Dovolená Namibie


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Namibie - navigace  
zájezdy Namibie Hotely a ubytování Namibie
Luxusní zájezdy Namibie Informace Namibie
Last minute Namibie Fotogalerie Namibie
Víza Namibie Recenze hotelů Namibie
Mapy a průvodce Namibie Diskuze NamibieNamibie

 --> Chcete do země jet? --> Kdy je nejlepší tam jet? --> Kalendář zajímavých akcí

Zajímavé přírodní úkazyZajímavé kulturní a společenské akce-->Zajímavé sportovní akce
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

V Namibii nejsou pořádána žádná mistrovství či velké sportovní soutěže, kterých by se účastnilo několik desítek či stovek sportovců najednou. Velmi oblíbený je zde fotbal a zápasy národního týmu Brave Warriors (Stateční bojovníci) jsou vždy středem pozornosti místních sportovních fanoušků.

Pokud hledáte příležitost zasportovat si, rozhodně si přijdete na své. Najdete zde mnoho různých aktivit, kde si dobrodružství a pohybu chtivá osoba rozhodně přijde na své. Většinu z nich si můžete vychutnat po celý rok.
4WD jízdy (výlety s auty s pohonem na všechna čtyři kola)
Zajímavé jsou hlavně v přírodně zajímavých a členitých lokalitách, jako je např. Fish River Canyon, Löven Canyon, národní park Khaudom, park Namib-Naukluft a Bushmanland. Doporučené měsíce jsou od května do října. Přes léto je zde příliš velké horko.

Pěší turistika
Pro zájemce je v Namibii připravena celá řada tras, které vedou zajímavými lokalitami i národními parky. Kdo se chce přiblížit divočině úplně nejblíž, zvolí tento způsob spojení sportu s poznáváním Afriky.

Vyjížďky na koních po poušti
U jednotlivých farem podél i uvnitř pouští můžete zvolit vyjížďky koňmo do okolí, ať již s průvodci či o samotě. Ze zajímavých míst pro tuto jízdu jmenujme: hory Aus, krajinu v Damaralandu, poušť Namib, okolí měst Swakopmundu a Okahandji. Zkusit můžete i jízdu na velbloudu.

Horolezectví
Vynikající možností pro horolezce je Spitzkoppe – jedna z nejobtížnějších hor v Namibii. Měří 1 728 m a od r. 1946 na ni vystoupilo minimálně 440 lidí. Další oblíbenou lokalitou jsou hory Erongo – vrch Omandumba nabízí 30 tradičních cest na vrchol. Východně od Windhoeku naleznete pískovcový Harmony Crag, kam vede 42 různých cest.

Sandboarding
Tento druh sportu, nahrazující snowboarding, je oblíbený hlavně v okolí Swakopmundu, ale zkusit si ho můžete kdekoliv na veřejně přístupných písečných dunách.

Vodní sporty
Raft: Pro raft a kanoi je ideální řeka Kunene a její peřeje. Sjezd vodopádů Epupa je zážitkem na celý život.
Potápění: Mořská voda má teplotu 9 - 17°C. Ideální podmínky a vybavení najdete v zálivech u Lüderitzu a ve Spencer Bay. Dalšími výbornými lokalitami pro potápění jsou jezera Otjikoto, Guinas a podzemní jezera v jeskyních Harasib, Dragon´s Breath a Gamkarab.
Surfování: Nejlepší pro tento druh sportu je záliv u Swakopmundu a Walvisu. Vítr fouká téměř neustále, a tak se málokdy stane, že vám bezvětří překazí vaše plány!

Zábava ve vzduchu
Namibie nabízí celou škálu zajímavých sportovních aktivit, které se týkají povětří. Ať už jsou to seskoky s padákem, výpravy v horkovzdušných balonech, paragliding a také tzv. Fly in Safaris – výlety letadlem nad různými částmi Namibie. Tyto aktivity patří ovšem k těm finančně nákladnějším.

Lov
Lov v celé oblasti řídí Namibia Proffessional Hunting Association (NAPHA), která kontroluje dodržování etiky lovu, počty odlovených zvířat a společně s ministerstvem pro životní prostředí a turistiku vysílá průvodce lovců a profesionální lovce jako doprovod na safari.

Rybolov
Podél celého pobřeží jsou vynikající možnosti pro rybáře. Můžete zvolit lov ryb z pobřežních skalisek, ze člunů a surfů a také náročnější lov žraloků (pouze v doprovodu místního průvodce). Ze sladkovodních toků doporučujeme řeku Zambezi (nachází se zde až 40 různých druhů ryb, z nichž je nejvyhledávanější tygří ryba - může vážit až 9 kg!), přehradu Hardap, Von Bach a Friedenau.Zajímavé odkazy

Informace pro zájemce o lov (Namibijská lovecká asociace)

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz