Dovolená Maledivy


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Maledivy - navigace  
zájezdy Maledivy Hotely a ubytování Maledivy
Last minute Maledivy Informace Maledivy
Víza Maledivy Fotogalerie Maledivy
Mapy a průvodce Maledivy Recenze hotelů Maledivy
Diskuze Maledivy  Maledivy

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

North a South Male AtolyNorth Male Atol (severní Male Atol) - Kaafu-->South Male Atol (Kaafu)Atol Alifu - Ari Atol, Rasdhoo Atol, ostrov ThoddooSeverní atoly (Northerns Atoly) turisticky obydlenéJižní atoly (Southerns Atolls)
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

ostrov Cocoa ostrov CocoaV tomto atolu jsou jen 3 obydlené ostrovy, které jsou však osídlené již dlouhou řadu let.

Ostrov Guraidhoo
Nejvíce obyvatel má ostrov Guraidhoo, s 550 ostrovany. Sultáni z Male zde nacházeli své útočiště během rebélií v 17. století. Jeho laguna má bezpečné kotviště, které používají rybářské dhoni a výletní lodě. Je zde několik obchodů se suvenýry, které jsou navštěvované hromadně skupinami turistů z výletních lodí z blízkých rezortů.

Ostrov Maafushi
Největším osídleným ostrovem je Maafushi, který prošel velkou reformou a nyní poskytuje možnost rehabilitace a tréninku zručnosti problémové, nezvládnutelné mládeži. STO skladiště zde vykupuje solené ryby od místních rybářů a následně je balí pro export.

Ostrov Gulhi
Ostrov Gulhi není velký, ale je osídlen 630 obyvateli. Hlavní činností je zde rybaření. Najdete zde také malé loděnice a nedávno založenou školu.
ostrov Cocoa ostrov CocoaCocoa
Ostrov Cocoa (12 000 m2) se vyznačuje neobvyklostí. Někomu snad může připomínat ostrov, na kterém žil Robinson Crusoe. Pláž je tu úžasně čistá a dlouhá. Korálový útes se nachází kousek od ostrova, proto jsou tu ideální podmínky pro milovníky šnorchlování. Na druhé straně ostrova jsou zase ideální podmínky pro vodní sporty, plavání a surfování. Ostrov pokrývá nízká vegetace. Tento ostrov je ideální pro ty, kteří nevyhledávají o své dovolené divoký noční život, ale klid. Nekonají se tu žádné show, pouze několik jednodenních výletů. Můžete tu ale absolvovat kurs potápění, nebo se vydat na výlet na katamaránu, surfu nebo lodi. Zapůjčení je pro ubytované návštěvníky zdarma.
Turistický rezort tu funguje již 17 let. Návštěvníci se sem rádi vracejí zpět. Je tu pouhých 8 bungalovů. Maximální počet ubytovaných osob je 16. Najdete tu klid a odpočinek nikým a ničím nerušený. Bungalovy jsou vystavěny pomocí místního materiálu: korálů, palem a palmových listů.
Nejsou vybaveny žádným luxusním nábytkem, ale jednoduchým a vkusným nábytkem, který doplňuje atmosféru tohoto místa. V příjemné restauraci se snad budete cítit jako doma. Jídlo je vynikající.
Fun Island Fun IslandFun Island
Tento ostrov má rozlohu 30 000 m2 a je tu vybudovaný kvalitní hotel dobré úrovně a zařízení pro různé sportovní aktivity. Originální název ostrova „Bodufinolhu“, znamená v překladu „velký ostrov s několika palmami“.
Na jedné straně lemuje břehy ostrova krásná pláž s bílým jemným pískem. Pláž je čistá, kdekoli na ostrově si můžete odpočinout v teplém písku. Laguna kolem ostrova je velká a mělká, což dává ideální podmínky ke šnorchlování. Milovníci potápění se mohou vydat na lodi na vzdálenější, hlubší místa. Vyhlášené místo se nachází severně od ostrova kolem Guraidhoo a Kandooma.
Na ostrově je také velké centrum pro vodní sporty. Tady si můžete zapůjčit katamarán, windsurfing, vodní lyže, kánoe nebo tzv. „banana boat“. Nebo můžete absolvovat kurs windsurfingu nebo potápění. Během dne se můžete zúčastnit některého organizovaného výletu třeba za rybolovem nebo odpočinkový výlet lodí.
Uprostřed ostrova jsou umístěny budovy jako restaurace, kavárny, obchody, posilovna apod. Celý ostrov je klidný. Pokoje jsou umístěny na východní straně ostrova a jsou jednoduše, ale vkusně zařízeny. Je tu klimatizace, minibar, koupelna a dobré osvětlení.

vilahtls@divehinet.net.mv
Laguna Beach Laguna BeachLaguna Beach Laguna BeachLaguna beach
Rezort Laguna beach je roztomilé místo rozkládající se na rozloze 57 000 m2 kousek od Male. Přijíždějí sem turisté z celého světa, vychutnat si klid, pohodu a překrásné prostředí tohoto ostrova.
Téměř každou noc tu hraje kapela, je tu disco nebo různá představení u baru u bazénu.
Můžete tu strávit romantickou, klidnou večeři ve dvou přímo na pláži.
Mezi jednotlivými bungalovy vyrůstají různé keře a rostliny. Je tu 50 pokojů, které jsou vybaveny kávovarem, minibarem, koupelnou apod.
Je tu malá, příjemná pláž, která není nikdy přeplněna. V laguně můžete šnorchlovat a pozorovat podmořské živočichy. Potápěči se mohou vydat do jižní oblasti Severního Male.
Můžete se tu zúčastnit rybolovu, výletu lodí apod. Vydat se můžete malým letadlem na okružní jízdu a vyfotit si ostrůvky z výšky. Je to příjemné místo vhodné i pro rodinnou dovolenou.

sales@unisurf.com
ostrov Taj Lagoon ostrov Taj Lagoonbungalov bungalovTaj Lagoon
Ostrov Taj Lagoon se nachází asi 15 minut jízdy rychlou lodí od mezinárodního letiště v Male, uprostřed největší laguny v Maledivách. Zabírá území o rozloze 21 000 m2. Jeho původní jméno bylo Embudhu Finolhu. Slovo „finolhu“ znamená v překladu „ostrov bez kokosových palem“. Je tu příjemné, přátelské prostředí.
Bohužel tu nejsou podmínky pro šnorchlování, není tu korálový útes. Ale lodí se můžete dostat k útesu a tam prožít opravdové dobrodružství při objevování a pozorování podmořského života. Pláž je tu dlouhá a lemuje celý ostrov.
Čtyřhvězdičkový turistický rezort připomíná indický styl. Je tu bar s klimatizací, restaurace, kavárna. Jsou bungalovy na vodě, všechny jsou vybaveny digitálním CD přehrávačem, satelitem, minibarem, telefonem s možností mezinárodního volání, koupelna s vanou.

tajlr@dhivehinet.net.mv
Veligandu Huraa Veligandu HuraaVeligandu Huraa
Veligandu Huraa se nachází v South Male Atollu a je jedním z nejmenších rezortů na Maledivách. Překrásný ostrov je pokryt palmami, stromy a keři. Je to klidné místo vhodné pro odpočinek. Tento ostrov je ideální pro ty, kteří chtějí na své dovolené opravdu jen odpočívat, vychutnávat si romantickou procházku po pláži a večer strávit ochutnáváním místních specialit - pokrmů a nápojů.
Sousední ostrovy nejsou daleko, takže pokud zatoužíte po nějakých sportovních aktivitách, není složité si zajet na některý z ostrovů.
V laguně jsou ideální podmínky pro plavání, potápění a šnorchlování. Můžete tu objevovat krásy podmořského života. Písčitá pláž je na jedné straně ostrova.
Občerstvení nabízí bar Dhiggofinolhu a Boduhuraa a dvě restaurace. Pokrmy v místních restauracích jsou opravdu delikatesní. Za všemi sporty musíte přejít na ostrov Dhiggufinolhu.
Je tu 16 bungalovů příjemně zařízených. Každý pokoj je vybaven teplou vodou, minibarem, malou terasou a telefon.
Veligandu Huraa Veligandu Huraa
Kandooma
Ostrov Kandooma se rozkládá na území velkém 119 000 m2 a je vzdálen asi 35 minut rychlou lodí od mezinárodního letiště Male. Je to vhodný ostrov pro milovníky potápění s levným ubytováním.
Ve tříhvězdičkovém hotelu je 120 pokojů různých druhů. Vybavení pokoje zahrnuje samozřejmě koupelnu, vysoušeč vlasů apod.
Hlavním důvodem, proč sem turisté přijíždějí jsou úchvatné korálové útesy, ve kterých žije tisíce druhů mořských živočichů a rostlin. Proslavené jsou podmořské jeskyně Kandooma Caves, které jsou pravděpodobně největší jeskyně v turistických oblastech.
Pár minut od ostrova se nachází Kandooma Thila, další oblíbené cílové místo potápěčů. Guraidhoo Kandu je chráněná podmořská oblast, která je bezpochyby jedním z nejlepších potápěčských míst na Maledivách.
Šnorchlovat můžete buď v laguně kolem ostrova, ale více podmořských krás objevíte, když se vydáte lodí trochu dále od ostrova. Kolem ostrova se rozkládá velká pláž, na které jsou bary s občerstvením. Je tu několik restaurací, recepce. Oblíbeným je tento rezort především u turistů z Německa.

kandooma@dhivehinet.net.mv
pláž u ostrova Taj Lagoon pláž u ostrova Taj Lagoon

Zajímavé odkazy

Mapa South Male Atolu
Odkaz na potápění v South Male Atolu

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz