Dovolená Maledivy


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Maledivy - navigace  
zájezdy Maledivy Hotely a ubytování Maledivy
Last minute Maledivy Informace Maledivy
Víza Maledivy Fotogalerie Maledivy
Mapy a průvodce Maledivy Recenze hotelů Maledivy
Diskuze Maledivy  Maledivy

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Sportovně zajímavé

Plachtění a windsurfingFotbal, kriketTradiční hryKánoe, tenisPotápění v okolí Male-->Potápění - North Male AtolPotápění - South Male AtolPotápění - Atol RasdhooPotápění - Atol AriPotápění - Fellidhoo AtolPotápění - atol South Maalhosmadulu (severní atoly)Potápění - Atol FaadhippolhPotápění - Atol Addu
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

North Male atol byl velmi dobře prozkoumán potápěči a má mnoho pojmenovaných míst. Některá místa jsou hojně vyhledávaná, a to především ve špičce sezóny. Poraďte se ve vašem rezortu s místním operátorem potápění, který vám doporučí nejvhodnější místo pro potápění po celý den, přičemž zohlední vaše schopnosti a zájmy. Následuje několik nejznámějších míst atraktivních pro potápění (od severu k jihu):

Shark Point
Také je nazýván Saddle nebo Kuda Faru. Toto místo patří do chráněné mořské oblasti a je objektem silných proudů. Mnoho bílých a šedých útesových žraloků můžete spatřit v kanálu mezi thilla (korálová formace, která prudce stoupá ze dna atolu a dosahuje 5-15 m od hladiny) a útesem. Je zde i několik zajímavých jeskyň.

Blue Canyoun
Alternativním názvem je Kuda Thilla, což znamená malá thilla. Kaňon je 25-30 m hluboký a je lemován měkkými modrými korály. Četné převisy činí toto místo vzrušujícím a je doporučováno zkušeným potápěčům.

Rasfari
Je to další útes, který padá do hloubky 40 m, ale je zde i několik stoupání – thilla, která se zvedají o 15 m. Šedí útesoví žraloci milují tato místa kolem thill a když budete mít štěstí, můžete jich vidět až 20-30, stejně tak dobře zde uvidíte i bílé druhy žraloků, barrakudy, rejnoky… Je to chráněná mořská oblast.

Bodu Hithi the Peak
Je to skvělé místo pro výskyt manty, a to od prosince do března. Dále se zde vyskytuje mnoho žraloků a útesových ryb. Měkké korály na stranách thill jsou v perfektním stavu. Proudy jsou zde mírné, a tak je toto místo vhodné i pro průměrné potápěče. V blízkosti vrcholku Peak je další místo hojného výskytu manty (v sezóně), a můžete zde vidět i velmi velké Napoleonfish.
Stairs: Je to série pravých korálových lavic na vnější útesové formaci, která sestupuje do hloubky 30 m. Vrchní schody jsou bohaté na různé útesové ryby. Žraloci a želvy žijí v okolí nejhlouběji položených schodů.

Coloseum
Tento křivý útes tvarovaný jako Coloseum se nachází na začátku průlivu a vyskytují se zde především ryby z otevřeného moře – žraloci a barrakudy. Zkušení potápěči pokládají toto místo za lákavé, jdou přímo do průlivu kolem lavic a jeskyní měkkými korály a příležitostně se vyskytujícími želvami. Také začátečníci, kteří jsou v dobré kondici, mohou vyzkoušet potápění v této oblasti.

Aquarium
Je to korálová skalnatá formace jdoucí do hloubky 15 m a její jméno naznačuje, že zde najdete širokou škálu útesových ryb. Na písečném dnu, ve 25 m hloubce, můžete vidět malé žraloky a rejnoky, dále velké pyskouny a hejna snapperů. Je zde jednoduché potápění.
HP Reef: Tato thilla, také nazývaní Rainbow Reef nebo Himmafushi Black, se nachází vedle úzkého kanálu, kam proudy přinášejí potravu pro bohatě rostoucí, měkké, modré korály a nabízí podívanou na mnoho druhů útesových ryb a ryb z otevřeného moře. Tato formace zahrnuje velkolepé jeskyně a vertikální průplavy. Je to chráněná mořská oblast.

Okobe Thilla
Také nazývaná jako Barracuda Thilla. Můžete zde vidět mnoho druhů atraktivních útesových ryb, které se vyskytují v mělkých jeskyních a prasklinách.

Nassimo Thilla
Toto velmi vyhledávané místo kopíruje severní stranu pěkné thilla, také se nazývá Paradise Rock, kde se vyskytují perfektní mořské houby na korálových blocích, útesech a převisech. Tímto místem křižuje mnoho velkých ryb.

Manta Point  Lankan Caves
Květen až listopad jsou nejlepšími měsíci k tomu, abyste zde viděli manty, pro které je Manta Point tak úžasný. Korálové formace v 8 m hloubce jsou čistící stanicí, kde se pyskouni živí parazity z křídel mant. Útesy, korálové tabule, želvy, žraloci a četné útesové ryby jsou další místní atrakcí, která je k vidění blízko Lankan Caves.

Banana Reef
V tomto chráněném mořském území najdete velké predátory jako jsou žraloci a barrakudy, murény, štiky – které zastupují hojně plodící hejna ryb. Toto místo bylo jedním z prvních potápěčsky nejvyhledávanějších míst v zemi s mezinárodním významem.

Zajímavé odkazy

Mapa North Male Atolu
Odkaz na North Male Atol

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz