Dovolená Namibie


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky


  Namibie - navigace  
zájezdy Namibie Hotely a ubytování Namibie
Luxusní zájezdy Namibie Informace Namibie
Last minute Namibie Fotogalerie Namibie
Víza Namibie Recenze hotelů Namibie
Mapy a průvodce Namibie Diskuze NamibieNamibie

 --> Chcete do země jet? --> S kým a jak tam můžu jet?

Letecké společnosti, se kterými tam můžu letět?
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Vzdálená Namibie nepatří k zemím, které jsou zapsány v našem podvědomí jako země lákající nás svými půvaby k návštěvě. Při vyslovení jména Namibie si většina z nás představí nepříliš osídlenou nehostinnou zemi kdesi v Africe, pokrytou obrovskou pouští. Přitom Namibie nabízí tolik atraktivních zajímavostí a nádherných přírodních scenérií, že bychom je jinde těžko hledali. Ne nadarmo je nazývána „africkým drahokamem“!
Kdybychom tuto zemi měli charakterizovat jedním slovem, nejvýstižnější by asi bylo označení „země kontrastů“. Vždyť kde jinde najdete nejsušší poušť světa a zároveň jezera osídlená neuvěřitelným množstvím vodních ptáků? Kde jinde uvidíte lišejníky žijící jen z vláhy, kterou přináší mlha, a zároveň bohatou subtropickou vegetaci? V Namibii najdete i civilizovaná města a na druhé straně pustou divočinu obývanou primitivními kmeny. Je to země s bohatou historií, země, která byla osídlena již na počátku lidské civilizace. Na mnoha místech se dochovaly unikátní prehistorické malby a rytiny, které můžete obdivovat. Díky různorodému osídlení země došlo k prolínání kultur jednotlivých kmenů, které s sebou přinesly své jedinečné tradice, náboženství i umění. V neposlední řadě zde stále zůstává německý vliv z koloniálního období namibijských dějin. Najdete tu typicky německé budovy, vaří se tu německé pivo a oblíbeny jsou i speciality německé kuchyně. Právě tyto kontrasty vytvářejí mnohotvárný a různorodý vzhled Namibie – země, která začíná přitahovat stále více pozornost turistů! Láká je především pravá africká divočina, rozlehlé národní parky s obrovským množstvím druhů zvěře, včetně černých nosorožců a dalších ohrožených druhů. Ale to rozhodně není vše, co může Namibie nabídnout svým návštěvníkům.
Vysoko položené hlavní město Windhoek a příjemná přímořská města Swakopmund a Walvis Bay nabízejí příjemnou relaxaci. Park Etosha představuje jedno z nejlepších míst k pozorování zvířat v celé Africe. Pobřeží koster zahalené mlhou a pokryté vraky ztroskotaných lodí vás okouzlí svojí mystickou atmosférou. Unikátní Namibská poušť s dunami v mnoha odstínech žluté barvy, které se stále přesýpají, a ojedinělou faunou a florou patří také k nejnavštěvovanějším místům. Vždyť pouze zde rostou skutečné skvosty rostlinné říše – Welwitschie podivné, až dva tisíce let staré! Rezervace lachtanů v Cape Cross, Waterberg Plateau Park s jediným místem výskytu kondorů, druhý největší kaňon na světě Fish River, řeka Kunene a vodopády Ruacana, pohoří Erongo s prehistorickými malbami a mnoho dalších míst v Namibii skutečně stojí za návštěvu. Když k tomu připočtete ještě minimálně 300 slunných dní v roce a ideální podmínky k provozování různých sportů, včetně trekingu, jízdy na dunách, rybaření, windsurfingu a kanoistiky, není divu, že sem přijíždí stále více turistů. Hlavním cílem však stále zůstávají přírodní parky a rezervace, kterých je zde skutečně velké množství. Řada z nich zůstává na rozdíl od mnoha dalších míst v Africe stále pravou nefalšovanou africkou divočinou, která nás Evropany stále přitahuje a okouzluje.


© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz