Dovolená Keňa


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Keňa - navigace  
zájezdy Keňa Hotely a ubytování Keňa
Last minute Keňa Informace Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Recenze hotelů Keňa
Diskuze Keňa Okružní plavby KeňaKeňa

 --> Chcete do země jet? --> Na co si tam dát pozor, jak se tam chovat?

-->Nemoci, nebezpečná zvířataDopravní předpisySpolečenská etiketaCo tam nesmím jíst a pítOsobní bezpečnost
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Keňa je domovem obrovského množství zvířat a je samozřejmé, že některá mohou být pro člověka nebezpečná. Dodržujte základní bezpečnostní předpisy, nehlaďte volně pobíhající psy a kočky. Při návštěvě národních parků, kde je koncentrace divokých zvířat největší, se budete pravděpodobně pohybovat s průvodcem. Řiďte se jeho radami, nepokoušejte se zvířata pohladit, pokud vám to není vysloveně dovoleno. Nepřibližujte se se ke zvířatům, nekrmte je a nevydávejte nadměrný hluk. Nechoďte do volné přírody na vlastní pěst. Chraňte se dlouhými kalhotami a vhodnou obuví před hady a hmyzem.
Pro člověka mohou být nebezpečná všechna zvířata, dokonce i ta, která jsou pověstně klidná. Pokud budete narušovat jejich životní prostor, omezovat jejich potřeby a svobodu, budou se k nám chovat také nepřátelsky.


Hroch obojživelný
I když na to nevypadá, patří hroch mezi nejnebezpečnější africká zvířata. Zvláště agresivní jsou samice pečující o mláďata. Ty odhánějí šelmy a navíc musejí mláďata chránit i před útočnými hrošími samci. Ti protivníky zastrašují otevíráním hrozivé tlamy – ukazují jim až půlmetrové špičáky. S výjimkou mořských savců má hroch ve světě zvířat vůbec největší ústa. Hroch je skutečně velmi nebezpečný. Dochází i k případům, kdy hroch převrhne loďku a její posádku následně pozabíjí. Zvláště na souši, kde působí neohrabaně, si na něj dejte pozor! V žádném případě se mu ve snaze o co nejlepší záběr nepokoušejte postavit do cesty. Hrochy pozorujte jen z uctivé vzdálenosti.

Nosorožec
Díky svému vzhledu budí nosorožec větší respekt než hroch, takže není nutné zdůrazňovat, že i od tohoto zvířete je třeba držet se v uctivé vzdálenosti. Dospělému nosorožci nehrozí díky jeho velikosti a síle žádné nebezpečí. Matka zahání od svého mláděte nepřítele nejdříve nervózním frkáním, supěním a předstíranými výpady. V případě nutnosti pak zaútočí doopravdy.

Buvol africký
Buvola můžete spatřit v národních parcích. Na první pohled by vás asi nenapadlo, že máte co do činění s jedním z nejnebezpečnějších zvířat v Africe. Takový kolos vážící až 900 kg dokáže zahnat na útěk i lva. Je známý svojí agresivitou a útočností. Proto si ho rozhodně nepleťte s naším milým a líným skotem!

Lev
Vzhledem k tomu, že se jedná o nejsilnějšího predátora Afriky, není asi třeba připomínat opatrnost při případném pozorování tohoto zvířete.

Krokodýl
Krokodýl představuje další velmi nebezpečné zvíře, se kterým se můžete setkat. Nikdy se nekoupejte, pokud si nejste zcela jisti, že v dané oblasti nebezpečí útoku krokodýla nehrozí! Totéž platí i pro provozování vodních sportů na neznámé vodě!

Komáři
Mezi velmi nebezpečná zvířata můžeme řadit i ta nejmenší – např. komára. Někteří komáři v Keni jsou přenašeči nebezpečných nemocí, především malárie. Návštěvníkům je doporučováno chránit se před nimi po celou dobu pobytu.
Noste oblečení světlé barvy. Chraňte se dlouhými kalhotami a tričky s dlouhými rukávy. Používejte bezbarvé olejové repelenty. Vyhýbejte se používání parfémů a vody po holení.
Přivezte si s sebou ochrannou síť proti komárům, napuštěnou repelentem. Impregnujte si oblečení permethrinem (syntetický pyretrin používaný jako insekticid).Spěte při neustále proudícím vzduchu, komáři nesnášejí průvan. Užívejte antimalaritika, pokud se nacházíte v oblasti, kde hrozí nákaza.

Ostatní drobní nebezpeční živočichové
V Keni žije také několik pavouků, jejichž kousnutí je jedovaté, ale séra s protijedem jsou poměrně dostupná. Bodnutí škorpióna je nechvalně proslulé jako velmi bolestivé a může být dokonce smrtelné. Škorpióni se často skrývají v obuvi nebo oblečení. Vyhýbejte se kontaktu s medúzami, které mají žahavá chapadla.

Klíšťata a pijavice
Chraňte se před pokousáním klíštětem, noste kalhoty zastrčené do bot a používejte repelenty proti hmyzu. Po každé návštěvě oblasti s potencionálním výskytem těchto živočichů si pečlivě prohlédněte celé tělo. Pijavice se vyskytují v vlhkých oblastech tropických pralesů. K odstranění ze své kůže použijte sůl nebo zapálený nedopalek cigarety. Preventivně používejte repelenty proti hmyzu.

Hadi
Hadi jsou v Keni poměrně běžná zvířata, obzvláště mimo města. Noste vždy pevné nejlépe kotníkové boty, ponožky a dlouhé kalhoty při pohybu v divoké přírodě. Nestrkejte ruce do děr a štěrbin a buďte opatrní i při sbírání dřeva na oheň. Pokud vás had přesto kousne, zachovejte klid a zůstaňte ležet, pomůže vám to zpomalit šíření jedu do těla. Ostatní vyhledají odbornou zdravotní pomoc. Důležité je vědět, jak had vypadal.


Nebezpečné rostliny
V přírodě se vyvarujte dotýkat se rostlin, které neznáte, bez konzultace s místním průvodcem. Rostou zde např. některé druhy jedovatých pryšců, které způsobují exém. Pokud se však šťáva z nich dostane do oka, můžete i oslepnout. Nebezpečí otravy hrozí, i když jejich větve použijete při rozdělání ohně!© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavač

AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz