Dovolená Namibie


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Namibie - navigace  
zájezdy Namibie Hotely a ubytování Namibie
Luxusní zájezdy Namibie Informace Namibie
Last minute Namibie Fotogalerie Namibie
Víza Namibie Recenze hotelů Namibie
Mapy a průvodce Namibie Diskuze NamibieNamibie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

-->Daan Viljoen Game Park (Daan Viljoenova přírodní rezervace)Arnhem Cave (Jeskyně Arnhem)Tsaobis Leopard Nature Park (Tsaobiský přírodní park s leopardy)Erongo Mountains (Hory Erongo)Waterberg Plateu ParkEtosha National Park (Národní park Etosha)Khaudum Game Reserve (Přírodní rezervace Khaudum)Bwabwata National Park (Národní park Bwabwata)Mudumu National Park (Národní park Mudumu)Mamili National Park (Národní park Mamili)Skeleton Coast Park (Pobřežní park Skeleton)Cape Cross Seal Reserve (Lachtaní rezervace v Cape Cross)Namib Desert (Poušť Namib)Namib-Naukluft Park (Namibsko-Naukluftský park)Namib Desert Park (Namibský pouštní park)Namibrand Nature Reserve (Přírodní rezervace Namibrand)Fish River Canyon National Park (Národní park Kaňon Rybí řeky)Gondwana Canon Park (Park v kaňonu Gondwana)
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Nachází se 25 km západně od Windhoeku v Khomas Hochland (vrchovina Khomas). Díky své vzdálenosti od hlavního města představuje oblíbené místo odpočinku pro obyvatele Windhoeku i pro turisty. V tomto nádherném parku objevili archeologové pozůstatky koster zvířat a některé předměty, které svědčí o osídlení této oblasti již v pravěku.
Ačkoli park nepatří k největším (rozloha 3.953 ha), najdete zde velké množství různých druhů zvěře. Žádná skutečně nebezpečná zvířata zde nežijí, takže můžete chodit volně po všech částech parku a seznamovat se s africkou faunou. Vzhledem k tomu, že zdejší kopce jsou porostlé jen nízkým křovím, je to ideální místo pro pozorování zvěře. Najdete zde především antilopy kudu, přímorožce, zebry, gazely a buvolce. Z opic zde žijí především paviáni a damani.
Daan Viljoen Park je atraktivním místem pro pozorování vzácných druhů ptactva. Z více než 200 druhů jmenujme alespoň vzácné zelené volavky, Rüppelova papouška či běloocasého ťuhýka. Přímo u vstupu do parku si můžete zakoupit publikaci, která vám umožní identifikaci jednotlivých druhů.
Můžete zde i rybařit (v přehradě Augeigas), ovšem je nutné vyžádat si povolení. Mezi nejoblíbenější úlovky zde patří okouni a sumci. V parku se můžete také ubytovat.
Vstupní poplatky: cca US$3 za osobu, US$3 za auto. Otevřeno je po celý rok.Turistické trasy
Můžete využít tři stezky, které vás provedou parkem.
Wag n´ Bietjie (Posečkejte chvilku) – 3 km dlouhá stezka vede podél vyschlého řečiště k přehradě Stengel.
Rooibos Trail (stezka Rooibos) – 9 km – tato stezka vás povede přes kopce a hřebeny a nabídne vám úžasný pohled nejenom na přírodu a zvířata, ale také na nedaleký Windhoek.
Sweet-Thorn Trail – 34 km – zavede vás až na východní okraj parku a zabere vám dva dny. Poplatek cca US$9 zahrnuje i nocleh v jednoduchém přístřešku.


Ubytování a stravování
Přímo v parku se můžete ubytovat v kempu, který leží na březích Augeigasské přehrady. Najdete zde také restauraci a kiosk s občerstvením.
Doporučujeme rezervovat si vstup či ubytování předem, ve Windhoeku, v Namibia Wildlife Resorts (NWR) – na rohu ulic John Meinert a Moltke. Otevírací doba 8:00 – 13:00 od pondělka do pátku pro rezervace a platby, od 14:00 do 15:00 pouze pro rezervace. Tel.:061-236 175, fax 061-224 900.

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz