Dovolená Mauricius


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínkyAston-eco
  Mauricius - navigace  
zájezdy Mauricius Hotely a ubytování Mauricius
Luxusní zájezdy Mauricius Informace Mauricius
Last minute Mauricius Fotogalerie Mauricius
Víza Mauricius Recenze hotelů Mauricius
Mapy a průvodce Mauricius Diskuze Mauricius
Okružní plavby Mauricius  


Naše tipy zájezdů - Mauricius
Mauritius: Golfistovo léto končí na Mikuláše
Země: Mauricius
Strava: Polopenze
Doprava: pravidelná letecká linka
Cena od: 64990,-
I v říjnu si můžete dopřát romantiku bosých nohou v PÍSKU...
Země: Mauricius
Strava: Polopenze
Doprava: pravidelná letecká linka
Cena od: 57990,-
Mauritius: Jižní svahy přejí golfu all inclusive
Země: Mauricius
Strava: All inclusive
Doprava: pravidelná letecká linka
Cena od: 65990,-

Mauricius

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Sportovně zajímavé

Pěší turistika-->Hory na Mauritiu
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Mauricius Jsou to právě různé kopečky, kopce a hory, které dělají z Mauritia malebný ostrov. Hlavní horský masív se nachází na severozápadě – Pouce Range, na jihozápadě – Black River a na jihovýchodě u Grand Portu. Zdejší pohoří Vás neuchvátí svojí výškou, ale svojí malebností a formou. Pokud se rozhodnete pokořit nějakou místní horu, nedoporučuje se, abyste se vydávali sami. Také si předem zjistěte zda v dané oblasti neprobíhá policejní cvičení. A pár rad na závěr: vezměte si sebou dostatek tekutin, lano, balíček s první pomocí a pokud nemáte nic vhodnějšího, tak cibuli, na ošetření vosího bodnutí. Neodhazujte žádné odpadky. Pokud budete procházet před soukromý pozemek, musíte nejprve získat povolení. To získáte u Quartier Général des Bois et Foréts, Poresters. Detailní mapy Vám poskytnou turistická informační střediska.


Pouce PouceCorps de Garde
Tento vrchol můžete zdolat z Rose Hill. Ačkoliv jeho vrcholek může odradit nejednoho turistu, výstup ve skutečnosti není tak složitý a zabere asi 3 hodiny. Z Rose Hill vede cesta k mostu. Tady se sbíhá několik cest dohromady a tvoří jednu velkou. Nepokoušejte se lézt přes převislé balvany, které vedou k hromadě skalisek a balvanů pokrytých zakrslou vegetací, přes které je velice obtížné projít. Jakmile se jednou octnete na hřebeni, je cesta jednoduchá. I přesto však musíte být opatrní, protože úzká stezka vede podél příkrého horského srázu. Těsně před tím, než dosáhnete vrcholku, je výstup namáhavý. Výstup je nejlepší podniknout brzy ráno, protože na severní straně hory je odpoledne velké horko.

Pouce
Tato hora tyčící se nad Port Louis dosahuje výšky okolo 3 000 metrů. Nejlépe je schůdná z oblasti Moka. Půjdete po cestě, která vede skrz pole s cukrovou třtinou. Dávejte si pozor, protože cesta není v dobrém stavu. Po dvou odbočkách narazíte na místo, z kterého je krásný výhled na údolí Pailles. Poté přejdete řeku a dáte se vpravo, po cestě, která Vás dovede až nakonec. Poslední úsek stoupání je poměrně obtížný, cesta je nerovná. Pokud se dostanete na vrchol, budete odměněni krásným výhledem na Port Louis a pokud je jasno, uvidíte krásně celý kruhový horizont. Cesta zpátky vede po stejné cestě, kterou jste přišli.


Mauricius Pieter Both
Je to druhá nejvyšší hora na ostrově, okolo 3 000 metrů. Kámen, který stojí na vrcholku, vypadá jako by balancoval na úzkém hrotu a vždy lákal mnoho lidí ke zdolání. Výstup na horu je poměrně obtížný a proto potřebujete kvalitní obuv, nejlépe s mačkami. Svůj výstup můžete začít ve vesnici Creve Coeur. Cesta je poměrně dobře značená, ale nacházejí se na ní nebezpečné úseky. Neodmyslitelnou věcí je proto lano. Ti, kteří si nejsou jisti a odrazuje je skalnatý sráz, by neměli riskovat a vystoupat jen ke skaliskům, ze kterých je výhled na údolí Montagne Longue. Ostatní odvážlivce cesta zavede dále ke skalní rozsedlině, kde se Vám budou hodit boty s mačkami. Poslední část výstupu je složitá a lze ji uskutečnit pouze s lanem. Z vrcholu je překrásný výhled. Na vrcholku najdete pamětní desku na rodinu, kterou zde zasáhl blesk. Je zde také místnost pro 6 – 8 lidí, která slouží jako ochrana před špatným počasím. Když prší, je cesta velmi nebezpečná. Výstup trvá asi 1 hodinu. Na cestu se vydejte vždy brzy ráno a hotelu dejte vědět, kam jdete.

Montagne du Lion
Z Mahebourgu tato hora vypadá jako lev, který leží. Cesta vede z Mahebourgu do Vieux Grand Port, kolem kostela. Poté se vydejte směrem k policejní stanici a těsně před ní se dejte doleva a vydejte se po první cestě po Vaší pravé ruce. Cesta se bude postupně zužovat a dovede Vás do jícnu, přes který teče potok. Tento úsek je poměrně obtížný a vyžaduje pár akrobatických kousků. Roklina se postupně zužuje a když ji překonáte, ocitnete se na malém zeleném prostranství, právě jste se octli na lvím boku. Na tomto místě narazíte na dvě cesty. Jedna vede směrem dolů, k rafinérii na cukr a druhá na vrchol. Pokračujte dále po „lvích zádech a ramenech“, abyste se vyšplhali na jeho hřívu. Výstup není složitý a končí na úzkém kamenném hřebeni. Cesta nahoru trvá okolo dvou hodin a nedoporučuje se dětem.

Le Morne Brabant Le Morne BrabantLe Morne Brabant
Tato hora dříve sloužila jako útočiště uprchlým otroků. Nachází se v jižní části ostrova, na poloostrově Le Morne. Tato masivní hora láká mnoho nadšenců, ale její přední skalnatá stěna zůstává pro každého nepřemožitelná. Kromě toho se skála velice drolí, takže musíte mít i řádné vybavení. Majitel okolních pozemků, Monsieur Gambier, jen nerad dává povolení ke vstupu a pokud ho zkušení horolezci přemluví, vzdává se veškeré odpovědnosti za ně. Výstup je opravdu obtížný a doporučuje se jen zkušeným horolezcům! Na vrcholku je pamětní deska věnovaná dvěma seržantům britské armády, kteří na vrchol vystoupali roku 1910.

Montagne du Rempart
Je to opravdu krásná hora. Stojí osamělá, pod modrou oblohou a málokterý milovník lezení jí odolá. Cesta na vrchol je velmi dobře značená. Výstup je však obtížný a doporučuje se pouze zdatným a zkušeným jedincům. Trvá přibližně 3 hodiny a při výstupu se musí neustále používat lano. Na cestu se vydejte brzy ráno. Začít můžete v Tamarin u čerpací stanice, která stojí na úpatí hory. Cesta dále vede ke kanálu Mageta, který musíte překonat. Dostanete se ke strmé skalní stěně, kterou musíte slézt. Na stěně jsou hřeby a smyčky, které Vám výstup usnadní. Z nejvyššího vrcholu je krásný výhled. Zpátky se dostanete stejnou cestou.


Zajímavé odkazy

Odkaz na info o Mahébourg
Odkaz na info o Moka
Odkaz na info o poloostrově Le Morne
Odkaz na info o Port Louis
Odkaz na info o Tamarin

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz