Dovolená Mauricius


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínkyAston-eco
  Mauricius - navigace  
zájezdy Mauricius Hotely a ubytování Mauricius
Luxusní zájezdy Mauricius Informace Mauricius
Last minute Mauricius Fotogalerie Mauricius
Víza Mauricius Recenze hotelů Mauricius
Mapy a průvodce Mauricius Diskuze Mauricius
Okružní plavby Mauricius  


Naše tipy zájezdů - Mauricius
Mauritius: Jižní svahy přejí golfu all inclusive
Země: Mauricius
Strava: All inclusive
Doprava: pravidelná letecká linka
Cena od: 65990,-
I v říjnu si můžete dopřát romantiku bosých nohou v PÍSKU...
Země: Mauricius
Strava: Polopenze
Doprava: pravidelná letecká linka
Cena od: 57990,-
Mauritius: Golfistovo léto končí na Mikuláše
Země: Mauricius
Strava: Polopenze
Doprava: pravidelná letecká linka
Cena od: 64990,-

Mauricius

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Historicky zajímavé

Port Louis a okolí-->MahébourgCurepipeGoodlands a Poudre d´OrPamplemoussesMokaRose-Hill a Beau BassinVacoas PhoenixQuatre Bornes
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Mahébourg MahébourgJe město ležící v pobřežní oblasti Grand Port. Město bylo založeno roku 1806 a pojmenováno podle slavného francouzského generála Mahé de Bourdonnaise. Dříve to byl důležitý přístav, dnes se však jeho důležitost zmenšila. Avšak na ostrově nenajdete jiné město, které by bylo tak výrazně poznamenané historií a minulostí, jako je Mahébourg. Město je přátelské, uvolněné a má svůj osobitý charakter. Mahébourg je rozdělen na dvě části díky Riviére la Chaux, Mahébourg je na jedné straně a Ville Noire na straně druhé. Obě části jsou spojeny snad nejkrásnějším mostem na ostrově. Ve městě a jeho okolí najdete řadu krásných míst. Blue Bay a Pointe d´Esny se řadí mezi jedny z nejhezčích pláží na ostrově. Četné ostrovy rozkládající se v okolí mají fantastická jména: Aux Aigrettes, Egret Island, Ille aux Fouquets, Ile des Deux Cocos, Mouchoir Rouge nebo Red Handkerchief. Na slavném ostrově Ile de la Passe se hraje divadlo, které rekonstruuje bitvu mezi Angličany a Francouzi roku 1810, kdy napoleonská flotila získala své jediné vítězství.
Pozoruhodné námořní Museum stojí na hlavní ulici. Je umístěno ve francouzském koloniálním domě a je silně spjato s historií ostrova. Tato bílá budova s černou střechou byla postavena kolem roku 1771 a v muzeu byla proměněna roku 1950. Toto státní muzeum je živou připomínkou dramatické námořní bitvy konané roku 1810. Zdejší sbírky představují mimo jiné krásný porcelán, mince, rukopisy, obrazy, umělecké předměty, staré mapy nebo nábytek. Obdivovat můžete historické zbraně, kanóny, pistole, kordy nebo lodní mapy. Najdete zde i sbírky známek, včetně kopie slavného Modrého Mauritia. Muzeum je otevřeno denně kromě úterý, od 9 – 17 hodin.
Ulice města s francouzskými názvy jsou úzké a stinné, zdejší budovy si zachovaly svůj šarm. Pokud budete chtít, můžete vystoupat 100 schodů, abyste se dostali na střechu a ke zvonici kostela poblíž Souffleur St. Tato ulice Vás také přivede k rušnému přístavu. V ulici Rue de Buchon naleznete řemeslnickou dílnu.
Pointe des Régates je místo, kde se setkávají milovníci plachtění. Najdete zde také památník anglickým a francouzským námořníkům, kteří padli v námořní bitvě roku 1810. V Pointe Canon naleznete památník oslavující zrušení otroctví. V ulici Fabien Branch Rd. ve Ville Noire se nachází továrna na sušenky Les Délice, která patří mezi nejstarší v zemi. Byla založena roku 1870 a zdejší metoda výroby patří mezi světové unikáty. Navštívit můžete i turistické a sportovní centrum v Anse Jonchée.


Okolí města Mahébourg

Vieux Grand Port
Asi 7 km od Mahébourgu se nachází Vieux Grand Port, který hrál důležitou roli v historii ostrova. Holanďané zde vytvořili svoji základnu a nazvali ji Fort Frederick Henrik. Na březích řeky, asi 4 km od Mahébourgu se nachází památník na počest prvním holandským námořníkům, kteří zde přistáli roku 1598.
V severní části Vieux Grand Port můžete navštívit ruiny holandské osady. Toto městečko bylo také místo jediného námořního vítězství Francie a je zapsané na Vítězném oblouku v Paříži. Oblast je také velice důležitá pro zpracování a výrobu cukru. Panství Ferney je jedním z nejstarších míst na Mauritiu, kde se cukr zpracovával. Nedaleko je i památník cukrové třtiny, který oslavuje první objevení cukrové třtiny na ostrově, kterou sem přivezli Holanďané roku 1639. Nad vesnicí se tyčí kopec zvaný Lion Mt. Jeho název je odvozený od jeho podoby, připomíná totiž přikrčeného lva. Na kopec vedou dvě cesty. Cesta je poměrně jednoduchá, ale dejte pozor na uklouznutí, zejména pokud prší. Navštívit můžete i Domaine de l´Ylang Ylang, místo, kde se nachází plantáž květů Ylang Ylang, které se často používají v kosmetice. Plantáže se nacházejí na úpatí hory Anse Jonchée. Je odtud pěkný výhled na Vieux Grand Port a přilehlé ostrovy.

Domaine du Chasseur Domaine du ChasseurDomaine du Chasseur
V okolí města Mahébourg můžete mimo jiné navštívit i Domaine du Chasseur, centrum s mnoha aktivitami, které nabízí turistům nejen pobyt na pláži. Rezort se nachází v Anse Jonchée, v krásné přírodě a jeho rozloha činí asi 900 ha. Ve zdejších lesech s nadmořskou výškou 300 – 500 m můžete pozorovat mnoho druhů zvířat: jeleny, kance, opice, ptáky včetně jednoho páru mauritijské poštolky, která patří ke světovým unikátům. V komplexu najdete 28 km různých tras vhodných pro pěší turistiku. Zdejší flóra Vám předvede ebenové stromy, eukalypty, skořicovníky, divoké orchideje nebo různé druhy palem. Krásně strávené chvíle můžete zakončit v panoramatické restauraci s výbornou místní kuchyní. Milovníci vína ocení i zdejší vinný sklípek. Ubytování je možné v bungalovech.
Mezi další zajímavosti v okolí patří přírodní park Le Val Nature Park nebo skalní formace Le Souffleur.


Hotel Shandrani, Blue Bay Hotel Shandrani, Blue BayBlue Bay
Tato kruhovitá zátoka se řadí mezi jedny z nejlepších míst na koupání. Naleznete ji na jihovýchodním pobřeží nedaleko od Mahébourgu. Najdete zde krásnou pláž s bílým pískem a krásně čisté moře. Můžete zde provozovat veškeré vodní sporty a k dispozici je také dostatek ubytovacích kapacit.

Zajímavé odkazy

Odkaz na info o historii mauritijských známek
Odkaz na info o La Vale Nature Park
Odkaz na info o Le Souffleur

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz