Dovolená Maledivy


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Maledivy - navigace  
zájezdy Maledivy Hotely a ubytování Maledivy
Last minute Maledivy Informace Maledivy
Víza Maledivy Fotogalerie Maledivy
Mapy a průvodce Maledivy Recenze hotelů Maledivy
Diskuze Maledivy  Maledivy

 --> Chcete do země jet? --> Co je potřeba zajistit a vědět před cestou? --> Očkování, nemoci

-->Kdy a pro které destinace je potřeba?Které nemoci kde?Kde očkování získám?Co, když se stejně nakazím?
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Než odcestujete, přesvědčete se, že jste zdraví. Pokud jedete na dlouhý výlet, nechte si zkontrolovat zuby. Pokud nosíte brýle, vezměte si náhradní pár a váš lékařský předpis.
Jestliže potřebujete speciální léky, vezměte si jejich adekvátní zásobu, protože pravděpodobně nebudou k dostání ani v turistických oblastech. Na zavazadla připevněte identifikační kartičku s vaším příjmením (raději než se značkou), usnadníte tak jejich přemísťování. Je dobré mít u sebe platný lékařský předpis nebo dopis od vašeho doktora, pro případ, že budete skutečně potřebovat lékařskou pomoc – vyhnete se tak případným problémům.
Co se týče očkování, doporučuje se shánět lékařské rady asi 6 neděl před odjezdem. Větší riziko onemocnění je u těhotných žen a u dětí.

Jediným oficiálně potřebným očkováním pro cestování na Maledivy je očkování proti žloutence – pokud přicházíte z oblasti, kde je žloutenka endemická tj. z některých částí Afriky a Jižní Ameriky. Maledivy nejsou pokládány za oblast s vysokým výskytem endemické malárie. Pro váš výlet na Maledivy by jste měli mít v pořádku následující očkování:
Záškrt a tetanus – očkování proti těmto dvěma nemocem bývá obvykle kombinováno a je doporučováno pro každého. Po počáteční léčbě, která se skládá ze tří injekcí, jenž jste dostali v dětství, následuje přeočkování a je nutné každých 10 let.

Obrna – očkování proti obrně se běžně provádí v dětství a je zcela nutné pro každého. Přeočkování se provádí po deseti letech.

Hepatitida A – očkovací látka proti hepatitidě A vám zajistí dlouhodobou imunitu po první injekci a přeočkování je prováděno hned po 6-12 měsících.
Alternativou je injekce gama globulinu, která vám zajistí krátkodobou ochranu proti hepatitidě A – tj. 2-6 měsíců. Tato imunita závisí na velikosti očkovací dávky, kterou jste při očkování získali. Tato injekce splňuje potřebný efekt a slouží jako bezprostřední ochrana, ale protože jde o krevní produkt, naskýtá se zde oprávněná otázka dlouhodobé ochrany.
Vakcína hepatitidy A je často aplikována v kombinované formě s hepatitidou B. Aplikují se 3 injekce po 6 měsících, první 2 zajistí důkladnou ochranu proti hepatitidě A.

Hepatitida B – cestovatelé, kteří se rozhodnou pro očkování proti hepatitidě B a chystají se na dlouhodobý pobyt v zemích, kde je vysoká pravděpodobnost infekce hepatitidou B a kde existuje možnost, že můžete přijít do styku s lidskou krví (např. zdravotnický personál nebo sami podstoupíte lékařský zákrok), kde krevní transfuse nemusí být adekvátně prověřená, nebo existuje možnost nechráněného sexuálního kontaktu, je třeba dostat tři injekce s přeočkováním za 12 měsíců. Očkovány by měly být všechny děti do 12-ti let.

Japonská encefalitida - nevyskytuje se ve městech - pouze v určitých lokalitách a je vhodné, hodláte-li tam pobývat déle než jeden měsíc.

Vzteklina – je žádoucí existuje-li možnost, že přijdete do styku s domácími nebo divokými zvířaty.

Tyfus - všeobecně nutné očkování.


© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz