Dovolená Namibie


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Namibie - navigace  
zájezdy Namibie Hotely a ubytování Namibie
Luxusní zájezdy Namibie Informace Namibie
Last minute Namibie Fotogalerie Namibie
Víza Namibie Recenze hotelů Namibie
Mapy a průvodce Namibie Diskuze NamibieNamibie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

Daan Viljoen Game Park (Daan Viljoenova přírodní rezervace)Arnhem Cave (Jeskyně Arnhem)Tsaobis Leopard Nature Park (Tsaobiský přírodní park s leopardy)Erongo Mountains (Hory Erongo)-->Waterberg Plateu ParkEtosha National Park (Národní park Etosha)Khaudum Game Reserve (Přírodní rezervace Khaudum)Bwabwata National Park (Národní park Bwabwata)Mudumu National Park (Národní park Mudumu)Mamili National Park (Národní park Mamili)Skeleton Coast Park (Pobřežní park Skeleton)Cape Cross Seal Reserve (Lachtaní rezervace v Cape Cross)Namib Desert (Poušť Namib)Namib-Naukluft Park (Namibsko-Naukluftský park)Namib Desert Park (Namibský pouštní park)Namibrand Nature Reserve (Přírodní rezervace Namibrand)Fish River Canyon National Park (Národní park Kaňon Rybí řeky)Gondwana Canon Park (Park v kaňonu Gondwana)
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Nachází se 300 km severovýchodně od Windhoeku.
Rozprostírá se 50 km na délku a 16 km na šířku na pískovcové plošině Etjo, ve výšce 150 m nad planinami. Celková rozloha činí 405,5 km2. Park byl založen v r. 1972, původně jako útočiště pro ohrožené druhy zvěře z oblastí Kavango a Caprivi.
Příroda vytvořila na tomto území vskutku zajímavé a působivé dílo. Dešťová voda prosakovala pískovcovými vrstvami a vytvořila spoustu potůčků a napajedel pro divokou zvířenu. Uchvátí vás zvláštní zbarvení zdejší půdy – připomíná pálené cihly. Na vrcholu plošiny zůstaly viditelné dinosauří stopy. Dostatek vody na vrcholu plošiny ovlivnil i vegetaci, která se mění ze suché savany porostlé akáciemi v zelenou subtropickou vegetaci se stromy a zelenými pláněmi.
Park stále plní svoji funkci záchranného místa ohrožených druhů. V parku má své útočiště 25 druhů zvěře a přes 200 druhů ptáků. Najdete zde černé a bílé nosorožce, antilopy, komby ušaté, buvoly, kudu, divoké psy, leopardy, gepardy atd.
Na hoře Okarakuvisa sídlí populace vzácných kondorů. Je to jediné místo v Namibii, kde je můžete nalézt. V padesátých letech byli skoro vyhubeni kvůli insekticidům, které farmáři používali v boji s hraboši. Dramatický úbytek kondorů a supů byl naštěstí zastaven díky cílenému programu náhradní potravy.
Ze zajímavých rostlin se zde daří ojedinělým druhům kapradin a naleznete zde i vzácné lilie s ohnivým zbarvením (Gloriosa virescens).Aktivity
V parku se nesmíte pohybovat jinak než pěšky, výjimku tvoří organizované prohlídky. Zákaz se vztahuje i na motorky a kola.
Můžete si vybrat jednu z devíti různých tras, které parkem vedou. Můžete se také rozhodnout, jestli chcete poznávat africkou divočinu sami nebo za asistence kvalifikovaného průvodce.

Výlet po parku bez průvodce trvá 4 dny, během kterých ujdete 42 km. Začátek každou středu v 9:00 ráno od dubna do listopadu. Cena cca US$12 za osobu, ve skupině může jít maximálně 3 – 10 osob. Nepotřebujete stany, protože po cestě jsou rozmístěny přístřešky s tekoucí vodou. Jídlo i vodu je však nutné nést sebou. Nezapomeňte, že při zdejším podnebí a při zvýšené fyzické námaze musíte za den vypít nejméně 3 až 4 l vody!
Výlet s průvodcem – Od dubna do listopadu si můžete vybrat čtyřdenní procházku po namibijské divočině s průvodcem. Jedna skupina může mít 4 – 8 členů. Vycházíte z centra Onjoka. Cena cca US$27 za osobu. Počítejte s tím, že si ponesete vlastní jídlo, vodu a spací pytle. Ubytování je zajištěno v chatkách.

Jedinou výjimku ze zákazu pohybu vozidel po parku představují organizované jízdy v otevřených 4WD autech s průvodcem. Řidiči zastavují na všech místech, kde je možno pozorovat zvěř.

Po celém parku platí zákaz rozdělávání ohně.Bitva u Waterbergu
Kromě přírodních krás se Waterberg proslavil také významnou historickou událostí, která se zde každý rok připomíná.
V r. 1873 zde byla vystavěna misie, která však byla v průběhu herersko-námských válek v roce 1880 zničena. V roce 1904 zde došlo k rozhodujícímu střetu mezi německou koloniální armádou a vojáky kmene Herero. Německá armáda zvítězila a přinutila Herery k ústupu směrem na Kalahari. Na zdejším hřbitově německých vojáků se každoročně koná slavnostní ceremoniál připomínající tuto událost. Datum slavnosti připadá na víkend nejbližší 11. dubnu. Všichni účastníci nosí dobové obleky a zbraně.Ubytování v parku zajišťuje Waterberg Plateau Park Resort. Můžete si vybrat mezi luxusními bungalowy nebo zvolit dobře vybavený kemp.
Doporučujeme rezervovat si túry či ubytování předem, ve Windhoeku, v Namibia Wildlife Resorts (NWR) – na roku ulic John Meinert a Moltke. Otevírací doba 8:00 – 13:00 od pondělka do pátku pro rezervace a platby, od 14:00 do 15:00 pouze pro rezervace.

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz