Dovolená Martinik


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Martinik - navigace  
zájezdy Martinik Hotely a ubytování Martinik
Last minute Martinik Informace Martinik
Víza Martinik Fotogalerie Martinik
Mapy a průvodce Martinik Recenze hotelů Martinik
Diskuze Martinik  Martinik

 --> Chcete do země jet? --> Co je potřeba zajistit a vědět před cestou?

VízaOčkování, nemociCelní předpisy-->Co si mám koupit na cestu?Návštěvu kterých zemí můžu s tím zkombinovat?
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Jedete do tropické karibské země, takže tomu rozhodně přizpůsobte svůj šatník. Základem vašeho letního šatníku by mělo být oblečení z pohodlných odlehčených materiálů nebo bavlny. Nejvhodnější jsou pohodlná trička, kraťasy a volné sukně. Na večer se vám jistě bude hodit i formálnější oblečení - pro muže dlouhé kalhoty, pro ženy sukně pod kolena. To vyžadují některé hotely od svých klientů mířících na večeři.
Jinak se ale rozhodně nemusíte nijak omezovat. Martinik je pokroková země, která má i mimořádný vkus. Vzhledem k velkému propojení s Francií tu najdete mnoho obchodů s posledními výstřelky světové módy. Můžete se obléci jak módně, tak i jednoduše a pohodlně.
Tak jako ve většině tropů, i tady se vám ale nakonec budou nejvíce hodit plavky. Záleží na vás jaké zvolíte. Ženy se mohou bez větších problémů koupat i bez horního dílu. Dalším důležitým doplňkem je pokrývka hlavy. Především v poledních hodinách je zdejší slunce opravdu silné a pro delší cesty je nějaký ten klobouk, čapka nebo kšiltovka nezbytností. To samé platí o slunečních brýlých, případně o dioptrických brýlých s UV faktorem.
Co rozhodně nesmíte zapomenout přibalit do svého zavazadla jsou opalovací prostředky. Mnoho Evropanů má tendenci jejich účinky podceňovat, což se vám v Karibiku může vymstít. Naše kůže není na tak silné sluneční paprsky připravena, na rozdíl od místních, kteří jsou na ně zvyklí. Je tedy nutné se v pravidelných časových intervalech natírat opalovacími prostředky s vyššími faktory. Na tělo se doporučuje minimálně faktor 15, v lepším případě 20. Na citlivější partie jako obličej, nos a rty je vhodné sáhnout po faktoru 30. V poledních hodinách není vůbec vhodné se slunit. Následujte tradice ostrova a dopřejte si pravidelnou dvouhodinovou polední siestu!
Další nutné doplňky jsou jen na vás. Pokud jste sportovního založení a budete se chystat na výlety do hor nebo k sopce Mont Pelée, musíte si s sebou rozhodně přivézt turistickou obuv, případně další turistickou výbavu. Můžete přespat na některé z pláží, proto se vám bude hodit i stan a kempingové vybavení. Pro většinu sportů si vybavení můžete zapůjčit v hotelech případně specializovaných půjčovnách. Pokud si ale chcete zasportovat se svým vybavením, nezbývá vám než si ho dovést sami.
I pokud nejste příliš sportovně založení, rozhodně si nesmíte nechat ujít výlet do pralesů. Je to výlet, na který jen tak nezapomenete. Potřebovat budete pohodlnou obuv. Není nutné, aby to byly zrovna pohorky, ale rozhodně musí jít o boty vyšší a s pevnou podrážkou. Také je lepší mít delší kalhoty a oblečení s dlouhými rukávy. Zabráníte tak případnému poranění kůže.
Další věcí, kterou rozhodně musíte mít, je fotoaparát nebo videokamera. Vaše exotické zážitky tak zůstanou navždy zaznamenány. V případě potřeby tu můžete zakoupit i nezbytné filmy, baterky a náhradní náplně.
Rozhodně nezapomeňte na léky, které pravidelně užíváte! I přes dobrou zdarvotnickou péči by tu třeba právě ty vaše nemusely být k sehnání.Zajímavé odkazy

Odkaz na počasí

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz