Dovolená Malajsie


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Malajsie - navigace  
zájezdy Malajsie Hotely a ubytování Malajsie
Last minute Malajsie Informace Malajsie
Víza Malajsie Fotogalerie Malajsie
Mapy a průvodce Malajsie Recenze hotelů Malajsie
Diskuze Malajsie Okružní plavby MalajsieMalajsie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality

Historicky zajímavéPřírodně zajímavéSportovně zajímavéPobytově zajímavéProvincie SelangorProvincie PerakProvincie PenangProvincie Kedah & PerlisProvincie Negeri SembilanProvincie MelakaProvincie JohorProvincie Pahang-->Provincie TerengganuProvincie KelantanProvincie SarawakProvincie Sabah
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Tento silně islámský malajský stát zabírá 12.805 km čtverečních a žije tu 586.267 obyvatel. Leží na východním pobřeží Malajského poloostrova na pobřeží Jihočínského moře. Právě pobřeží, které se táhne v délce 225 km, je proslulé svojí krásou. Patří k němu i řada nádherných ostrůvků jako Perhentian či Kapas. Hlavním městem je Kuala Terengganu, které bylo původně jednou z mnoha rybářských vesniček, dodnes v jeho okolí staví typické dřevěné lodice. Dnes je to kypící metropole, jejíž bohatství pramení především z bohatých zdrojů ropy v okolí. Ale ani tento průvodní vliv civilizace zatím nijak vážněji nepoškodil krásu pobřeží, vždyť zdejší pláže jsou také oblíbeným místem kladení želvích vajec. A to je vlastně největší zdejší turistickou atrakcí od května do září. Velké mořské želvy, především kožatky, připlouvají každoročně na cca 30 km dlouhou pláž u Rantau Abang a v noci kladou tisíce svých vajíček. Největší intenzita nastává v srpnu, kdy zdejší obyvatelé a zejména turisté využívají hojně možnost spatřit na vlastní oči tyto nádherné živočichy. Tato hnízdiště patří k největším na světě a jsou předmětem přísné ochrany státu.
K provincii patří také krásné ostrovy Pulau Perhentian, Pulau Lang Tengah a Pulau Duyung. Jsou nádherným místem k odpočinku a nabíejzí skvělé podmínky pro potápění.


Malajsie Malajsie
Historie
Oblast Terengganu byla po vzniku Melaky jejím vazalem, ale dokázala si udržet relativně vysoký stupeň nezávislosti a obchod se Siamem (dnešní Thajsko) a s Čínou. Formálně byl Terengganu vyhlášen státem v roce 1724. Jeho prvním sultánem se stal mladší bratr sultána z Johoru a těsné vztahy s Johorem pokračovaly až do 19. století, kdy se kontroly nad Terengganem zmocnil Siam. V roce 1909 byl pak předán Anglo-Siamskou smlouvou pod správu Británie. V roce 1948 se Terengganu stal součástí Malajské federace.


Klima
Podnebí je v Terengganu tropické, s teplotami mezi 21°C a 32°C. Během celého roku se vyskytují občasné srážky, silnější a delší deště přináší východní monzun v období od listopadu do února. Vlhkost vzduchu se pohybuje kolem 90 %.


Kuala Terenganu
Hlavním městem je Kuala Terenganu. Jde o typické středně velké malajské město. Silně se zde odráží malajská kultura. Nachází se zde spousta trhů s tradičními malajskými řemeslnými výrobky, a pokud chcete ochutnat tradiční malajské jídlo, pak právě Kuala Terenganu je tím nejlepším místem. Z místních atrakcí stojí za zmínku čínská čtvrť se spoustou obchůdků a restaurací, ale také s typickými úzkými uličkami a malým čínským chrámem. Velice živé a barevné místo je centrální trh, kde najdete snad všechny dostupné druhy jídla a různých přírodních produktů. Projdete-li trhem na druhou stranu, stanete před Istana Maziah – sultánovým palácem. Budova je ale bohužel pro veřejnost uzavřena. V blízkosti je impozatní mešita – Zainal Abidin Mosque. Městská pláž a populární místo k večerním procházkám je Pantai Batu Buruk.


Pulau Perhentian
Malajsie Jen asi 20 km od pobřeží Kuala Besut se nachází dva překrásné ostrovy Pulau Perhentian Besar a Pulau Perhentian Kecil. Jsou to pravděpodobně nejkrásnější ostrovy v Malajsii – s křišťálově průzračnou akvamarínovou vodou a bělostnými plážemi. Kecil přitahuje spíš mladší návštěvníky, nabízí poměrně levné ubytování v chatkách a radovánky nočního života, zatímco Besar vyhledávají turisté, kteří touží po vyšším standardu a klidnější dovolené. Na obou ostrovech je možnost potápění a šnorchlování, procházek v džungli nebo jen poklidného lenošení a opalování se.


Komplex Muzeum Negeri Terengganu
Nedaleko ve městě Losong se nachází rozsáhlý muzejní komplex Kompleks Muzeum Negeri Terenganu. Jde o největší komplex v Jihovýchodní Asii. Můžete zde shlédnout výstavy tradiční malajské kultury, řemesel, rybářství, loďařství a spoustu dalších zajímavých expozic.


Vodopády Sekayu
Vodopády Sekayu, ležící 56 km jihozápadně od Kuala Terengganu, jsou součástí populárního parku, kam se místní lidé s oblibou vydávají trávit víkend nebo prázdniny. Abyste se k vodopádům dostali, musíte podstoupit asi 15 minutovový výstup. Po dalších 20 minutách dojdete až k nejkrásnějším a také nejvyšším vodopádům. Odměnou vám bude skutečnost, že v obou se můžete vykoupat. Na místě je také ovocný sad s množstvím různých druhů tropického ovoce.


Masjid Tengku Tengah Zaharah
Takzvaná „plovoucí mešita“ je umístěna v rozlehlém parku, asi 4,5 km jihovýchodně od Kuala Terengganu. Obrovská impozantní bílá budova spojuje moderní a tradiční maurské styly. Je geniálně vyprojektována tak, že se azdá, jakoby celá stavba plavala na vodě. Mešita opravdu stojí za shlédnutí, ale pokud nebudete mít štěstí, může se vám stát, že dovnitř pustí jen muslimy.


Tasik Kenyir
Jezero Kenyir bylo vytvořeno díky přehradě Kenyir v roce 1985. Zaujímá plochu přes 260 tisíc hektarů a je na něm 340 ostrovů. Celý resort byl vybudován jako ekoturistická oblast. K největším lákadlům patří jeskyně a vodopády. Dá se k nim dostat loďkou z některého z 13 turistických resortů, které jsou rozmístěny okolo jezera. Dalším zajímavým výletem může být plavba po řece, která z jezera vytéká. K oblíbeným aktivitám patří rybaření, žije zde překvapivě velké množství druhů.Zajímavé odkazy

Provincie Terengganu

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz