Dovolená Namibie


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Namibie - navigace  
zájezdy Namibie Hotely a ubytování Namibie
Last minute Namibie Informace Namibie
Víza Namibie Fotogalerie Namibie
Mapy a průvodce Namibie Recenze hotelů Namibie
Diskuze Namibie  Namibie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

Daan Viljoen Game Park (Daan Viljoenova přírodní rezervace)Arnhem Cave (Jeskyně Arnhem)Tsaobis Leopard Nature Park (Tsaobiský přírodní park s leopardy)-->Erongo Mountains (Hory Erongo)Waterberg Plateu ParkEtosha National Park (Národní park Etosha)Khaudum Game Reserve (Přírodní rezervace Khaudum)Bwabwata National Park (Národní park Bwabwata)Mudumu National Park (Národní park Mudumu)Mamili National Park (Národní park Mamili)Skeleton Coast Park (Pobřežní park Skeleton)Cape Cross Seal Reserve (Lachtaní rezervace v Cape Cross)Namib Desert (Poušť Namib)Namib-Naukluft Park (Namibsko-Naukluftský park)Namib Desert Park (Namibský pouštní park)Namibrand Nature Reserve (Přírodní rezervace Namibrand)Fish River Canyon National Park (Národní park Kaňon Rybí řeky)Gondwana Canon Park (Park v kaňonu Gondwana)
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Jedná se hory vulkanického původu. Často o nich uslyšíte hovořit jako o Erongoberg (Berg je německý výraz pro kopec či horu). Jejich nejvyšší místa dosahují 2.216 m n.m. Poté co skončily hlavní vulkanické výbuchy před zhruba 150 miliony let, žhavé magma zůstalo uzavřené v tzv. komnatě, která se pomalu plnila vychládající vyvřelinou. Výsledkem je tvrdá skořápka připomínající žulu, která přestála i eroze, systematicky ničící všechny okolní horniny.
Na celé území dohlíží Erongo Mountain Nature Conservancy (Úřad na ochranu hor Erongo). Sdružuje 29 farem, které na tomto území naleznete, a chrání tak jednu z nejzajímavějších přírodních oblastí Namibie. Vyskytuje se zde množství zvláštních druhů, ať již mezi rostlinami, hady, savci či ptáky. Dále zde našly útočiště druhy blízké vymření, například černý nosorožec. Z dravců zde naleznete hnědé hyeny, leopardy, sokola stěhovavého a vzácné druhy orlů.
Erongo se však nejvíce proslavilo svými jeskyněmi a hlavně vzácnými malbami v nich. Unikátní Phillipsova jeskyně (Phillips Cave) na Ameib ranči si zaslouží vaši pozornost. Sahá 50 m do hloubky a na jejích stěnách najdete slavnou prehistorickou malbu Bílého slona. Slona překrývá antilopa a okolo nich skotačí a dovádějí hejna pštrosů a žiraf. K jeskyni se dostanete pouze pěšky, cesta vám zabere přibližně 45 minut.
Na ranči Ameib si nenechte ujít také zajímavé balvany vulkanického původu. Za povšimnutí stojí Bull´s Party (Setkání býků), seskupení balvanů připomíná kruh pasoucího se dobytka. Najdete zde také Elephant´s Head (Sloní hlava), balvan, připomínající hererskou ženu v tradičním oděvu a mnoho dalších.

Můžete se zde i ubytovat a zkombinovat velkolepý výhled na hory, pozorování divokých zvířat a ptáků s pobytem v místech, kde architektura nenarušuje, ale naopak dotváří, obraz namibijské krajiny.

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz