Dovolená Keňa


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky


  Keňa - navigace  
zájezdy Keňa Hotely a ubytování Keňa
Last minute Keňa Informace Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Recenze hotelů Keňa
Diskuze Keňa Okružní plavby KeňaKeňa

 --> Chcete do země jet? --> Praktické informace --> Místní doprava

TaxiBusVlak-->Pronájem autPronájem kolLetištěTrajekty, lodě
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Cestování po Keni pronajatým autem je asi nejlepší způsob, přestože asi nejdražší. Auto vám dá možnost navštívit i odlehlé kouty Keni a ušetří vás riskantní jízdy v matatu. I když jako účastník silničního provozu si také užijete! Pokud máte dostatek finančních prostředků, cestování autem vřele doporučujeme.
Existuje mnoho faktorů, které ovlivňují výběr auta. Nejdůležitější je asi cena. Pokud nebudete platit kartou, bude po vás navíc požadována záloha cca 20 000 KSh. Dalším důležitým faktorem je typ vozidla. Mimo období dešťů vám pro cestování v některých částech země (Masai Mara National Reserve, Amboseli a Tsavo national parks) plně postačí 2WD. Pro ostatní oblasti je nutné si pořídit 4WD.
Auto si můžete zarezervovat ještě před příjezdem do Keni. Je to výhodné především v plné sezóně – v červenci, srpnu a o vánocích, protože kvalitní auta mohou být rozpůjčována.


Ceny
Ceny se výrazně liší v jednotlivých půjčovnách. Základní sazba většinou zahrnuje denní minimum 50 nebo 100 km. Nižší denní neomezené sazby jsou od 8 do 30 dnů a vyšší sazby jsou od 2 do 7 dnů. Cena pojištění se připočítává. Při platbě kreditní kartou budete muset zaplatit 4% příplatek.

Celková cena
Celková cena za pronajmutí vozu se skládá z pronájmu vozidla, pojištění, plné nádrže, příplatků za kilometry a navíc zaplatíte ještě daň z přidané hodnoty okolo 16%.

Sezónní slevy
Mimo hlavní sezónu nabízí většina dražších půjčoven až 40% slevy.Pojištění
Je nutné zaplatit pojištění pro případ poškození pronajatého vozidla tzv. Collision Damage Waiver (CDW). Téměř všechny velké půjčovny včetně Avis, Hertz, Europcar, Budget a dalších si účtují velmi vysoké poplatky v případě autonehody. Obvykle se tato částka vyšplhá až na 60 tisíc KSh, a to je mnohem víc, než když zaplatíte 1000 až 2300KSh na den za pojištění. Výměna pneumatik nebo předního skla není zahrnuta v ceně pojištění a budete ji muset v případě nehody zaplatit sami.
Dále byste se rozhodně měli pojistit proti krádeži tzv. Theft Protection Waiver (TPW). U některých společností je toto pojištění zahrnuto v CDW. Krádeže automobilů jsou poslední dobou v Keni velmi běžné a v případě, že je vaše auto ukradeno, a vy nemáte pojištění, budete muset zaplatit celé auto.
Některé společnosti nabízejí tzv. Excess Waiver – pojištění, ve kterém je zahrnuto CDW a TPW a stojí asi 600 KSh na den.


Řidičské průkazy a minimální věk
Všechny společnosti požadují mezinárodní řidičský průkaz nebo řidičský průkaz České republiky. Některé půjčovny stanovily minimální věk na 23 let, ale u ostatních je to 25 let. Někde po vás budou požadovat i nejméně dvouletou praxi v řízení. Vždy musíte předložit nějaký identifikační průkaz, např. cestovní pas.


Údržba a opravy
Ačkoli pravidlo, čím více zaplatíte za vozidlo, tím v lepším stavu je, neplatí vždy, v Keni je to poměrně běžné. Velmi důležitým faktorem, který by měl ovlivňovat váš výběr, je, co pro vás společnost udělá v případě významnější závady. Některé hlavní půjčovny vám možná dopraví jiný vůz a vy jen vyrovnáte cenu, ale obecně spíše platí, že musíte na vlastní náklady automobil znovu zprovoznit. Při vracení vozidla předložte doklady o ceně opravy a peníze vám budou vyplaceny. Zjistěte si předem v půjčovně adresy seriózních opraven, kam se v případě problému můžete bez obav vydat.


Půjčovny
Avis
(tel.:254 20336704) Koinange St, Nairobi
(tel.:254 2 0213330) Jomo Kenyatta - mezinárodní letiště, Nairobi
(tel.:254 412220465) Moi Ave, Mombasa
(tel.:254 414332486) Serena Beach Hotel, MombasaZajímavé odkazy

Půjčovna Central Rent-a-Car
Adresy a kontakty na půjčovny aut

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz