Dovolená Mauricius


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Mauricius - navigace  
zájezdy Mauricius Hotely a ubytování Mauricius
Last minute Mauricius Informace Mauricius
Víza Mauricius Fotogalerie Mauricius
Mapy a průvodce Mauricius Recenze hotelů Mauricius
Diskuze Mauricius Okružní plavby MauriciusMauricius

 --> Chcete do země jet? --> Kdy je nejlepší tam jet?

Kalendář zajímavých akcí-->Počasí a podnebí
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Počasí
V letních měsících se průměrné teploty na severu ostrova pohybují okolo 31 °C přes den a 22 °C v noci. Teploty v zimních měsících jsou okolo 25 °C přes den a 16 °C v noci. V centrálním regionu se letní teploty pohybují okolo 27 °C přes den a 21 °C v noci a zimní okolo 21 °C přes den a 14 °C v noci. Časté jsou ale odchylky 3 – 4 C od průměru. Teploty ostatních oblastí jsou mixem teplot mezi severní a střední částí ostrova, kromě Port Louis, kde jsou teploty obvykle o 2 °C vyšší než jsou běžné teploty na severu.

Vlhkost vzduchu
Vlhkost vzduchu je relativně vysoká během celého roku, nejvyšší je však v centrální náhorní plošině (90% během celého roku). Vlhkost vzduchu na západním pobřeží se pohybuje okolo 75 % a na severu okolo 70 – 80 %.

Srážky
Dešťové srážky jsou běžné po celý rok a rozdílné podle regionu. Průměrné množství srážek na severu ostrova je okolo 1 200 mm, kdežto v nejvlhčí části ostrova v centrální náhorní rovině se množství srážek pohybuje okolo 3 600 mm. Srážky jsou nerovnoměrné, ale obecně se dá říci, že nejvíce prší v letních měsících a sušší období nastává od června do listopadu. Během období silnějších dešťů se může stát, že prší čtyři dny v jednom kuse.

Sluneční svit
Průměrná doba slunečního svitu se pohybuje okolo 7 hodin pro celý ostrov. Na severu si můžete užívat ještě o jednu hodinu slunečního svitu více a centrální planina a východ země mají naopak o jednu hodinu slunečního svitu méně, zejména v období zimy a mokrých letních měsíců.

Teplota moře
Teplota moře je velmi příjemná během celého roku. V letních měsících se průměr pohybuje okolo 28 °C a v zimních okolo 24 °C. Silné tlakové výše v zimních měsících mohou způsobit, že teplota moře klesne ještě o 3 °C.

Cyklóny
Bělem letních měsíců na jižní polokouli, které jsou od října do dubna, vznikají v nižších zeměpisných šířkách jihozápadního Indického oceánu, tropické cyklóny. Průměrná frekvence cyklonu v této oblasti je okolo 10 za období. Nejvíce cyklónu se statisticky objevuje od ledna do února. Na začátku a konci sezóny jsou cyklóny velmi řídké. Tyto bouře způsobují v oblasti Mauritia silné větry a deště.

Weather Forecast, předpověď počasí je možno zjistit na Mauriciu na tel. čísle - 3026071


Podnebí
Mauritius leží v tropickém pásmu s přímořským klimatem. Počasí je zde však velmi nestálé a je velmi těžké přesně definovat období sucha a období dešťů. Díky topografii ostrova jsou v počasí značné regionální rozdíly a na jihu ostrova je často jiné počasí než na severu. Na náhorní plošině okolo Curepipe, je teplota většinou o 5 °C nižší, než na pobřeží. Může zde pršet a na pobřeží svítit slunce a naopak. Východní pobřeží je během ledna a února mnohem sušší, větry, které vanou od východu, narazí na hory a déšť spadne v centrální a západní části ostrova. Dá se tedy říci, že od ledna do února je období dešťů zejména v centrální části. Nejteplejší měsíce jsou na ostrově od ledna do dubna, do 25 – 35 °C, měsíce září a říjen jsou také velice teplé. V kombinaci s občasným deštěm zde však pro někoho může být příliš vlhko. Doba od listopadu do února je také dobou cyklónů. Ačkoliv cyklóny, které se přeženou přímo přes ostrov přicházejí pouze každých 15 let, ostrov stále trpí bouřkovým počasím způsobené cyklóny v okolí ostrova. V této době Vás zde mohou potkat vytrvalé deště. Na Mauritiu se nedá přesně určit období monzunů. Pršet může kdykoliv a kterýkoliv den v roce. Obecně trvá období „zimy“ od července do září, kdy se teploty pohybují okolo 24 °C přes den a okolo 16 °C v noci. Počasí je příjemné, je méně vlhko a také méně prší.

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz