Dovolená Malajsie


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Malajsie - navigace  
zájezdy Malajsie Hotely a ubytování Malajsie
Last minute Malajsie Informace Malajsie
Víza Malajsie Fotogalerie Malajsie
Mapy a průvodce Malajsie Recenze hotelů Malajsie
Diskuze Malajsie Okružní plavby MalajsieMalajsie

 --> Chcete do země jet? --> Na co si tam dát pozor, jak se tam chovat?

-->Nebezpečná zvířataDopravní předpisySpolečenská etiketaCo tam nesmím jíst a pítOsobní bezpečnost
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Nebezpečná zvířata
Nebezpečí napadení tygrem nebo jinou šelmou v džungli je v Malajsii minimální. Pozornost je však třeba věnovat zejména hadům.

Vzhledem k tomu, že je zde rozšířena vzteklina, je třeba věnovat pozornost kousnutí nebo poranění způsobenému jakýmkoli zvířetem.

K nepříjemným tvorům jihovýchodní Asie patří např. hnědavé cizopasné pijavky patjat. Jejich kousnutí sice není nebezpečné, ale rána krvácí často i několik hodin.

O malém medvědu malajském se mezi cestovateli mluví jako o velmi nebezpečném zvířeti kvůli jeho sklonu k tvrdému spánku. Je pravděpodobnější narazit na medvěda, který po náhlém probuzení zaútočí než se setkat s opatrným tygrem (Panthera tigris). Místní domorodci přesto mají z tygrů značný respekt a vyprávějí o nedávaných případech napadení člověka.

Malajsie je tropickou zemí, ze tří čtvrtin pokrytou deštným pralesem, vyskytuje se zde velký počet smrtelně jedovatých hadů. Z tohoto důvodu je třeba zvýšené opatrnosti při pohybu v travnatých terénech. Při cestě nízkým porostem se chraňte dlouhými kalhotami, noste vyšší pevnou obuv, nikoliv sandály. K hadům se nepřibližujte a nestrkejte ruce do děr nebo tam, kde by se had mohl ukrývat.

Nepříjemným a velmi nebezpečným živočichem jsou různé druhy komárů. Ochrana před jejich kousnutím je zároveň ochranou před řadou nebezpečných chorob, jako je malárie, japonská B encefalitida, horečka dengue nebo filariáza. Je proto třeba se intenzivně chránit proti komářímu štípnutí, především na venkově a oblastech s výskytem onemocnění. Pokud jedete na vlastní pěst, moskytiéra by měla být zcela jistě součástí vašeho zavazadla. Rovněž tak kvalitní repelent a vhodné oblečení.

Další nebezpečná zvířata se ukrývají pod mořskou hladinou. Opět platí pravidlo, co bezpečně neznáme, toho se nedotýkáme. Nechte si vysvětlit od místních instruktorů potápění nebo dalších informovaných osob, jaké nebezpečí vám v konkrétním místě může hrozit. Někteří živočichové, do kterých byste to ani neřekli, vás mohou nebezpečně kousnout, bodnout nebo žahnout.
Medúzy patří i přes svoji zvláštní krásu k obávaným živočichům většiny moří. Řada z nich má totiž schopnost uštědřit při kontaktu s nimi bolestivé popáleniny. Žahnutí způsobené medúzou je velmi bolestivé a špatně se hojí. Některé druhy mořských ježků nebo hvězdic a dalších živočichů jsou také jedovaté.


Nebezpečné rostliny
Pokud budete chtít konzumovat některou rostlinu nebo její plody, nejprve si ověřte, zda je poživatelná. Setkáte se totiž s obrovským množstvím rostlin a plodů, které jste asi nikdy neviděli, a mohlo by se stát, že narazíte právě na jedovatou.

Velmi nebezpečnými rostlinami jsou v Malajsii také ty, ze kterých se vyrábějí drogy, vzhledem k místním nesmírně přísným protidrogovým zákonům a vysokým trestům.© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavač

AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz