahují. Většina území je porostlá velmi hustou vegetací, která umocňuje dojem neprostupné divočiny.
V rezervaci můžete spatřit slony, kudu, bahenní antilopy, zebry, žirafy, dlvy, leopardy, hyeny, divoké psy, šakaly a mnoho dalších druhů. Je to místo, kde potkáte nejvíce grošovaných antilop v celé Namibii. Pozorování ptáků (bylo jich zde napočítáno až 320 druhů) je výhodnější ve vlhčích letních měsících. Lépe se však přes park dostanete v suchých zimních měsících, kdy jsou cesty vyschlé. Celková délka silnic v parku je zhruba 300 km.
Parkem probíhá několik omiramba – prastarých říčních údolí, většinou mezi dlouhými zatravněnými dunami – které se stáčejí od západu na východ, paralelně s dunami Kalahari.Ubytování
V parku jsou dva kempy – Khaudom Camp a Sikereti Camp. Ubytování v nich je ideální pro ty, kdo touží po skutečně „drsných“ podmínkách. Tekoucí voda sice v kempech je, ale pouze studená. Pokud budete požadovat teplou, budete si muset sami zatopit pod kotlem a vodu ohřát.

Pobyt je nutno zamluvit si přes NWR ve Windhoeku. Je požadováno, aby každá výprava byla složena z minimálně dvou samostatných aut a každý účastník výpravy musí mít zásoby a vodu minimálně na tři dny. Upozorňujeme, že v celém parku není benzínová pumpa. Je tedy nutné, vézt si sebou dostatečnou zásobu pohonných hmot. Poslední benzínové stanice jsou v okolních městech Bagani, Divundu, Mukwe a Rundu.

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz