Dovolená Martinik


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky


  Martinik - navigace  
zájezdy Martinik Hotely a ubytování Martinik
Last minute Martinik Informace Martinik
Víza Martinik Fotogalerie Martinik
Mapy a průvodce Martinik Recenze hotelů Martinik
Diskuze Martinik  Martinik

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Historicky zajímavé

-->Fort-De-FranceSaint-PierreLes-Trois-Ilets
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Toto hlavní město v sobě nezapře kouzlo starých časů. Ačkoliv tu nejsou nějak výrazně staré budovy, ponoříte se ve Fort-de-France do pravé atmosféry historické Paříže uprostřed Karibiku. Koloniální domy se mísí s útulnými náměstími a krásnými kavárnami. Celou dramatickou atmosféru pak dotváří sopka Mont Pelée, nejvyšší bod ostrova, který se nad městem majestátně tyčí a nedaleké pohoří Pitons du Carbet. Město leží přímo na okraji překrásné zátoky Baie des Flamands a je nejen hlavním a největším městem ostrova, ale je taky nejkosmopolitnějším městem v celých Malých Antilách. V ulicích tohoto přístavu je neustále živo.
Asi nejživějším místem města je velký centrální park La Savane, který nabízí mnoho míst k odpočinku, travnaté pláně, vysoké stromy, houpačky a prolézačky pro děti. Park je oblíbeným místem schůzek, dopoledne tu patří dětem a jejich rodičům. Na přístavní straně parku se nacházejí stánky se suvenýry, trafiky a mnoho soch významných osobností ostrova. Na severní straně se nachází socha císařovny Josefíny, další zajímavé osoby, která Martinik proslavila. Její socha drží portrét svého muže, Napoleona. Socha je velmi zajímavá a nemůžete ji minout, ačkoliv císařovna sama není u místních příliš oblíbená. Říká se, že to byla ona, kdo přiměl Napoleona, aby pokračoval v otroctví na ostrově.
Naproti parku se na jihu nachází přístav Saint-Louis. Původní přístav byl postaven v roce 1640 a dodnes je vojenským územím. Proto se sem můžete vydat pouze na 45 minutové prohlídky s ochrankou.
Ulice přímo naproti parku La Savane je plná nejen malých obchůdků, kanceláří a zajímavých domů z přelomu století, ale hlavně je centrem všech zdejších kaváren. Proto si musíte udělat čas a do některé z nich zavítat. Odměnou vám bude velice příjemná atmosféra, milý personál a pravá karibská káva.
Pokud se zajímáte o archeologii, rozhodně nemůžete minout Musée Départmental d’Archéologiena Rue de la Liberté. Najdete tu mnoho zajímavých předmětů amerických indiánů včetně jejich zbraní, keramiky a kreseb. Je tu více než 2 000 kusů předmětů. Prohlídky trvají 20 minut a otevřeno je ve všední den od 8 do 17 hodin, v sobotu od 9 do 12 hodin. Vstupné činí 15F pro dospělé, 5 F pro děti.

Nedaleko Muzea můžete narazit na další zajímavou budovu Knihovny Schoelcher. Je to nejvýraznější budova celého města, velmi barevná stavba z roku 1889. Byla postavena v Paříži architektem Henri Pickem, poté vystavena na světové výstavě, rozmontována a loďmi přepravena na ostrov. Interiér je také nesmírně zajímavý - přední část slouží jako výstavní síň se zajímavými starými knihami a nábytkem, a zadní trakt slouží jako klasická knihovna. V pondělí je otevřena jen odpoledne, od úterý do pátku celodenně a v sobotu jen dopoledne.
Dalším místem, které rozhodně musíte navštívit, je překrásná katedrála z roku 1895 Saint-Louis. Je vysoká 57 metrů a nachází se na Rue Schoelcher nedaleko parku La Savane. Postavil ji architekt Henri Pick. Před katedrálou je malé náměstí, kterému vévodí královské palmy. V budově najdete prostorný a bohatě zdobený interiér.

Palác justice je neoklasicistní budova dva bloky severovýchodně od katedrály. Byl postaven v roce 1906 a jeho vzhled nenechává na pochybách, že se nacházíme na francouzském území. Před budovou stojí socha jednoho z francouzských bojovníků za zrušení otroctví, Victora Schoelchera.
Na severní straně města najdete ještě další park - menší Parc Floral. Na východě parku se nachází tržiště, na kterém můžete nakoupit mnoho zdejších produktů. Najdete tu čerstvé ovoce, zeleninu, kokosy a květiny. Další velký trh je na Rue Isambert, na kterém je zvláště o sobotách velmi rušno. Luxusnější zboží, především parfémy, kůži, oblečení nebo hedvábí dovezené z Francie, nakoupíte na Rue Victor Hugo, Rue de la Republic nebo Rue de la Liberté. V nákupní Galerii La Fayette poblíž katedrály seženete úplně všechno. A pokud tu budete platit cestovními šeky nebo kreditní kartou, dostanete slevu!
Základní informace o celém městě vám podá Turistická kancelář na Rue Ernst Deproge. Je otevřena od 8 do 13 a od 14 do 17 ve všední den. V sobotu jen do 12 hodin.
Telefon: 63 79 60. Zatelefonovat si, poslat fax nebo e-mail můžete z pošty na Rue Antoine Siger. Lékárnu najdete na Rue de la Liberté.


Důležité adresy

Regional Museum of history and Ethnography (Nespecifikováno)
Adresa: 10, Bd du Général de Gaulle , Fort de France , 972 00 Kontakt: Tel.: 05 9672 8187
Regionální a etnografické muzeum.


© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
AZ elektroPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz