Dovolená Omán


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Omán - navigace  
zájezdy Omán Hotely a ubytování Omán
Luxusní zájezdy Omán Informace Omán
Last minute Omán Fotogalerie Omán
Víza Omán Recenze hotelů Omán
Mapy a průvodce Omán Diskuze Omán
Okružní plavby Omán  


Naše tipy zájezdů - Omán
okruh Ománem s českým průvodcem
Země: Omán
Strava: Se snídaní, Dle programu
Doprava: pravidelná letecká linka
Cena od: 59900,-
Shangri-la Al Waha - speciální ceny pro rezervace do 30.8.2018
Země: Omán
Strava: Se snídaní
Doprava: pravidelná letecká linka
Cena od: 39900,-
Millennium Resort Mussanah
Země: Omán
Strava: All inclusive
Doprava: pravidelná letecká linka
Cena od: 49900,-

Omán

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

-->Poloostrov MusandamSeverozápadní OmánSeverovýchodní Omán
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Poloostrov Musandam je od ostatního území Ománu oddělen východní částí Spojených arabských emirátů. Jeho břehy omývají vody Hormůzského průlivu, protější břehy již patří Íránu. Jedná se o nejzaostalejší, ale velmi zajímavou oblast Ománu. Tato část Ománu byla a je dodnes významnou vojenskou oblastí a teprve v posledních letech došlo k jejímu zpřístupnění zahraničním návštěvníkům. Těm se zde nabízejí krásné horské scenérie, úzké silničky šplhající se do hor, malé malebné vesničky a také fjordy, kterými je lemováno pobřeží. Na území tohoto poloostrova nejsou vybudovány asfaltové silnice, vyjímku tvoří silnice z města Tibat a asfaltové vozovky v centrech důležitějších měst, jako jsou Khasab, Bukha nebo Dibba. Neznamená to však, že by bylo pro cestování automobilem nezbytné používat pouze terénní vůz – většina turistických atraktivit je dostupná i normálním vozidlem.


Khasab
Khasab je správní středisko poloostrova Musandam, jedná se o malé, avšak velmi rušné, město. Město Khasab je vstupní bránou na poloostrov Musandam.
Je to ideální výchozí bod pro výlety do okolních měst. Vzhledem k tomu, že se zde nachází pouze jeden hotel a jedna cestovní kancelář, ceny služeb jsou zde poměrně vysoké.
Pokud jde o pamětihodnosti, nabízejí se dvě pevnosti –pevnost Khasab a pevnost Kumzan. Khasabská pevnost je poněkud vzdálena od centra města, nachází se na pobřeží, kudy vede přístupová cesta do staré části města. Otevírací hodiny jsou nestálé, vstup je zdarma. Pevnost Kumzan je představována již jen ruinami, konkrétně dvěmi zbylými věžemi. Byla postavena místním imámem v 17. století. K pevnosti je možné se dostat skrze nový trh a obytnou čtvrť města.


Al-Harf
Al-Harf nabízí jednak krásný pohled do okolí – nachází se na silnici vedoucí z Khasabu do Bukhy- jednak pohled na tradiční kamenné domy, které je možné spatřit ze silnice. V případě jasného počasí je možné vidět pobřeží Íránu.

Bukha
Bukha nabízí turistům dvě pevnosti. První z nich – pevnost Bukha – má tři věže a dobře se fotí. Nebývá však přístupná veřejnosti. Z druhé pevnosti zbyly pouze ruiny, konkrétně jedna věž.

Kumzar
Kumzar se nachází v malém zálivu na severním okraji poloostrova Musandam. Tato vesnice je přístupná pouze lodí, cesta se však vyplatí, protože během ní se návštěvníkovi otevře pozoruhodná přírodní scenérie. Pozoruhodností této lokality, jejíž obyvatelé nemluví arabsky, ale jazykem , který je směsicí perštiny, hindštiny, angličtiny, portugalštiny a arabštiny, je studna nacházející se ve wadí. Toto wádí je současně hlavní komunikací vesnice. Studna byla jediným zdrojem pitné vody zdejších obyvatel až do roku 1970, kdy bylo nedaleko přístavu postaveno odsolovací zařízení. Zajímavé jsou také staré kamenné domy, jejichž vzhled je jedinečný, podobné nejsou k vidění nikde jinde v Ománu.

Lodí je možné se dostat z Khasabu do Kumzaru za 3 OR, lodě vždy čekají na plné obsazení, tzn. až se sejde zhruba 15 osob. Kromě toho, že loďky jsou značně nepohodlné, existuje zde i určité riziko že se turista nedostane ještě tentýž den zpět. Je však možné kempovat na pláži na konci vesnice. Alternativou je pronájem vlastní lodi, při troše štěstí se podaří získat tento výlet i s cestou zpět za 35 OR (celková částka za obsazenou loď, tzn.,že pokud jede více lidí, na sumě participují). Cesta do Kumzaru trvá takto asi hodinu a půl, kapitán lodi počká a odveze cestující zpět.
(CENY JSOU POUZE ORIENTAČNÍ)


Khor Ash-Sham
Výlet do Kumzaru je možné zkombinovat s návštěvou fjordu Khor Ash Sham. Jedná se o zátoku, na jejíchž březích se nachází několik vesnic – lidé v nich žijí velice izolovaným způsobem života a jsou téměř odříznuti od okolního světa, jediné spojení s ostaními částmi země je lodí po moři. Není sem zavedena elektřina, telefon ani voda (dodávky balené vody zajišťuje v pravidelných intervalech vláda). Při vplutí do fjordu z vod Arabského moře překvapí návštěvníka klid a ticho, které ho náhle, jako mávnutím proutku obklopí. Tato atmosféra je velmi působivá. Při cestě do fjordu je nutné najmout si někoho z místních rybářů, výlet přijde zhruba na 10 OR.

Khor Najd
Fjord Hor Najd je jediným fjordem na Musandamu, který je dostupný běžným automobilem. Nachází se zde příjemná pláž vhodná ke kempování. Lokalita se nachází asi 25 km od Khasabu, cesta trvá asi půl hodiny. Během cesty se naskýtá několik pěkných pohledů na celou oblast.

Údolí Rawdah
Údolí Rawdah je dostupné pouze terénním vozidlem. Cesta je zajímavá, neboť skýtá nádherné horské scenérie. Cesta do lokality vede přes horu Jebel Harim, jejíž vrchol představuje nejvyšší bod poloostrova Musandam -1980 m. Během sjezdu z hory po její druhé straně se naskytne návštěvníkovi působivý rozhled do okolí. Cesta zde vede zemědělsky využívanou oblastí, samotné údolí Rawdah je poseto akáciemi a k vidění jsou zde prehistorické hrobky. V lokalitě jsou vhodné podmínky ke kempování.© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz