Dovolená Maledivy


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Maledivy - navigace  
zájezdy Maledivy Hotely a ubytování Maledivy
Last minute Maledivy Informace Maledivy
Víza Maledivy Fotogalerie Maledivy
Mapy a průvodce Maledivy Recenze hotelů Maledivy
Diskuze Maledivy  Maledivy

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

North a South Male AtolyNorth Male Atol (severní Male Atol) - KaafuSouth Male Atol (Kaafu)-->Atol Alifu - Ari Atol, Rasdhoo Atol, ostrov ThoddooSeverní atoly (Northerns Atoly) turisticky obydlenéJižní atoly (Southerns Atolls)
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Alifu
Poštovní kód: I
Obydlené ostrovy: 17
Neobydlené ostrovy: 46
Rezorty: 29
Populace: 9 793

Rozdělení atolu Alifu:
Ostrov Thoddo
Rasdhoo Atoll
Ari Atoll: Jižní Ari Atol a Severní Ari Atol


Atol Ari a severně od něj ležící atol Rasdhoo a ostrov Thoddoo tvoří dohromady správní celek nazývaný atol Alifu. Některé mapy uvádějí někdejší správní rozdělení na Severní Ari atol a na Jižní Ari atol, ale celé území se nazývalo Ari. Atol Ari leží západně od South Male atolu, přes 40 km široký průliv.
Atol Ari měří asi 80 km od severu k jihu a je asi 30 km široký. V atolu je 16 obydlených ostrovů, 46 neobydlených ostrovů a 29 rezortů. Atol Rasdhoo je méně jak 10 km široký a má 1 obydlený ostrov a 2 rezortní ostrovy, přičemž jeden z nich má 3 rezorty, což je neobvyklé (většinou připadá na 1 ostrov 1 rezort). Atol Thoddoo tvoří jeden ostrov, který je obydlený a leží osamoceně na sever od atolu Rasdhoo.

Hlavním ostrovem atolu Alifu je Mahibbadhoo s počtem obyvatel kolem 1 500, kteří jsou většinou zaměstnáni v rybářském průmyslu.
Jako hlavní ostrov atolu North Ari však slouží Rasdhoo. Jiným obydleným ostrovem je Maamigili v jižním Ari Atolu, který má přes 1 300 obyvatel, z nichž mnozí pracují v blízkých rezortech.
Ostrov Fenfushi v jihozápadním rohu atolu je dodavatelem písku a korálových kamenů pro výstavbu v Male i jinde a je významný pro své korálové vyřezávané výrobky.
Ari atol byl otevřen pro rezorty později než Male atoly a je populární pro četná, perfektní místa pro potápění.
Z letiště do Ari atolu je doprava zajišťována rychlými čluny nebo hydroplány popř. helikoptérou. Prostřednictvím rychlých člunů se do většiny rezortů dostanete za pár hodin, ale pro místní je to příliš daleko do Male pro pořádání výletních exkurzí – pokud chcete navštívit Male, naplánujte si to na začátek nebo konec vaší dovolené. Jestliže váš let není spojen přímo s transferem do rezortu, mohou nastat problémy, protože hydroplány a rychlé čluny nepřevážejí v noci.
Ostrov Thoddo
Ostrov Thoddoo:
Thoddoo leží osamoceně asi 11 km severně od Rasdhoo atolu. Ostrov Thoddoo je jednoduchým oválným ostrovem 2 km širokým. Je známý pro svou zemědělskou produkci pro trh – vodní melouny a betelové listy jsou nejtypičtějším místním produktem. Existují záznamy, že byl ve starodávných dobách okupován – buddhistický chrám zde skrýval římské mince ražené 90 let před n.l., stejně tak stříbrnou mísu a pěknou kamennou plastiku Buddhovi hlavy, která je dnes vystavena v muzeu v Male. Je možné udělat se celodenní výlet právě na tento malebný ostrov.

Atol Rasdhoo
Rasdhoo je malý atol ležící na severovýchodním rohu atolu Ari. Hlavní ostrov atolu, také nazývaný Rasdhoo, má asi 780 obyvatel a je správním, hlavním ostrovem atolu North Ari. Vybavení ostrova zahrnuje vyšší školu, centrum zdraví a 4 mešity. Ostrov byl osídlen před mnoha stoletími a zůstali zde stopy buddhistické působnosti před příchodem Islámu. Ostrov Rasdhoo je úhledným, čistým, poměrně atraktivním a často navštěvovaným místem.
Všechny Rasdhoo resorty mají na jedné straně chráněnou lagunu, což je dobré pro windsurfing, a hlubokou vodu na druhé straně, kromě úzkého vnějšího útesu, který je perfektní pro šnorchlování.

Veligandu
Ostrov Veligandu lemuje dlouhá rozložitá pláž s bílým, jemným pískem. Je snem každého, kdo touží po několikahodinovém opalování se na překrásné pláži. Pláž se každým rokem rozšiřuje více a více.
Je tu 63 pokojů tří kategorií, z toho 8 bungalovů na vodě. Jsou vybaveny minibarem, vysoušečem vlasů, velkým zrcadlem,koupelnou a telefonem. Na ostrově je recepce, kavárna, obchody, restaurace, bar. Všechny budovy jsou zdobeny přírodními materiály – dřevem, korály, všude je písková podlaha. Jídlo v místní restauraci je opravdu vynikající.
Funguje tu škola potápění. Můžete podniknout výlet na lodi za účelem rybolovu.
Ostrůvek Thoddo je vzdálen od Veligandu asi 11 km na sever. V průměru má jenom 2 km. Z Veligandu se tam můžete vydat na jednodenní výlet. Navštívíte malou rybářskou vesničku. Ochutnáte zeleninu a melouny, které tu pěstují místní obyvatelé. Obdivovat se budete soše Buddhy z roku 1958.

crown@dhivehinet.net.mv
Kuramathi
Unikátní ostrov o rozloze 228 000 m2 má 3 oddělené turistické rezorty: Kuramathi Vilage, Kuramathi Cottage Club a Blue Lagoon. Ostrov byl obydlený, ale jeho populace poklesla, když se v roce 1970 přemístilo 120 zůstávajících rezidentů na ostrov Rasdhoo za rozvíjejícím se rezortem.
Hosté se mohou volně pohybovat po celém ostrově a využívat všech restaurací, barů, a dalších zařízení. Je tu 144 pokojů, které se dělí od klasických až po různé zvláštnosti.
V Rezortu Cottage je 50 bungalovů na vodě. Jsou nejlepšími pokoji na celém ostrově. Vybavení zahrnuje minibar, telefon, rádio, verandu, z níž vedou schody přímo do laguny.
V půjčovně sportovního vybavení si můžete půjčit kánoi, vodní lyže apod.
Nejklidnějším rezortem je Blue Lagoon, a proto může být vhodný třeba pro rodinnou dovolenou. Při východu slunce můžete pozorovat krmení rejnoků kousek od bungalovů.

sales@unisurf.com
Atol Ari
Kudarah (South Ari Atoll)
Na jihovýchodě Ari Atollu se nachází ostrov Kudarah, jehož rozloha činí 18 000 km2. Je menší než všechny ostatní a připomíná středomořské, evropské prostředí. Budovy jsou zdobeny balustrádami, verandami a rovnými střechami. Uvnitř jsou vybaveny antickým nábytkem.
Celý ostrov pokrývají palmy a keře a rostliny. Ostrov nemá příliš nádhernou pláž, ale samozřejmě tu najdete bílý, jemný písek. Laguna tu vytváří velký přírodní bazén. Jsou tu dobré podmínky pro potápění a šnorchlování. Můžete si pronajmout kánoi a vydat se na výlet kolem ostrova. K dispozici jsou tu tenisové kurty, volejbalové hřiště, stolní tenis a šipky. Je tu 30 krásně zařízených pokojů.
Večerní zábava je podobná italským turistickým rezortům – je tu malý kabaret, kde se konají představení plná zpěvu a scének. Jedna z velkých předností tohoto rezortu je výborná kuchyně v místních restauracích. Personál je velmi přátelský, vstřícný a ochotný.
Nika (North Ari Atoll)
Ostrov zabírá území o rozloze 39 000 m2. Název Nika znamená v překladu mušle nebo strom banyán. V emblému ostrova je právě mušle. Banyány pokrývají celý ostrov.
Tento turistický rezort je pravděpodobně nejsoukromější ze všech maledivských ostrovů. Je tu jen jedna cesta kolem ostrova. Keře a palmy zakrývají pohled k ostatním bungalovům, takže máte pocit, jako byste tu byli úplně sami. Každý bungalov má samostatnou soukromou pláž, která je jednoduše řečeno nádherná.
Laguna kolem ostrova není příliš velká, ani příliš malá a ani příliš mělká. Jsou tu ideální podmínky pro šnorchlování a plavání.
Všechny pokoje navrhl italský architekt. Mají koupelnu, obývací pokoje, klimatizaci.
Večer můžete příjemně strávit v místní restauraci nebo v baru. Tento rezort patří k dražším, ale rozhodně nebudete litovat, že jste dovolenou strávili právě tady.
Je tu možnost zapůjčit si windsurfing, kánoe. Můžete chytat ryby, hrát tenis, badminton.
Přijíždějí sem turisté z celého světa, většinu klientely tvoří návštěvníci z Francie, Anglie, Německa, Itálie a Švýcarska.

nika@dhivehinet.net.mv
Vilamendhooo (South Ari Atoll)
Ostrov Vilamendhoo porostlý palmami a keřemi se rozkládá na území o rozloze 98 000 m2. Je tu nádherná flora. Patří k jedné z nejlepších oblastí pro potápění!
Kousek od břehů je korálový útes, kde milovníci šnorchlování najdou svůj svět. Tento ostrov patří k nejoblíbenějším mezi milovníky šnorchlování.
Rezort se skládá ze 41 pokojů. K vybavení pokojů patří šatník, minibar, telefon, koupelna, malá zahrádka. Volný čas můžete trávit v baru, na diskotéce, v restauracích nebo se můžete vydat na některý z pořádaných výletů či chytat ryby.
Nejčastěji sem přijíždějí turisté z Německa, Japonska, Itálie, Francie a Anglie.

vilamndu@aaa.com.mv

Sun Island Sun IslandSun Island (South Ari Atol)
Na jednom z největších maledivských ostrovů Nalaguraidhoo v oblasti South Ari Atol vyrostl v závěru roku 1998 jeden z nejlepších a nejkomplexnějších rezortů. Jeho rozměry jsou cca 1.600 x 380 metrů a dostanete se sem z mezinárodního letiště rychlým člunem (150 min.) nebo hydroplánem (35 min.). Ostrov obklopují rozsáhlé korálové laguny.
Tento pětihvězdičkový hotel je na maledivské poměry dosti netradiční, neboť díky své velikosti může nabídnout spoustu různých možností, jak si zpestřit dovolenou. Po ostrově jsou roztroušeny restaurace, bary, grily, coffee shop (non stop). Hlavní restaurant (venkovní) nabízí stravování 3x denně buffetovou formou.

Sun Island Sun IslandHotelový komplex nabízí ubytování pro náročné klienty v celkem 350 pokojích rozdělených do kategorií Deluxe Beach Bungalow a Super Deluxe Beach Bungalow (pevnina – s výhledem na moře), a dále Deluxe Water Bungalows (nad vodou - s vlastními schody do vody). Pro ty úplně nejnáročnější jsou určeny 2 Presidential Suites (rovněž nad vodou). Všude je klimatizace, mini bar, sejf, telefon, rádio, TV-SAT/Video, venkovní sprcha, koupelna s vanou (mimo kat. Deluxe Beach Bglw).
Je tu velký bazén s pool barem, veškeré vodní sporty, tenis (s umělým osvětlením), kryté kurty pro badminton a squash, dále odbíjená, kulečník, posilovna, sauna, jacuzzi, masáže, videoherna, karaoke, hudba, zábavné programy, stylové večeře, výlety, …

info@sun-island.com.mv

Zajímavé odkazy

Odkaz na potápění v atolu Ari
Odkaz na potápění v atolu Rasdhoo

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz