Dovolená Keňa


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Keňa - navigace  
zájezdy Keňa Hotely a ubytování Keňa
Luxusní zájezdy Keňa Informace Keňa
Last minute Keňa Fotogalerie Keňa
Víza Keňa Recenze hotelů Keňa
Mapy a průvodce Keňa Diskuze Keňa
Okružní plavby Keňa  


Naše tipy zájezdů - Keňa
Expedice Východní Afrika
Země: Keňa, Tanzanie
Strava: Dle programu
Doprava: 
Cena od: 59990,-
Expedice Východní Afrika
Země: Keňa, Tanzanie
Strava: Dle programu
Doprava: 
Cena od: 59990,-

Keňa

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Nairobi a okolíPobřežíCentrální vrchovina-->Západní KeňaSeverní Keňa
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Západní Keňa je oblast s mnoha zajímavými místy, ale nepatří rozhodně k nejnavštěvovanějším..
Krajinu tvoří z velké části překrásné zvlněné kopce, občas se světle zelenými keříky na rozlehlých čajových plantážích. Na západě Viktoriina jezera je situováno hlavní město regionu Kisumu, které nabízí mnoho příležitostí, jak zajímavě strávit volný čas.Na jihozápadě leží Národní park Ruma. Nedaleko směrem na sever se nachází rezervace Kakamega Forest Reserve s bujnou vegetací a hojností divoké zvěře. Dále na sever se rozprostírá Národní park Mt Elgon a Saiwa Swamp. Cherangani Hills, které se svažují do překrásného údolí Kerio Valley, jsou velmi vhodné pro turistiku.
Západní část země je domovem kmene Luo. Luové jsou třetí nejpočetnější etnickou skupinou v Keni. Dále tuto oblast obývají také Luyhaové (druhá nejpočetnější skupina v západní Keni), Gusiiové a Kalenjinové.


Kisumu
Kisumu je třetí největší keňské město. Jeho poloha u Viktoriina jezera ho předurčovala k obchodování a přepravě zboží do dalších zemí sousedících s jezerem. Z počátku 20. století bylo Kisumu velmi rušný přístav, až do roku 1977, kdy se rozpadlo Východoafrické společenství. Po několika letech útlumu se v Kisumu v posledních letech situace zlepšuje. Dnes je zde hlavní překladiště ropných produktů. Ropovody přivádějí ropu z Mombasy. V Kisumu je zpracována a rozdělena na různé jednotlivé produkty, které se dále po lodích převážejí do Ugandy, Rwandi, Burundi a východního Konga.
Navzdory relativní izolovanosti má Kisumu vynikající dopravní spojení s východní Keňou.

Kisumu Muzeum
Toto muzeum patří mezi nejlepší v celé Keni a určitě stojí za vaši návštěvu. Obdivovat můžete sbírku každodenních předmětů užívaných místními kmeny včetně nádobí, oblečení, nábytku, zbraní a hudebních nástrojů. Dále je tu zajímavá sbírka vycpaných ptáků a zvířat včetně největší atrakce muzea vycpaného lva lovícího pakoně.
Před hlavní budovou bylo vybudováno tradiční hospodářství Luů zahrnující bahnitou a rákosovou chatrč pro muže a oddělené domy pro každou jeho ženu.
Muzeum leží na ulici Nairobi Road nedaleko centra města a otevřené je denně od 8.30 do 18.:00. Vstupné je cca200 KSh.

Kisumské tržiště je jedním z nejživějších v celé zemi a určitě také jedno z největších. V neděli se konají další trhy v Kibuye Market (Jomo Kenyatta Hwy – asi 1km od křižovatky s cestou do Nairobi)

Útulek pro impaly
Asi 500 metrů za jachtařským klubem Kisumu Yacht Club při cestě do Dunga založila organizace Kenya Wildlife Service útulek pro tyto krásné antilopy.

Ptačí útulek v Kisumu
Asi 8 km jihovýchodně z města při cestě do Ahero se nachází Kisumu Bird Sanctuary. Pokrývá velkou plochu mokřin a je to velmi důležité místo pro chov ptáků. Najdete tu volavky, ibisy, čápy, kormorány a volavky bílé.


Kisii
Kisii je po celé zemi proslulé těžbou masteku a výroby různých figurek a předmětů z tohoto materiálu. Kisii je hlavní centrum regionu zvaného Gusiijská vrchovina, domova kmene Gusiiů.
Při návštěvě tohoto města si nenechte ujít asi 4 hodinovou procházku na vrchol blízké hory Manga Ridge, ze kterého je fascinující pohled na Viktoriino jezero. V dálce můžete zahlédnou Kisumu a čajové plantáže u Kericha.
Nevynechejte výlet do malé vesničky Tabaka, kde se těží a vyřezává mastek.


Kericho
Kericho je srdcem oblasti keňských čajových plantáží. Klima v Kerichu je perfektní pro pěstování čaje, především díky odpoledním deštíkům, které padají téměř každý den po celý rok. Město získalo jméno podle masajského náčelníka, Ole Kericho, který byl zabit Gusii v 18.století v bitvě o půdu. Tuto oblast v současné době obývají Kipsigisové, kteří jsou součástí větší skupiny Kalenjin. Oblast je vhodná pro procházky krajinou, rybářské výlety a především výlety na čajové plantáže.
Možná uvidíte i sběr čaje, které se koná každých 17 dní.


Eldoret
V Eldoretu nenajdete příliš mnoho zajímavých věcí,ale je to okouzlující místo pro odpočinek mezi vašimi cestami po západní Keni, obzvláště pokud míříte do Cherangani Hills nebo národních parků severně od Eldoretu. Nedávno zde byla postavena továrna na zbraně a nové mezinárodní letiště. Nedaleko města se nachází také továrna na sýry, kde si můžete místní produkty také zakoupit.


Kitale
Kitale je jedno z dalších zemědělských městeček, která se rozkládají v této oblasti. Najdeme zde zajímavé muzeum, ale především slouží jako základna pro turisty, kteří hodlají navštívit národní parky Mt Elgon a Saiwa Swamp. Kitale je krásné malebné městečko a vyplatí se zde alespoň na chvíli zastavit a porozhlédnout se.
Ve velmi zajímavém muzeu vás jistě zaujmou sbírky motýlů, ptáků a také výstavy týkající se kmenů Pokot, Akamba, Marakwet a Turkana. Venkovní expozice zahrnuje tradiční usedlosti a oplocené pozemky pro želvy a hady. Pravděpodobně nejzajímavější atrakcí je malá přírodní stezka vedoucí deštným pralesem za muzeem a arboretem, které obsahuje 46 vzácných druhů stromů.
Muzeum je otevřené denně od 8.00 do 18.00. Vstupné činí cca 200 KSh.Průvodci a mapy


Východní...
Východní Afrika - Keňa, Tanzanie, Uganda
316 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz