Dovolená Malajsie


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Malajsie - navigace  
zájezdy Malajsie Hotely a ubytování Malajsie
Last minute Malajsie Informace Malajsie
Víza Malajsie Fotogalerie Malajsie
Mapy a průvodce Malajsie Recenze hotelů Malajsie
Diskuze Malajsie Okružní plavby MalajsieMalajsie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality

Historicky zajímavé-->Přírodně zajímavéSportovně zajímavéPobytově zajímavéProvincie SelangorProvincie PerakProvincie PenangProvincie Kedah & PerlisProvincie Negeri SembilanProvincie MelakaProvincie JohorProvincie PahangProvincie TerengganuProvincie KelantanProvincie SarawakProvincie Sabah
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Přírodní rezervace Bukit Fraser - Selangor
Bukit Fraser je pojmenována po Louisi Jamesovi Fraserovi, samotářském obchodníkovi s rudou a provozovateli železnice tažené mezky, který zde žil na počátku 20. století. Říká se, že tu vedl také hráčské a opiové doupě, ale to se smrtí Frasera zaniklo. Místo, které nese jeho jméno, si zachovalo nejhezčí koloniální šarm a kouzlo starých časů. Horská stanice (hill station – tímto termínem se označují rekreační místa budovaná Brity v místech s chladnějším počasím, tedy v malajsijských horách) se nachází ve výšce 1.524 m a vlastními dopravními prostředky je prakticky nedosažitelná. Je to tiché a relativně opuštěné místo, které vábí jenom mizivou část z množství návševníků, kteří vyhledávají spíše přelidněné Gentling Highlands. Hlavní atrakcí je zde pozorování ptáků, kterých tu žije 265 druhů, a také místní flora je velmi rozmanitá. Do Bukit Fraser si můžete udělat (dlouhý) jednodenní výlet z KL, pokud máte k dispozici auto. Je ale lepší nikam nespěchat a radši se ubytovat v jednom z kouzelných místních bungalovů a zůstat přes noc.


Národní park Taman Alam Kuala Selangor
Národní park Taman Alam Kuala Selangor leží podél pobřeží s velkým množstvím vzácných druhů brodivých ptáků. K dalším atrakcím patří tzv. „přírodní ohňostroj“. V Malajsii žije totiž velké množství různých druhů světlušek. Jsou však k vidění jen na pár místech. Jedno z nich se nachází v Kampung Kuantan, jen 9 km od Kuala Selangor. Můžete si půjčit loďku a nejlépe při úplňku si tento přírodní ohňostroj vychutnat. Vyznavači dobrého jídla by měli zavítat do města Pelabuhan Klang ležícího při pobřeží západním směrem od KL. Město je známé vynikajícím čínským jídlem, hlavně mořskými plody na čínský způsob.


Templer park
Původní džungle provincie Selangor se dochovala nedaleko od Kuala Lumpur. Park je pojmenován po vysokém britském komisaři v Malajsii a zabírá 1.200 ha. Nachází se zde spousta označených stezek, průzračných lagun, jeskyní, umělé jezírko a několik vodopádů. Vhodné na túry a koupání.


Jeskyně Batu - Selangor
Jedna z nejznámějších přírodních lokalit se nachází jen asi 15km od Kuala Lumpur. Tyto vápencové jeskyně byly jen velmi málo známé až do doby, kdy na ně narazil asi před 100 lety americký přírodovědec a s úžasem o nich všude vyprávěl. Naleznete zde jeskynní hinduistickou svatyni známou jako Chrám. K nejvýznamnější jeskyni se dostanete po 272 kamenných schodech. Po celou dobu vás budou doprovázet malajské opice. Na přelomu ledna a února se zde koná jeden z nejvíce fascinujících hinduistických festivalů Thaipusam
Vyvrcholením pak bývá Thaipusam, nazývaný „Slavnost bolesti“, který se koná na přelomu ledna a února právě v jeskyních Batu.


Cameron Highlands
Cemeron Highlands je rozlehlá rekreační oblast v provincii Perak. Nabízí skvělé podmínky na túry, je zde spousta stezek, vodopádů, hor, malebné chrámy a růžové zahrady. Jméno Cameron Highlands pochází od Williama Camerona, cestovatele, který zmapoval tuto oblast v roce 1885. V horkých a vlhkých tropech, je chladnější klima, které vládne okolo 1.500 m n.m., pravým balzámem. To věděli již Britové, kteří si tyto oblasti velmi oblíbili, a vědí to pochopitelně i dnešní obyvatelé Malajsie. Jednou z pěti vrchovin, „highlands“, ležící asi 220 km severně od hlavního města, jsou Cameron Highlands. Vstupní branou k nim je městečko Tapah na cestě z K.L. do Ipohu. Odtud se vine malebná klikatá silnice k oblastem nazývaným „horské resorty“, jejichž příjemné ovzduší (přes den teploty okolo 21°C, v noci mezi 10 -12°C) a nádherná vegetace lákají po celý rok. Dnes zde žije cca 20.000 obyvatel, kteří pěstující především růže, ovoce a pečují o rozsáhlé čajové plantáže.
Příjemné podnebí láká návštěvníky k aktivitám, které by v níže položených teplejších místech ustoupily lenošení. Milovníci sportu naleznou v jednom z pohádkových údolí prvotřídní 18 jamkové golfové hřiště, mohou hrát tenis, badminton či squash. Kopcovitý terén plný pestré vegetace s bohatstvím horských říček a vodopádů je přímo předurčen pro trekking. Při výstupu na nejvyšší horu Gunung Brinchang (2.032 m n.m.) budete mít celé Cameron Highlands jako na dlani. A u jednoho z vodopádů lze osvěžit tělo v nádherném průzračném vodním rezervoáru přímo uprostřed džungle.
Cameron Higlands jsou také centrem malajské čajové produkce. Nachází se zde rozlehlé čajové plantáže, můžete vyzkoušet nejrůznější druhy čajů a navštívit čajové usedlosti. První čaje se zde začaly pěstovat v roce 1929 a nejznámější značkou z této oblasti je Boh. Na severních svazích městečka Brinchang se rozkládá Sungai Palas Tea Estate – usedlost, kde se pěstuje právě čaj Boh. V městečku Brinchang si nenechte ujít zahrady motýlů. Kromě vzácných druhů motýlů jsou zde k vidění sbírky velkého hmyzu, brouků a škorpionů.


Národní park Endau-Rompin Park - Johor
Národní park se nachází v oblasti jednoho z mála zachovaných původních pralesů a zabírá 870 kilometrů čtverečních. Je tak druhým největším národním parkem v pevninské části Malajsie. Mnoho nádherných vodopádů a velmi zajímavých turistických stezek podél řeky Sungai Endau a jejího přítoku Sungai Jasin přitahuje pozornost turistů z celého světa. Park je také domovem pro mnoho druhů ohrožených rostlin. Ze zvířat zde žije ojedinělý sumaterský nosorožec a také tygři, kteří se však turistům vyhýbají. Doporučuje se začlenit do některé výletní skupiny s průvodcem, řada míst je totiž izolovaných a těžko dosažitelných bez organizované dopravy.


Národní park Taman Negara
Provincie Pahang je známá především svoji nádhernou přírodou. Nachází se zde národní park Taman Negara, jeden z nejkrásnějších národních parků v Malajsii. Park byl založen již v roce 1937 a je tak nejstarším malajsijským národním parkem. Rozkládá se v provinciích Pahang, Kelantan a Terenganu na území o rozloze 4.343 kilometrů čtverečních. Nejnavštěvovanější část parku leží právě v provincii Pahang. Park je jedinečný pro svoji faunu a floru. Žije zde spousta ohrožených druhů zvířat, dále také sloni, tygři, leopardi, nosorožci, tapíři, spousta druhů opic, hadů a ještěrek. Zdejší deštný prales je jedním z nejstarších na světě. Prales je tak hustý, že procházet jím je skutečným zážitkem. Vstupní bránou a hlavním centrem parku je Kuala Tahan. Nachází se zde informační centrum, kde vám rádi odpoví na všechny dotazy. Nejlepší k návštěvě parku je období od února do září, nejvíce návštěvníků potkáte od dubna do října.


Přírodní rezervace Kenong Rimba
Kenong Rimba State Park – tato přírodní rezervace se nachází také v provincii Pahang. Túry v parku představují skvělou příležitost poznat pravou džungli. Žijí zde sloni, tygři a nosorožci, je však těžké je potkat. Častěji se zde setkáte s veverkami, opicemi, divokými prasaty a tapíry. Nacházejí se zde také vápníkové jeskyně a nádherné vodopády.


Národní park Bako
Jde o nejstarší národní park s fascinujícím ekosystémem nacházející se mezi řekami Sarawak a Bako v provincii Sarawak. Spousta zajímavých turistických stezek, nádherná vegetace, také krásné pláže a opičky makakové - to vše na vás v Baku čeká. Pokud se chystáte na více denní výlet, doporučuje se rezervace ubytování s předstihem. V parku najdete více jak 30 km velice dobře značných turistických stezek, k dispozici jsou i průvodci. Pro jednodenní pobyt je vhodná například stezka Jalan Lintang, jestli budete mít to štěstí se zde zdržet déle, můžete se vypravit třeba na nejdelší procházku – 10 km dlouhou Jalan Telok Limau.


Gunung Gading NP
Hlavní atrakcí v tomto národním parku je parazitická rostlina rafflesia s největším květem na světě. Tato rostlina váží 11 kg, nemá žádné listy, kmen ani stonek. Díky svým vláknům parazituje na jiných rostlinách. Květ je cihlově červený s bílými puntíky. Pokud vykvete, lze jej spatřit jen několik dnů, proto až do parku zavítáte, informujte se, kde se právě rozkvetlá rafflesia nachází. Park protkávají dobře značené turistické stezky, výstup na nejvyšší místa – Gunung Gading a Gunung Perigi - však vyžaduje dobrou fyzickou kondici. Populárním místem k odpočinku je přírodní bazén, který je jen několik minut cesty od informačního centra.


Gunung Mulu
Nejvíce propagovaný a také největší národní park v provincii Sarawak. Oplývá nádhernou přírodou a nabízí skvělé podmínky pro turistiku. Roste zde spousta ojedinělých druhů rostlin. Jedná se rovněž o skvělé místo pro pozorování ptáků. Také se zde nachází spousta jeskynních komplexů, v nichž žije spousta netopýrů, proto si nezapomeňte vzít baterku. Do parku se však můžete dostat jen lodí z Marudi nebo letadlem. Lepší je rezervovat si lístky s předstihem. K největším atrakcím v parku patří jeskyně Show Caves, což je jeskynní komplex zahrnující jeskyně Deer, Lang, Clearwater a Wind. Všechny jsou přístupné turistům. Další jeskyně, které se zde nacházejí, jsou pro veřejnost uzavřeny, z důvodu bezpečnosti. Odhaduje se, že objevených jeskyní je z celkového počtu pouhých 40 %. V parku je množství neprozkoumaných míst. K dalším oblíbeným aktivitám tu patří horolezectví, můžete si najmout i kajak nebo horské kolo.


Turtle Islands NP (Želví ostrovy) - Sabah
Tyto tři ostrovy leží jen kousek od filipínských ostrovů. Z názvu je patrné, čím jsou asi zajímavé. I když se počet želv v poslední době velmi snížil, na těchto ostrovech je máte možnost vidět při kladení vajec skoro v každé roční době. Park je také známý pod jménem Pulau Penyu NP.
© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz