Dovolená Malajsie


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Malajsie - navigace  
zájezdy Malajsie Hotely a ubytování Malajsie
Last minute Malajsie Informace Malajsie
Víza Malajsie Fotogalerie Malajsie
Mapy a průvodce Malajsie Recenze hotelů Malajsie
Diskuze Malajsie Okružní plavby MalajsieMalajsie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality

Historicky zajímavéPřírodně zajímavéSportovně zajímavé-->Pobytově zajímavéProvincie SelangorProvincie PerakProvincie PenangProvincie Kedah & PerlisProvincie Negeri SembilanProvincie MelakaProvincie JohorProvincie PahangProvincie TerengganuProvincie KelantanProvincie SarawakProvincie Sabah
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Malajsie Malajsie je nádherná země, která nabízí celou řadu možností. Skutečným ráj představuje pro milovníky přírody, kteří mohou navštívit některý z mnoha národních parků. Nabízí však i rušná velkoměsta s historickými památkami a samozřejmě také ideální podmínky k odpočinku na pohádkových plážích omývaných křišťálovým mořem.

Z malajských měst stojí za návštěvu zcela jistě Kuala Lumpur, Malaka, Ipoh, Taiping, Kuching, Georgetown, Johor Bahru, Kota Bharu atd. Detailní informace získáte v popisu jednotlivých provincií.Oblíbené pobytové turistické lokality
Ostrov Pulau Pangkor
Jednou z nejnavštěvovanějších turistických oblastí je ostrov Pulau Pangkor s nádhernými plážemi. Tento ostrov se nachází v provincii Perak, jen chvilku cesty trajektem z města Lumut. Populární rekreační středisko s nádhernými a dlouhými plážemi. Můžete zde rybařit, potápět se nebo si vypůjčit kolo a ostrov si sami projet. Pangkor je relativně malý ostrov o rozloze pouhých 8 km čtverečních, který obývá asi 25 tisíc obyvatel. Těší se velkému zájmu malajské vlády, která ho velmi propaguje jako jedno z nejatraktivnějších turistických středisek. Předtím, než zde začal vzkvétat turistický ruch, byl ostrov závislý převážně na rybářství. Rybářství a sušení ryb představují dodnes hlavní průmyslové odvětví Pangkoru. Dnes se ostrov stává populární, především víkendovou destinací, takže během pracovních dnů jsou pláže příjemně liduprázdné. Příjemnou pláži pro plavání je Pasir Bogak, opravdu působivý, i když poměrně úzký pás bílého písku. Prostornější pláž najdete směrem na sever, její jméno je Teluk Nipah. Nejlepší pláží na této straně ostrova je ale bezkonkurenčně Coral Bay. Tady se můžete těšit z průzračně čisté vody smaragdové barvy a většinou je tato pláž čistá a upravená. V Teluk Ketapang lze v období od května do června spatřit želvy, které sem chodí za nocí klást vejce. Na protější straně ostrova stojí za zmínku jiná pláž – Emerald Bay (Smaragdový záliv).
V nitru ostrova naleznete některé zajímavé stavby jako například jihoindický hinduistický chrám nebo Kota Belanda - holandskou pevnost ze 17. století.
Ostrov je ideálním místem pro šnorchlování, rybaření nebo procházky džunglí.

Langkawi
Souostroví Langkawi se nachází asi 30 km od pobřeží. I když leží na úrovni státu Perlis, administrativně patří Kedahu. Hlavní ostrov je obklopen téměř stovkou dalších ostrovů a ostrůvků - od poměrně velkého Dayang Bunting (Ostrov těhotné panny), až po skalní útvary vystupující příkře z mořské hladiny. Celá oblast připomíná thajskou zátoku Phang Nga - ostatně Langkawi je na hranici, ostrovy dále na sever jsou již thajské. Název ostrovů je odvozen od malajských výrazů helang (orel) a kawi (silný). Podle staré malajské legendy jsou ostrovy místem odpočinku bájného ptáka Garudy, který na svých křídlech nosil samotného boha Višnu. S ostrovem je spojena celá řada dalších legend, například o princezně Mahsuri. Proto bývá Langkawi někdy nazýván „Ostrovem legend“. Svědčí to o tom, že až téměř mystická krása těchto ostrovů působila na obyvatele Malajsie již před mnoha stoletími a v jejich fantazii vytvářela základy dnešních legend.

Hlavní ostrov Palau Langkawi je skutečným pojmem pro milovníky cestování, protože jeho krása jej proslavila po celém světě. Je to jedno z nejatraktivnějších rekreačních středisek s úžasnými plážemi a turistickými stezkami. Od roku 1986, kdy se ostrov stal bezcelním pásmem, zde vyrostla spousta hotelů, nákupních center a restaurací. Najdete zde starší menší chrámy, krokodýlí farmu, Batik village, velké mořské akvárium, vodopády a především překrásné pláže, z nichž ty nejznámější jsou na severu (Datai, Rhu) a na západě (Burau, Pantai Kok, Tengah aj.).
Nejdůležitějším městem je Kuah, které je také přístavem pro trajekty vozící turisty z Alor Setar. Rybářská vesnička se tak změnila v hlavní město ostrova, kde najdete všechny vymoženosti civilizace, včetně luxusních hotelů a bank.
Jednoznačně nejznámější památkou na ostrově je hrobka princezny Mahsuri, která se nachází západně od Kuahu. Známá legenda o princezně Mahsuri z tohoto hrobu učinila jedno z nejnavštěvovanějších míst. Princezna Mahsuri byla podle legendy křivě obviněna z cizoložství a odsouzena k smrti. Její nevina jí však dala kouzelnou moc, díky které nebylo možné ji popravit, dokud se sama nerozhodla zemřít. Před tím však vyřkla kletbu, kterou sedm generací obyvatel ostrova odsoudila k neštěstí. Na znamení její neviny pak při popravě vytékala z jejích žil bílá krev, která dala barvu zdejším pohádkovým plážím. Deska z bílého kamene je místem, kam turisté velmi často přicházejí.
Vřele doporučujeme výlet motorovým člunem po zdejších ostrůvcích – „Island Hopping Tour“. Tento výlet patří k velkým zážitkům, protože krása ostůvků je skutečně proslulá a fotografie, které zde pořídíte, rozhodně stojí za to. Ny výletě se můžete i vykoupat. Na některých z ostrůvků potkáte jako jinde v Asii všudypřítomné opičky, které umí být i pěkně drzé, proto pozor na věci!
Mezi ostrovy, které stojí za návštěvu je také Pulau Dyang Bunting, neboli Ostrov těhotné pany. Proslul nádherným stejnojmenným sladkovodním jezerem obklopeným skalami a džunglí, ve kterém je nádherné koupání. Podle legendy je zdejší voda kouzelná a má moc vyplnit bezdětným ženám jejich touhu po dítěti. Stačí se prý vykoupat nebo se napít vody, což na rozdíl od koupání nedoporučujeme.
Langkawi je místo výhodných nákupů - celé má status duty-free. Doporučujeme zejména batiku a také produkty přírodní medicíny.

Souostroví Seribuat
Nádherné soustroví se nachází u jihozápadního pobřeží provincie Johor a jeho součástí jsou jedny z nejkrásnějších malajsijských ostrovů. Na ostrůvky se můžete dostat lodí z přístavu Mersing, který sám o sobě je také velmi příjemným místem k relaxaci. Největším a nejznámějším ostrovem je Tioman, který však oficiálně patří k provincii Pahang, ale kromě něj se zde nachází spousta dalších krásných ostrůvků. Jedním z nejpozoruhodnějším je ostrov Tinggi, jde o vyhaslou sopku. Dalším ostrůvkem je Pulau Besar, známý také jako Pulau Babi Besar (což v překladu znamená Ostrov velkého prasete). Je zde krásná pláž s bílým pískem a malý korálový útes. O něco větší protáhlý ostrov Pulau Sibu je oblíbeným prázdninovým místem pro návštěvníky ze Singapuru. Malinký ostrůvek Pulau Rawa se také může pyšnit bělostnými plážemi a navíc jsou okolní vody vhodné ke šnorchlování. Souostroví je velice klidným a příjemným místem k odpočinku a relaxaci.
Pokud jste četli slavný román Jamese A. Michenera nebo viděli podle něj natočený film „Jižní Pacifik“, pak vězte, že legendární ostrov „Bali Hai“ je právě tento ostrov (malajsky „pulau“) Tioman. Ostrov formálně patří k provincii Pahang. Na tomto 20 km dlouhém a 11 km širokém ostrově v Jihočínském moři, cca 60 km od Mersingu na pobřeží, žije zhruba 2.000 obyvatel v několika rybářských vesnicích. Dostanete se sem lodí právě z Mersingu, poměrně komfortním katamaranem ze Singapuru, a v současné době rovněž letecky: Nejlepší a jediný větší hotel na ostrově provozuje vlastní leteckou společnost.
Tioman je vyhlášeným rájem milovníků moře. Celý je obklopen korálovými lagunami, skýtajícími bohatý mořský život, lehce pozorovatelný díky křišťálově průzračné vodě. Téměř po celém obvodu se nacházejí větší či menší malebné písečné pláže, stíněné palmami. Střed ostrova je hornatý, plný tropické vegetace, a je tedy vhodný i pro milovníky trekkingu. A pokud rádi hrajete golf, v bezprostřední blízkosti hotelu Berjaya naleznete perfektní 18-jamkové hřiště a klub. Optimální počasí k návštěvě ostrova je, stejně jako na celém východním pobřeží, cca od dubna do září. Od poloviny listopadu do zhruba poloviny února pobyt nedoporučujeme vzhledem k monzunovému počasí.

Pulau Perhentian
Jen asi 20 km od pobřeží Kuala Besut se nachází dva překrásné ostrovy Pulau Perhentian Besar a Pulau Perhentian Kecil. Jsou to pravděpodobně nejkrásnější ostrovy v Malajsii – s křišťálově průzračnou akvamarínovou vodou a bělostnými plážemi. Kecil přitahuje spíš mladší návštěvníky, nabízí poměrně levné ubytování v chatkách a radovánky nočního života, zatímco Besar vyhledávají turisté, kteří touží po vyšším standardu a klidnější dovolené. Na obou ostrovech je možnost potápění a šnorchlování, procházek v džungli nebo jen poklidného lenošení a opalování se.


© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz