Dovolená Keňa


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Keňa - navigace  
zájezdy Keňa Hotely a ubytování Keňa
Last minute Keňa Informace Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Recenze hotelů Keňa
Diskuze Keňa Okružní plavby KeňaKeňa

 --> Chcete do země jet? --> Na co si tam dát pozor, jak se tam chovat?

Nemoci, nebezpečná zvířataDopravní předpisy-->Společenská etiketaCo tam nesmím jíst a pítOsobní bezpečnost
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Společenská etiketa se liší v jednotlivých oblastech Keni. Závisí především na náboženství, které určuje pravidla společenského chování. Křesťané, islámisté, hinduisti i vyznavači domorodých náboženských kultů se řídí svými pravidly, která je třeba respektovat.
Je to především islám, který je znám svými nekompromisními pravidly. Vzhledem k tomu, že nejvíce je toto náboženství rozšířeno na pobřeží a na severovýchodě Keni, tedy v turisticky atraktivních regionech, je třeba některá z pravidel znát. Týkají se především oblečení, které by nemělo odhalovat tělo. Naštěstí na většině míst je turistům tolerováno i oblékání do šortek a triček atd., pokud se ovšem nechcete vydat na prohlídku mešity.
Keňané jsou také velmi hrdí na svoje národní symboly, kterým musí vzdávat čest i turisté. Nikdy neurážejte, ani v legraci, prezidenta. Povstaňte, pokud se hraje národní hymna.

Podání ruky je v Keni běžný zvyk, především při setkání. Podání ruky je často také symbolem citového vztahu.
Držení se za ruce je v Keni obvykle výrazem přátelství a ne intimního vztahu. Mnohem častěji uvidíte lidi stejného pohlaví, kteří se drží za ruce. Mezi mužem a ženou není tento projev tak častý, protože důvěrnosti na veřejnosti nejsou příliš akceptovanou záležitostí.
Objímání a líbání není v Keni rozšířeno a nepoužívá se příliš ani při setkání. V některých částech Keni je tento zvyk i odsuzován.

Oblékání
Přestože Keňané jsou na první pohled velmi veselí a nekonfliktní lidé, v otázce oblékání jsou někdy až konzervativní. Turisté, kteří cestují po Keni v tričku a šortkách, jsou akceptováni na většině míst. V pobřežních převážně muslimských oblastech, obzvláště v Lamu, by ženy měly nosit šátky, které zakryjí ramena a sukně nebo kalhoty pod kolena. Vyhnete se tak zbytečnému upoutávání pozornosti nebo i nepříjemnostem.

Alkohol
Žena by neměla pít alkohol na veřejnosti. Její chování by bylo odsuzováno.

Fotografování lidí
Keňa představuje turisticky velmi oblíbenou destinací a zdejší domorodí obyvatelé jsou mnody vystavování velkému tlaku, který jim bere jejich soukromí. Jako v každé jiné zemi, kterou navštívíte jako turista, musíte k tomuto tématu přistoupit s určitou dávkou ohleduplnosti. I když většině lidí nevadí, když je budete chtít fotografovat, raději se nejprve zeptejte. Okolo Masajů a Samburů, kteří díky svému vzhledu patří u fotografujících turistů k nejoblíbenějším, se nesetkáte s velkým pochopením. Všude v Namangze a Amboseli jsou nápisy, které říkají, že je zakázáno fotografovat Masaje. Pokud opravdu chcete nějakou památku, musíte zaplatit určitý poplatek. Někteří příslušníci těchto kmenů v turisticky atraktivních místech pózují za pevně stanovené částky a vydělávají si tak na živobytí. Smlouvání pak nefunguje a v případě zájmu o fotografii je třeba zaplatit.
Jinde stačí třeba vzít si adresu a slíbit, že fotografii pošlete.
Některé kmeny žijící v odlehlejších částech Keni věří, že fotografie určitým způsobem krade část jejich duše. Pokud vás tedy chytí při fotografování, můžete se dostat do velmi nepříjemné situace.V každém případě nejprve požádejte o dovolení, ne až po stisknutí spouště!
© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz