Dovolená Namibie


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Namibie - navigace  
zájezdy Namibie Hotely a ubytování Namibie
Luxusní zájezdy Namibie Informace Namibie
Last minute Namibie Fotogalerie Namibie
Víza Namibie Recenze hotelů Namibie
Mapy a průvodce Namibie Diskuze NamibieNamibie

 --> Chcete do země jet? --> Co je potřeba zajistit a vědět před cestou? --> Očkování, nemoci

-->Kdy a pro které destinace je potřeba?Které nemoci kde?Kde očkování získám?Co, když se stejně nakazím?
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Před odjezdem do Namibie doporučujeme konzultaci ve specializovaném očkovacím centru nebo zdravotním ústavu optimálně 4-6 týdnů před odjezdem. Zde vám podají aktuální informace na základě posouzení lokality zamýšleného pobytu, zdravotního rizika v určité oblasti, které je závislá na mnoha faktorech - délce a období pobytu, hygienických a sociálních poměrech atd.
Mezi povinná očkování se v současné době řadí pouze očkování proti žluté zimnici. Je to jediné povinné očkování uznávané WHO. Většinou není požadováno u dětí do jednoho roku. Povinnost se vztahuje na cestovatele, přijíždějící do místa pobytu z oblasti výskytu žluté zimnice a při transferu přes tyto oblasti. Žlutá zimnice je infekční onemocnění virového původu, přenášené komářím štípnutím. Nejčastějším projevem je žloutenka, způsobená poškozením jater, ale také bolesti svalů, krvácivé stavy a teploty. Protilátky proti žluté zimnici se vytvoří za deset dnů po aplikaci očkování a chrání proti nákaze po dobu deseti let.

Po provedení očkování na specializovaných pracovištích (viz 11223) obdržíte Mezinárodní očkovací průkaz (International Certificate of Vaccination), který musí být řádně potvrzený očkujícím lékařem a opatřeným oficiálním razítkem. Je velmi důležité vzít si tento očkovací průkaz s sebou. Předpisy požadují oficiální potvrzení v mezinárodním očkovacím průkazu i v případě kontraindikace, tj. nemožnosti očkovat z vážných zdravotních důvodů.Doporučená očkování pro tuto oblast jsou proti břišnímu tyfu, hepatitidě typu A i B a doporučuje se také antimalarická profylaxe.

Břišní tyfus: Je doporučeno očkování zvláště při delším pobytu ve venkovských oblastech, ve zhoršených hygienických podmínkách. Jedná se o infekční onemocnění charakteristické vysokou horečkou, bolestmi hlavy, vyrážkou, průjmem. Břišní tyfus se přenáší nejenom kontaminovanou vodou, ale i potravinami. Očkování poskytuje ochranu po dobu tří let.

Hepatitida typu A a B: Očkování proti hepatitidě typu A se doporučuje pro cesty do celé řady zemí, tato „nemoc špinavých rukou“ se vyskytuje i u nás. Na významu začíná nabývat očkování proti virové hepatitidě typu B, což je velmi závažné onemocnění, často s chronickými následky. Hepatitida B se může přenést při ošetření nesterilními nástroji, sexuální cestou atd. Kombinovaná vakcína proti hepatitidě A a B poskytuje dlouhodobou ochranu - u hepatitidy A nejméně 10 let a hepatitidy B celý život.

Malárie: Toto onemocnění způsobují 4 druhy prvoků - plasmodií, které vyvolávají různé typy malárií. Prvoky rodu Plasmodium přenášejí pouze samičky komárů rodu Anopheles. Onemocnění se projevuje horečkou, která se opakuje po 24-36 hodinách. Malárii je možné předcházet léky, které se nazývají antimalarika a užívají se před, během a po skončení cesty. Pro profylaxi se léky užívají minimálně jeden týden před vstupem do malarické oblasti , po celou dobu pobytu v malarické oblasti a ještě 4 týdny po návratu. Antimalarika je nutné vybírat především podle oblastí, kam se cestuje, a podle toho, jak je tato oblast klasifikována dle WHO (zóna A, B, C).

Doporučujeme snížit riziko poštípání komárem, a tím i přenos parazita do krve, následujícími způsoby: omezením pobytu venku po západu , kdy je aktivita komárů nejvyšší; používáním moskytiér ošetřených repelenty; nošením světlého oděvu s dlouhými rukávy a nohavicemi; instalací sítí v oknech a dveřích; používáním repelentů především na nekrytých částech těla.
Většina turistů má během svého pobytu dostupnou lékařskou péči. V případě, že se nacházíte v místech, kde lékař není po určitou dobu dostupný a objeví se příznaky onemocnění, je nutné, abyste léčbu zahájili sami. Léčebnou dávku je třeba podat do 36-48 hodin od vzniku horečky.

Dětská obrna: Očkování je třeba zvážit, doporučuje se lidem od 30 let.

Tetanus: Očkování je doporučeno všem, nezávisle na cílové zemi. I při pobytu v ČR, je potřeba po 10-ti letech přeočkovat.

Vzteklina: Provádí se tzv. preexpoziční očkování, při expozici je třeba doplnit další dávky vakcíny nebo i sérum podle závažnosti situace. Očkování je doporučeno - zvláště při delším pobytu v rizikových oblastech, pobytu na venkově a kontaktu se zvířaty.

Záškrt: Doporučuje se uvážit očkování, zvláště u osob starších 50-ti let.Zajímavé odkazy

Odkaz na specializovana pracoviste

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz