Dovolená Mauricius


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínkyAston-eco
  Mauricius - navigace  
zájezdy Mauricius Hotely a ubytování Mauricius
Luxusní zájezdy Mauricius Informace Mauricius
Last minute Mauricius Fotogalerie Mauricius
Víza Mauricius Recenze hotelů Mauricius
Mapy a průvodce Mauricius Diskuze Mauricius
Okružní plavby Mauricius  


Naše tipy zájezdů - Mauricius
I v říjnu si můžete dopřát romantiku bosých nohou v PÍSKU...
Země: Mauricius
Strava: Polopenze
Doprava: pravidelná letecká linka
Cena od: 57990,-
Mauritius: Golfistovo léto končí na Mikuláše
Země: Mauricius
Strava: Polopenze
Doprava: pravidelná letecká linka
Cena od: 64990,-
Mauritius: Jižní svahy přejí golfu all inclusive
Země: Mauricius
Strava: All inclusive
Doprava: pravidelná letecká linka
Cena od: 65990,-

Mauricius

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Historicky zajímavé

-->Port Louis a okolíMahébourgCurepipeGoodlands a Poudre d´OrPamplemoussesMokaRose-Hill a Beau BassinVacoas PhoenixQuatre Bornes
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Muzeum v Port Louis Muzeum v Port LouisHlavní město a také největší přístav v zemi bylo založeno roku 1735 francouzským guvernérem Mahé de Labourdonnais. Dnes ve městě žije okolo 160 000 obyvatel. Město je z jihovýchodu chráněno půlkruhovým pohořím. Během dne je město rušným obchodním centrem. Najdete zde nejen směs různých architektonických stylů, ale i krásné historické budovy.

Při příjezdu z letiště si můžete všimnout velké budovy, která je označena velkým "R" neboli Rogers House. V této budově sídlí většina leteckých a lodních společností. Poblíž zátoky stojí velká kamenná budova Post Office – Hlavní pošta, která pochází z roku 1811. Hned vedle hlavního vchodu se nachází Mauritius Postal Museum. Kromě sbírek známek tady můžete obdivovat historické telegrafy, tiskárny a jiné předměty sloužící k výrobě známek nebo k poštovním účelům. Najdete zde i obchod se známkami. Nedaleko odtud se nachází Čínská čtvrť. Naleznete zde typické restaurace, domy, obchůdky a pouliční stánky. Navštívit můžete i zdejší mešitu Jummah, která se nachází v ulici Royal St. Tento islámský náboženský stánek byl postaven v centru Čínské čtvrti okolo roku 1850. Jedná se o největší mešitu v zemi. Většina dekorace zde použitá byla dovezena z Indie a veškerý stavební materiál – kameny, vápenec a dřevo – byly importovány z Bombaje. Nedaleko mešity se nachází hlavní tržiště. Původně se toto tržiště nacházelo za vládním palácem, poté celé vyhořelo a bylo přestěhováno do Jardin de la Compagnie a bylo nazváno Šťastné tržiště. Můžete zde koupit téměř vše, zeleninu, maso, koření, suvenýry, náboženské předměty nebo lístky do loterie. Tržiště je oblíbeným místem mezi místními lidmi, kteří se zde rádi scházejí. Poblíž tržiště, v ulici Intendance St si můžete prohlédnout moderní budovu parlamentu. Vedle hlavního náměstí lemovaného palmami se nachází krásná francouzská koloniální budova vlády.


Vládní palác Vládní palácZa návštěvu jistě stojí Přírodní a historické muzeum a budova mauricijského ústavu, které stojí poblíž. Muzeum bylo postaveno roku 1831. V prvním patře budovy naleznete i knihovnu, která obsahuje asi 50 000 svazků knih a také sbírku místních novin. Muzeum je pyšné na své sbírky, které obsahují i ukázky dávno vyhynulých druhů. Mezi nejslavnější patří Dodo – druh holuba, který vyhynul mezi lety 1681 – 1693. Mimo jiné si zde můžete prohlédnout i různé savce, ptáky, ryby, hmyz, plazy, mušle, sbírku motýlů a minerálů. Vedle mauricijského institutu, u ulice Chaussée St., byl dříve zeleninový sklad společnosti East India Company. Dnes je toto místo – Company Gardens – oblíbeným útočištěm milenců a lidí, kteří si chtějí odpočinout v příjemném stínu. Naleznete zde také obchod se suvenýry, které vyrobili handicapovaní lidé.

Kamenná pevnost, která stojí na kopci za Champ de Mars, se nazývá Fort Adelaide neboli Citadela. Citadela proto, že se velice podobá maurským pevnostem. Je jednou ze čtyř pevností v a kolem Port Louis, které postavili Britové. Zbylé tři – Fort George, Fort Victoria a Fort William jsou rozpadlé a nepřístupné. V pevnosti má být údajně tunel, který ji spojuje s pevností George v přístavu Port Louis. Z kopce je krásný výhled na město.


Mauricius - Port Louis Poněkud separována od ostatních kostelů je svatyně Pére Laval´s Shrine. Tato svatyně se nachází severovýchodním směrem od centra, v Ste-Croix. Kostel je zajímavou ukázkou moderní architektury kombinované s efektivními mozaikovými a sklem vykládanými okny. Mezi další zajímavé kostely nacházející se ve městě patří St. Louis Cathedral v ulici Sir William Newton St., dále St. James Cathedral v ulici Poudriere St. a konečně Holy Sacrament Church v ulici Menagerie St.

Nikdo, kdo je na Mauritiu v období květen – listopad, by si neměl nechat ujít návštěvu Champ de Mars a zdejších koňských dostihů. Dříve byla tato oblast vojenskou tréninkovou základnou, až do doby, kdy zde roku 1812 byl založen Turf Club. Nacházejí se zde také dva památníky. Socha krále Edwarda VII. obelisk věnovaný francouzskému guvernérovi. Čtyři hlavní dostihy, které se zde konají jsou: Pohár vévodkyně z Yorku (1 400 m) se koná 1. května, Pohár Barbé (1 600 m), Pohár pro doposud nezvítězivší koně (2 600 m) a konečně Pohár vévody z Yorku, také známý jako Zlatý pohár. Z Port Louis se dostanete také do rezidenčních čtvrtí Beau-Bassin, Rose Hill, Quatre Bornes a Vacoas.Pointe aux Sables
Nachází se na západním pobřeží nedaleko Port Louis. Najdete zde několik hotelů a pláže. Místo je známé i díky svým „červeným lucernám“. Má podobnou atmosféru jako Baie du Tombeau, i když je poněkud ospalejší. Pokud chcete relaxovat na pláži, raději navštivte pláže v okolí vesnice, než veřejnou pláž poblíž Pointe aux Sables.


Zajímavé odkazy

Mapa Port Louis
Odkaz na info o koňských dostizích.

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz