Dovolená Mauricius


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínkyAston-eco
  Mauricius - navigace  
zájezdy Mauricius Hotely a ubytování Mauricius
Last minute Mauricius Informace Mauricius
Víza Mauricius Fotogalerie Mauricius
Mapy a průvodce Mauricius Recenze hotelů Mauricius
Diskuze Mauricius Okružní plavby MauriciusMauricius

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Sportovně zajímavé

-->Pěší turistikaHory na Mauritiu
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Informace o všech možných turistických stezkách a průvodcích obdržíte v turistické informační kanceláři v Port Louis. Mnoho turistů si oblíbilo oblasti Macchabee Forest Reserve nebo národní park Black River Gorges.V těchto oblastech najdete dostatečné množství různých tras pro pěší turistiku. Nejdůležitější základnou pro pěší turistiku je Curepipe a mimo jiné je zde největší výběr ovoce z celé země. Pokud chcete podnikat pěší túry v nížinných oblastech, počítejte s velkým horkem a vlhkem. Pokud dáváte přednost chůzi ve vyšších nadmořských výškách, připravte se zase na déšť kdykoliv během roku, zejména v období říjen – březen. Tropické deště jsou zde většinou velmi silné a trvají dlouho. Dokonce i v suchých zimních měsících je zde poměrně vlhko a mlha. Protože prší většinou odpoledne a autobusová doprava je častější na pobřeží, je lepší vydat se směrem z vnitrozemí a skončit na pobřeží.

Trek z Le Pétrin k Grande Riviere Noire
Tato krásná trasa prochází jednou z nejmalebnější přírodní scenérií na Mauritiu. Začíná v Le Pétrin, na křižovatce z Grand Bassin a cesty Curepipe – Chamarel. Cesta Vás povede skrz národní park Black River Gorges s malými úseky domorodé vegetace. První část cesty vede západním směrem z Le Pétrin, lesní cestou, podél hřebenu procházejícího lesem. Je odtud krásný výhled na oblast Grande Riviere Noire a pokud je dostatek vody, tak i na vodopády. Cesta končí na nádherné vyhlídce. Poté stezka začíná prudce klesat, jsou zde jen stupínky nebo nášlapné kameny a hodně úseků je velmi kluzkých. Vydat se na tuto stezku po silných deštích není dobrý nápad. Asi po 1 km namáhavého sestupu se dostanete opět na cestu, která je již sjízdná pro terénní automobily. Cesta dále klesá k řece a poté pokračuje po rovině skrz údolí řeky. Na křižovatce ve tvaru T se dejte doleva a pokračujete po cestě, která Vás dovede až ke Grande Riviere Noire. Většina úseků této cesty je na soukromých pozemcích, ale s průchodem byste neměli mít žádné potíže. Turistům v dobré kondici zabere cesta 4 – 5 hodin.

Trek z Le Pétrin k vodopádum Tamarind
Cesta začíná na stejném místě jako cesta z Le Pétrin k Grande Riviere Noire. Půjdete po lesní cestě a přibližně po 2 km se cesta rozdělí. Dejte se vpravo a pokračujte ještě dalších 500 metrů než narazíte na další křižovatku. Tady se dejte vlevo. Druhá odbočka vede k cestě mezi Curepipe – Chamarel. Stezka, po níž půjdete, je poměrně v dobrém stavu. Budete procházet lesem a naskytnou se Vám krásné výhledy do krajiny. Cesta poté klesá k rezervoáru Mare Longue. Když dorazíte k sedmi kaskádám vodopádu Tamarind, můžete se vydat na cestu k úpatí této kaskády. Celý trek Vám zabere asi tři hodiny a pokud budete chtít objevovat oblast kolem vodopádů, tak ještě více.

Trek z Plaine Champagne do Bassin Blanc & Chemin Grenier
Tato trasa začíná asi 2 km jižně od Le Pétrin, na cestě, která vede k Plaine Champagne. Pokračujte směrem na jih, až k místu, kde stezka ostře odbočuje doprava. Cesta vedoucí doleva Vás zavede k Piton Savanne. Odbočíte doprava a pokračujete po cestě až k Bassin Blanc, krásnému kráterovému jezeru, které je obklopené lesy. Cesta dále pokračuje a napojí se na cestu vedoucí do Chemin Grenier. Z Chemin Grenier se do Curepipe dostanete autobusem přes Souilac, kde musíte ale přestoupit. Celá trasa Vám zabere přibližně 3 hodiny, plus několik hodin na zpáteční cestu autobusem. Pokud si chcete trasu prodloužit, můžete si udělat výlet na vrcholek Montagne Cocotte. Cesta je stejná, pouze po ostrém odbočení doprava nedojdete až k Bassin Blanc, ale přibližně po 1 km za křižovatkou je další odbočka vpravo, která Vás zavede na úzkou a bažinatou stezku. Poté, co přejdete potok, se dejte doprava a tato cesta Vás zavede přímo na zalesněný vrchol Montagne Cocotte.

Zajímavé odkazy

Odkaz na info o Curepipe
Odkaz na info o Grade Riviére Noire
Odkaz na info o parku Black River Goreges

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz