Dovolená Malajsie


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Malajsie - navigace  
zájezdy Malajsie Hotely a ubytování Malajsie
Last minute Malajsie Informace Malajsie
Víza Malajsie Fotogalerie Malajsie
Mapy a průvodce Malajsie Recenze hotelů Malajsie
Diskuze Malajsie Okružní plavby MalajsieMalajsie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality

Historicky zajímavéPřírodně zajímavé-->Sportovně zajímavéPobytově zajímavéProvincie SelangorProvincie PerakProvincie PenangProvincie Kedah & PerlisProvincie Negeri SembilanProvincie MelakaProvincie JohorProvincie PahangProvincie TerengganuProvincie KelantanProvincie SarawakProvincie Sabah
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Pěší turistika
Malajsie má jedny z nejlepším podmínek pro pěší turistiku. Tropické pralesy, džungle a nádherné parky se spoustou turistických stezek jsou rájem pro milovníky tohoto sportu. Z míst se doporučuje národní park Taman Negara s jedním z nejzachovalejších deštných pralesů, Endau-Rompin Park a Gunung Mulu v Sarawaku na Borneu. Ve většině národních parků se můžete i ubytovat.


Horská turistika a horolezectví
V Malajsii najdete velké množství hor obklopených nádhernou divokou přírodou a právě ti, kteří rádi hory slézají nebo podnikají náročnější horské túry, se tu s ní mohou detailně seznámit a obdivovat ji. Začátečníci vyhledávají především oblasti Gunung Angsi v Negeri Sembilan, Gunung Jerai v Kedahu a další oblasti na Malajském poloostrově, kde se jedná o lehčí a výborně značené trasy. Pro zkušené je tu výstup na nejvyšší bod Malajského poloostrova – Gunung Tahan (2.187 m).
Provincie Sabah a Sarawak na Borneu disponují výrazně vyššími horami. Gunung Kinabalu ve stejnojmenném národním parku se tyčí do výše 4.093 m a je možné se na něj vydat na horskou túru. Výstup v horní části patří mezi náročnější, je třeba překonávat skalní úseky.


Potápění
Nejlepší podmínky jsou na ostrovech Pulau Perhentian, Pulau Redang, Pulau Tioman a dalších ostrovech souostroví Seribuat. Výhodou Malajsie v tomto směru je, že nabízí dobré podmínky a vysoký standard za výhodné ceny. Singapur, Thajskou nebo Brunej jsou dražší. Z vodních sportu se dále nabízejí vodní lyže.


Golf
Golfová hřiště a parky jsou na vysoké úrovni. Z golfových lokalit se doporučuje Cameron Highlands, Georgetown, ostrov Langkawi nebo Bukit Fraser.


Rybolov
Skvělé podmínky najdete po celém pobřeží. Doporučují se také malajské ostrovy jako Pulau Tioman, Pulau Redang, Pulau Perhentian (provincie Terengganu) a jiné.
Také malajské řeky a jezera jsou domovem více než 300 druhů ryb, z nichž asi 40 druhů se obvykle chytá. Některé druhy dorůstají až do 20 – 50 kg.


Cyklistika
Milovníci cyklistiky si zde určitě přijdou na své. Silnice první třídy mají velmi dobrý povrch, na silnice druhé třídy a do odlehlejšchí oblastí si pořiďte horské kolo. Pro velké vyznavače cyklistiky se doporučuje přepravit si vlastní kola, protože míst, kde by se dala půjčit skutečně kvalitní kola, není mnoho.


Pozorování ptáků
Malajsie je domovem mnoha druhů exotických ptáků, kteří lákají pozorovatele z celého světa. Na Malajském poloostrově jich žije 600 druhů a na Borneu 580 druhů, takže je skutečně co pozorovat. Řada druhů je pro obě území společná, ale některé druhy jsou endemické. Ptáci se hojně vyskytují v deštném pralese, ale i horských porostech nebo v okolí jezer a řek. Ideální podmínky nabízejí některé národní parky, především Taman Negara, kde žije kolem 200 druhů ptáků.


Návštěvy jeskyní
Malajsie disponuje velkým počtem vápencových jeskyní. V řadě z nich se nacházejí archeologické památky připomínající dávné doby v dějinách vývoje člověka, jiné jsou pro svoji mystickou atmosféru využívany jako chrámy, řada je však doposud neprozkoumaná.
K nejznámějším patří Gua Kelam v Perlisu, Batu Caves v Selangoru Gua Tempurung v Peraku a také na Borneu je jich celá řada. V jeskyních žije mnoho zajímavých zvířat. Některé jeskyně je možné bez problémů navštěvovat, jiné vyžadují zkušenosti a průvodce.


Rafting
Rafting je také v Malajsii možné provozovat. Koneckonců tady má bohaté tradice, protože domorodci ve státě Sabah se tímto způsobem dopravovali po staletí. V Sabahu jsou také pro rafting nejlepší podmínky, zejména na řekách Padas a Kiulu, které mají 2. a 3. stupeň obtížnosti. V době dešťů se však rozvodňují, takže sledujte pečlivě počasí a neplánujte cestu do období monzunových dešťů. Na Malajském poloostrově se raftuje na řekách Sungai Sungkai v Peraku, Selangor, Tembeling v Taman Negara a na řadě dalších míst.Malajsie Malajsie Malajsie

Zajímavé odkazy

Informace o sportovních aktivitách (v angličtině)
Wildlife and National Park Department

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz