Dovolená Maledivy


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Maledivy - navigace  
zájezdy Maledivy Hotely a ubytování Maledivy
Last minute Maledivy Informace Maledivy
Víza Maledivy Fotogalerie Maledivy
Mapy a průvodce Maledivy Recenze hotelů Maledivy
Diskuze Maledivy  Maledivy

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

North a South Male Atoly-->North Male Atol (severní Male Atol) - KaafuSouth Male Atol (Kaafu)Atol Alifu - Ari Atol, Rasdhoo Atol, ostrov ThoddooSeverní atoly (Northerns Atoly) turisticky obydlenéJižní atoly (Southerns Atolls)
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Paradise Island Paradise IslandHlavním ostrovem správního celku Kaafu je Thulusdhoo, který leží na jihovýchodní straně od North Male atolu, s populací kolem 700 obyvatel. Je to průmyslový ostrov, známý svými bodu beru – bubny a tradičním tancem. Současným produktem ostrova je Coca-Cola a moderní dhoni ze skelného vlákna.

Ostrov Huraa
Ostrov s 600 obyvateli, je navštěvován turisty v rámci ostrovních výletů lodí, ale přesto není tak turisticky významným místem jako ostatní ostrovy North Male atolu. Místní lidé doufají, že sem bude plynout více turistických peněz v rámci otevření nového resortu na sousedním ostrově Kudahuraa –Four Seasons Resort. Huraa je dynastie sultánů založená v roce 1759 sultánem Al-Ghaazi Hassanem Izzaddeenem, který na ostrově nechal postavit mešitu.

Ostrov Himmafushi
Mnoho turistů navštěvuje ostrov Himmafushi v rámci exkurzí pořádaných z blízkých resortů. Škoda jen, že veškeré zážitky jsou ovládnuty nákupem suvenýrů, protože hlavní ulice v této jinak atraktivní vesnici je tvořena převážně obchody se suvenýry. Dobrou zprávou je, že zdejší populace, která činí asi 760 obyvatel, se živí turistickým ruchem – prodávají rukodělné řemeslně výrobky a suvenýry. Vyřezávaní dřevění rejnoci, žraloci a delfíni jsou vyrábění přímo na ostrově.
Písečná kosa spojila Himmafushi s jedním izolovaným ostrovem Gaamaadhoo, na kterém je vězení.
Dobrá zpráva pro surfaře – je tu surfařská vlna Jailbreaks, která je velkolepou pravotočivou zatáčkou. Pozor, k surfování na tomto místě potřebujete speciální povolení.

Ostrov Girifushi
Ostrov Girifushi, na kterém je vojenský tréninkový kemp, je přístupný bez omezení.

Ostrov Dhiffushi
Dále na sever se nachází jeden z nejvíce přitažlivých místních ostrovů – Dhiffushi. Žije zde asi 930 obyvatel a může se pochlubit 3 mešitami a 2 školami. Je to především ostrov rybářů, s bujnou vegetací, kde se pěstují některé druhy tropického ovoce.

pláž na ostrově Ihuru pláž na ostrově Ihuruostrov Ihuru ostrov IhuruIhuru
Ostrov Ihuru je jako vystřižený z pohlednice. Filozofií tohoto ostrova je přátelskost a harmonie. Je tu klid a mnoho místa pro vás samotné. Chloubou ostrova je nespočetné množství druhů ryb v okolí ostrova a úžasné korálové zahrady, které jsou nejkrásnějšími v celých Maledivách. Ideální místo jak pro zkušené potápěče, tak pro amatérské milovníky šnorchlování.
Oblíbené je noční potápění, při kterém můžete zahlédnout i druhy ryb, které přes den k vidění nejsou. Prý je v okolí ostrova kolem 35 překrásných potápěčských míst.
Pokoje v hotelovém rezortu na ostrově mají teplou vodu, která je vyhřívána solární energii. Všichni, kteří sem zavítají, jsou hned na začátku upozorněni o ochraně korálových útesů.
Pláž – někteří tvrdí, že je nenádhernější v celých Maledivách. Nejsou tu žádné překážky ani zdi na ochranu před vlnami. Kolem celého ostrova je vybudovaná zeď z pytlů naplněných pískem. Ten se pak vrací opět na pláž. Je tu 45 pokojů v bílých bungalovech. Každý bungalov má verandu a dvě plážová lehátka. V pokojích je telefon, lednička, vysoušeč vlasů a také sejf.
V místní restauraci si můžete pochutnat na vynikajících pokrmech. Je tu 6 obědových bufetů a snídaňový bufet.

ihuru@dhivehinet.net.mv
ostrov Bandos ostrov BandosBandos
Ostrov Bandos je jeden z největších a nejstarších turistických rezortů Malediv – zabírá území o rozloze 179 000 m2. Je tu příjemná atmosféra. Ostrov se nachází nedaleko letiště a nedaleko ostrova Male. Zde můžete strávit dovolenou bez různých aktivit, jen v odpočinku. Ostrov je také velmi příjemným pro děti. Téměř 26 let je tu centrum pro potápění a šnorchlování – korálový útes je stále zachován a téměř neponičen. Můžete tu pozorovat mnoho druhů různých ryb. Pro zkušenější potápěče jsou pod mořskou hladinou ukryty nejrůznější jeskyně a zákoutí.
Pláž lemuje celé pobřeží kolem dokola. Jsou tu vodní zátarasy. Pobřeží pomáhá udržovat kořeny stromů a keřů.
Je tu 221 pokojů, v příjemné velikosti. V každém je minibar, telefon, sprcha. Večer tu funguje na pláži bar, restaurace a kavárna. Je příjemné posedět pod kokosovými palmami. Zatančit si můžete na místní diskotéce. Restaurace připravuje steaky a pokrmy z mořských plodů. Na tento ostrov přijíždějí turisté z celého světa.

bandos@dhivehinet.net.mv
ostrov Baros ostrov BarosBaros
Ostrov Baros, který zabírá území o rozloze 33 000 m2, je plný života. Ubytovací zařízení je ukryto pod korunami stromů mezi keři a květinami.
V laguně kolem celého ostrova jsou vybudovány ochranné zdi. To proto, aby na pláži zůstávalo co nejvíce písku. Pláž je překrásná a nebudete tu ničím a nikým rušeni.
Kousek od restaurace se můžete zúčastnit krmení rejnoků, kteří sem pravidelně připlouvají za potravou.
Hotel má 75 pokojů, 16 z nich jsou bungalovy na vodě. Jsou postaveny z tmavého dřeva a mají rákosovou střechu. Přes den je tu klid na dostatečný odpočinek, večer ostrov ožívá. Funguje tu bar Large Captain´s Bar, je tu taneční parket, představení živé kapely apod. Poklábosit můžete v místní kavárně, výborné pokrmy připravují v místních restauracích.
Přijíždějí sem většinou turisté z Británie a Německa.

sales@unisurf.com
ostrov Full Moon - bazén ostrov Full Moon - bazénFull Moon Beach
Pár minut lodí od letiště se nachází ostrov, na kterém je umístěn turistický rezort Full Moon Beach. Rezort byl přestavěn tak, aby odpovídal nárokům veškeré klientely. Pokud vyhledáváte typicky styl Malediv, tady ho určitě nenajdete. Hotel je postaven v moderním stylu.
Pláž je příjemná, ale ne nejvyšší kvality. Laguna kolem je dobrá pro plavání, v některých místech jsou korálové útesy pro šnorchlování nebo pro začátečnické potápění. Za lagunou je občas k zahlédnutí mládě žraloka.
Pokoje jsou umístěné kolem bazénu, který je pravděpodobně nejlepší na Maledivách. Občerstvit se můžete v baru přímo u bazénu. Kousek od bazénu jsou umístěny budovy jako je piano bar, kadeřnictví, obchodní centrum, bar karaoke. Budovy jsou zdobeny pilíři a dřevěnými prvky. Vzhled celého ostrova doplňují nádherné keře a rostliny. Na ostrově je 55 bungalovů na vodě a 104 pokojů v bungalovech. Všechny pokoje mají teplou vody, vysoušeč vlasů, minibar, telefon.
Je tu sportovní centrum: tenisové kurty, posilovna, sauna, jacuzzi. V místních restauracích můžete ochutnat pokrmy dosud nepoznané.

sales@unisurf.com
houpačka na ostrově Giravaru houpačka na ostrově Giravarubungalovy bungalovyGiravaru
Ostrov Giravaru je kousek od ostrova Male. Nabízí dobré podmínky pro potápění, krásnou pláž a nádherný hotel.
Pláž se nachází na dvou protilehlých stranách ostrova. Laguna má křišťálově čistou vodu, je ideální pro plavání a pro šnorchlování, přestože korálový útes není příliš velký. Je tu ideální místo pro začátečníky učící se na windsurfingu.
Potápět se můžete jen dále od ostrova, tudíž je nutné použít loď. Vhodných míst není příliš mnoho, ale najdete tu různé druhy pestrobarevných ryb.
Hotel má 64 pokojů na vodě. Nejsou příliš velké, ale v každém pokoji je vysoušeč vlasů, telefon, minibar, televize a koupelna s teplou vodou.
Domečky mají rákosovou střechu a nábytek je vkusně sladěn s dekorací. Jídlo je tu výborné. Navštívit můžete místní kavárnu, konferenční místnost, disko.

giravaru@dhivehinet.net.mv
bungalov bungalovMaledivy - Kuda Huraa Reef (North Male Atoll) Kuda Huraa Reef
Turistický rezort Kuda Huraa Reef byl oficiálně otevřen v listopadu roku 1997. Rozloha ostrova činí 61 000 m2. Nabízí nejvyšší standard ubytování v krásném klasickém prostředí Malediv.
Je tu šest druhů pokojů: 62 plážových vil, 5 plážových vil deluxe, plážová vila suite a 34 vil umístěných na vodě, 2 vily na vodě typu suite a 2 pokoje Kuda Huraa suite. Celkem je tu 106 pokojů. Vilky nejsou velké, ale příjemné a pohodlné. Pokoje mají koupelnu, šatník apod.
Nejvyšší kategorie pokojů se liší. Pokoje jsou elegantní, čisté a vybavené vkusným nábytkem z přírodních materiálů.
Najdete tu dvě restaurace, které mají v menu různé místní speciality. V kavárně Café Huraa si můžete dát snídani, oběd i večeři.
A co tu můžete mimo odpočinku na pláži nebo plavání podniknout? Dobrodružný bude jistě rybolov, parasailing, vodní lyžování, jízda na kánoi, potápění, nakupování nebo výlet letadlem na vedlejší ostrovy či výlet do hlavního města Male. Příjemný odpočinek můžete strávit v lázních The Hideaway při masáži.
Bohužel v laguně kolem ostrova nenajdete korálové útesy ani žádné podmořské živočichy.

info@kudahuraa.com

Nakatchafushi
Tento tropický ostrovní ráj se nachází v západní části severního Male-atolu. Transfery z letiště rychlou lodí. Délka ostrova je 350 metrů, šířka cca 100 metrů.
Hotelový komplex se nachází na ostrově porostlém tropickou vegetací a lemovaném bílými písčitými plážemi. Hotel je nově rekonstruován. Více než 60 % klientů tvoří klienti, kteří se na ostrov vracejí ! U hotelu je malý sladkovodní bazén, lehátka a ručníky jsou k dispozici bez poplatku jak u bazénu, tak I na pláži. K hotelu patří rovněž dvě restaurace - jedna s mezinárodní a jedna s čínskou kuchyní. Občerstvení rovněž nabízí gril, kavárna a bar pod otevřeným nebem. Kde můžete strávit večer.
Kolem ostrova je laguna s ideálními podmínkami pro šnorchlování, plavání, surfování a vodní lyžování. Okraj korálového útesu je vzdálen přibližně 25 - 100 metrů, takže je tu i dost velký prostor na plavání. Korálový útes je v dobrém stavu a neponičen. Je tu čistá pláž s jemným pískem.
Je tu celkem 51 bungalovů, které jsou buď přízemní nebo jednopatrové. Všechny pokoje jsou vybaveny sprchou a WC, telefonem s přímou volbou, rádiem, minibarem, klimatizací a terasou, případně balkonem.

sales@unisurf.com
Paradise Island Paradise IslandParadise Island
Ostrov Paradise Island si buď zamilujete nebo vás nijak nenadchne. Je tu velký, moderní turistický rezort plný života. Nachází se asi 15 minut cesty z letiště v Male rychlou lodí. Ostrov obklopuje masivní korálový útes a velká laguna. V laguně bohužel nejsou úplně ideální podmínky pro šnorchlování, ale můžete se zúčastnit výletu lodí na některé místo ideální pro šnorchlování. Pláž je tu pokryta bílým, jemným pískem.
Rezort má 260 pokojů, 40 z nich je na vodě. Je značen pěti hvězdičkami. Vybavení pokojů zahrnuje bidet, vysoušeč vlasů, minibar, satelit, koupelna atd. Mezi bungalovy vyrůstají keře a různé rostliny.
Je tu konferenční centrum, sauna, posilovna, squash, tenisové kurty, volejbalové hřiště, stolní tenis. Půjčovna katamaránu, windsurfinku, kánoí, vodních lyží apod.
Samozřejmě jsou tu ideální podmínky pro potápění a šnorchlování. Večer můžete strávit na diskotéce, v karaoke baru, v kavárně nebo restauraci. Je tu japonská restaurace, italská, restaurace Sunrise, ve které se připravují pokrmy z darů moře, Dhaavani restaurant – kde se servíruje indické jídlo.

paradise@dhivehinet.net.mv

Summer Island
Tříhvězdičkový turistický rezort se nachází na ostrově, který má rozlohu 28 000 m2. Má tvar trojúhelníku, každá jeho strana má odlišnou pláž. Nejlepší pláž je na východní straně, kde je velké množství bílého, jemného písku. Většina keřů, rostlin a stromů tu byla trpělivě vypěstována a teď zdobí celý ostrov.
Laguna kolem ostrova je poměrně velká – dá se tu výborně plavat a provozovat vodní sporty. Není tu bohužel žádný korálový útes vhodný pro pozorování podmořského života při šnorchlování.
Někteří návštěvníci sem ale přijíždějí kvůli potápění. Nachází se tu potápěčské centrum a v okolí ostrova jsou nekrásnější potápěčská místa.
Najdete tu obchody, recepci, tenisový stůl. Je tu 99 pokojů.Všechny pokoje jsou přestavěny a nově zařízeny. Jsou vybaveny minibarem, telefonem, vysoušečem vlasů, koupelnou.

siv@dhivehinet.net.mv
Taj Coral Reef
Ostrov Taj Coral Reef zabírá území o rozloze 29 000 m2 asi 30 minut jízdy rychlou lodí od mezinárodního letiště v Male. Čtyřhvězdičkový hotelový rezort byl otevřen v roce 1997 po celkové rekonstrukci.
Je tu 66 pokojů, z nich 36 jsou vily na vodě. Je vyhlášen jako oblíbené potápěčské místo. V pokojích je minibar, telefon, sejf. V hotelu je fax, internet, obchody, posilovna, masáže, perličková lázeň, knihovna, prádelna a herna.

tajcr@dhivehinet.net.mv


Zajímavé odkazy

Mapa North Male Atolu
Odkaz na potápění v North Male Atolu

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz