Dovolená Maledivy


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Maledivy - navigace  
zájezdy Maledivy Hotely a ubytování Maledivy
Last minute Maledivy Informace Maledivy
Víza Maledivy Fotogalerie Maledivy
Mapy a průvodce Maledivy Recenze hotelů Maledivy
Diskuze Maledivy  Maledivy

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Sportovně zajímavé

Plachtění a windsurfingFotbal, kriketTradiční hryKánoe, tenisPotápění v okolí MalePotápění - North Male AtolPotápění - South Male AtolPotápění - Atol Rasdhoo-->Potápění - Atol AriPotápění - Fellidhoo AtolPotápění - atol South Maalhosmadulu (severní atoly)Potápění - Atol FaadhippolhPotápění - Atol Addu
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

 Všechny Ari rezorty mají své operátory potápění a mnoho významných cílů potápění pro skutečně nadšené potápěče. Během sezóny se na některých místech může sejít několik potápěčských skupin najednou. Dobří operátoři vědí, kdy se vyhnout přeplněným místům a kde najít atraktivní, ale méně navštěvovaná místa. Následuje seznam některých dobře známých míst pro potápěče:

Maayafushi Thilla
Klasická, kulatá thilla známá výskytem bílých útesových žraloků, kteří zde krouží. V jeskyních a převisech se vyskytuje množství gorgonů, měkkých korálů a hejna útesových ryb. Je to chráněná mořská oblast.

Halaveli Wreck
Toto velmi známé místo bylo vytvořeno, když zde byla v roce 1991 potopena 38 m dlouhá nákladní loď. Je to krásné místo díky přátelským rejnokům, kteří sem jsou vlákáni žádoucí stravou – dejte prsty pryč od jejich úst.

Maledivy - Potápění (diving) Fesdu Top
Tento zajímavý útes je vhodný pro začátečníky. Vyskytuje se zde množství modře pruhovaných snapperů, příležitostně i želvy. Zajímavé jsou jeskyně se slunečními paprsky v jejich prasklinách, což činí z tohoto místa dobrou oblast pro noční potápění.

Fesdu Wreck
Tato 30 m válečná loď je pokrytá korály a leží v hloubce od 18-30 m. V jejich trupu uvidíte murény. Trup je jednoduše prostupný a je dobře pokryt korály a houbami. Potápěči si mohou prohlédnout i přilehlou thilla, kde jsou tvrdé i měkké korály a množství ryb.

Ellaidhoo House Reef
Toto místo je přístupné jen pro hosty Ellaidhoo. Tento útesový dům má dlouhou stěnu, jen 25 m od pláže, je zde řada jeskyní s bičíkatými korály, hejna murén a rejnoků a malý vrak lodi. Tento útes je populární pro noční potápění.

Orimas Thilla
Převisy, jeskyně, štěrbiny, kaňony a korálové hlavy činí toto chráněné mořské území perfektním místem pro potápění, mořský život zde zastupují dobře narostlé měkké korály, sasanky a mořské vějířky. Vrchol útesového stoupání – thilla, jde jen 3 m pod hladinu a může tak být dobře využit pro šnorchlování.

 Fish Head
Místo jinak nazývané Mushimasmingali Thilla. Tato chráněná mořská oblast je jedním ze světově nejuznávanějších míst pro potápění. Jeho strmé stěny jsou obdivuhodné a mají mnoho-úrovňové lavice, převisy a jeskyně porostlé černými korály a jejich stropy jsou silně inkrustovány sasankami. Dávejte pozor na Stonefish. Můžete zde např. vidět hejna hladových barrakud. Hlavní atrakcí jsou nicméně šedí útesoví žraloci, které zde můžete vidět opravdu zblízka. Silné proudy mohou činit toto žádoucí místo nebezpečným. Dávejte skutečně pozor na to, abyste nepoškodili tuto perfektní, ale hojně navštěvovanou oblast.

Panetone
Severní strana Kalhuhadhifuraa Faru je předmětem silných proudů, proto jsou převisy a jeskyně hustě porostlé měkkými korály. Kromě mnoha útesových ryb zde můžete vidět také velké žraloky, barrakudy a želvy. Od prosince do dubna se tu krmí manty, a to u vrcholu průlivu. Březen až listopad jsou nejlepšími měsíci pro manty.

Manta Reef
Tento útes je také nazýván Madivaru a leží na konci kanálu, kde silné proudy unáší plankton pryč z atolu. V průběhu severovýchodního monzunu (prosinec-duben) je to rychlé stravování pro manta rejnoky. Manty sem připlouvají, aby se očistili. Je to místo jen pro pokročilé potápěče.

Kudahrah Thilla
Tato chráněná mořská oblast je velmi žádaným a vzrušujícím místem pro potápění – pokud jsou zde ale silné proudy, je to místo jen pro zkušené potápěče. Jsou tu gorgoni, korály bičíkaté a černé a celé pole mořských vějířků houpajících se v proudech. Uvidíte zde žraloky a jiné zástupce velkých ryb z otevřeného moře.

Broken Rock
Tato thilla, v ústí Dhigurashu Kandu, je kaňonem rozdělena na 10 m hluboký a 1-3 m široký útvar. Proplavte tímto 50 m kaňonem, ale nezapomeňte dát maximální pozor na to, abyste nepoškodili korálové formace na jeho stěně. Skalnaté útvary v okolí thilla jsou porostlé perfektními korály a osídleny hojným mořským životem.

Zajímavé odkazy

Odkaz na Ari atol

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz