Dovolená Keňa


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Keňa - navigace  
zájezdy Keňa Hotely a ubytování Keňa
Luxusní zájezdy Keňa Informace Keňa
Last minute Keňa Fotogalerie Keňa
Víza Keňa Recenze hotelů Keňa
Mapy a průvodce Keňa Diskuze Keňa
Okružní plavby Keňa  


Naše tipy zájezdů - Keňa
Expedice Východní Afrika
Země: Keňa, Tanzanie
Strava: Dle programu
Doprava: 
Cena od: 59990,-
Expedice Východní Afrika
Země: Keňa, Tanzanie
Strava: Dle programu
Doprava: 
Cena od: 59990,-

Keňa

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Nairobi a okolí-->PobřežíCentrální vrchovinaZápadní KeňaSeverní Keňa
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Keňa Pobřeží Keni představuje jednu z jejích hlavních atrakcí. Nabízí nejenom historií dýchají místa, okouzlující orientální architekturu, ale také úžasné pláže a potápění mezi nádhernými korály. Atmosféra keňského pobřeží je natolik působivá, že sem přijíždí odpočívat stále více turistů.
Pobyt na pobřeží však neznamená pouze odpočinek, protože i tady se vám přímo nabízí řada zajímavých aktivit a cílů pro vaše výlety.

Mombasa je nejdůležitější pobřežní město a první místo, kam většinou zamíří turisté po prohlídce Nairobi. Založení tohoto starého obchodního přístavu se datuje nejméně do 12.století a Staré město stále vykazuje silný vliv Portugalců, Arabů a Indů. Město má velmi vlhké podnebí, ale přesto je to okouzlující místo. Určitě si nenechte ujít procházku po Starém městě.
Severně a jižně od Mombasy se nacházejí jedny z nejlepších pláží v celé Africe. Pás hotelů se táhne po celém pobřeží severně od Mombasy a hlavním letoviskem je půvabné městečko Malindi. Jižněji si můžeme odpočinout na nádherných plážích Tiwi a Diana. Korálové útesy u Watamu a mořské národní parky Kisite- Mpunguti jsou skvělým místem pro potápění. Milovníci historie si v této oblasti určitě přijdou na své – ruiny Gedi a Kilifi si nenechte ujít. V poměrně blízkém okolí leží také Arabuko Sokoke Forest, přírodní rezervace s ohromujícím množstvím ptáků- hotový ornitologický ráj a národní rezervace Shimba Hills National Reserve, kde můžete pozorovat slony. Indický oceán je v současné době asi nejvhodnějším místem pro sportovní rybaření na celém světě.

Zamíříme- li ještě severněji, otevře se nám pohled na ostrov Lamu – překrásné arabské město, které se stalo „Mekkou“ turistů a stále láká tisíce dalších návštěvníků. Přes velký příliv turistů si zachovává svůj osobitý charakter neuspěchaného místa s tradiční architekturou a unikátní kulturou vycházející z muslimských kořenů.
Lidé žijící na pobřeží jsou Svahilové a právě tady se svahilština rozvinula jako nástroj komunikace mezi místními obyvateli a arabskými obchodníky, kteří začali brázdit vody keňského pobřeží ve svých plachetnicích někdy před 7.stoletím.
Jednou z nejznámějších osobností, která navštívila toto čarokrásné místo byl Ernest Hemingway, kterého přilákalo lovení velkých ryb v okolí Malindi a Watamu.


Národní mořský park Kisite- Mpunguti
Jižně od ostrova Wasini se nachází jeden z nejkrásnějších mořských národních parků v Keni. 28 km čtverečních korálových útesů nabízí fantastické možnosti pro potápění a šnorchlování.
Nejpříhodnější období pro potápění je mezi říjnem a březnem. Určitě se nepotápějte v červnu, červenci a srpnu kvůli rozbouřenému moři, bahnu a slabé viditelnosti. Při troše štěstí můžete zahlédnout různé druhy delfínům, velryby a nádherné obyvatele korálových útesů.Mamba Crocodile Village
Mamba leží severně od Mombasy na pevnině naproti golfovému klubu Nyali Golf Club. Mamba je krokodýlí farma se zurčícími potoky, vodopády a dřevěnými lávkami. Obdivovat můžete malinké krokodýlky, kteří se právě vylíhli, i obrovské dospělé jedince.
V areálu se nachází také velký noční klub s několika bary, tanečními parkety a živou hudbou.


Bamburi
Stezky Bamburi Quarry Nature Trail a North Quarry Forest Trail vedou bývalými kamenolomy. V současné době je okolní krajina zalesněná a znovu zaplněná rostlinami a zvířaty. Najdete tu minipark, ve kterém se žijí oryxové, přímorožci, buvoli, nosorožci, žirafy, prasata bradavičnatá a nejrůznější opice a ptáci. Dále zde najdeme školku pro palmy a rybí, krokodýlí a motýlí farmy.


Watamu
Keňa - Watamu Asi 24 km jižně od Malindi se nachází malé plážové letovisko Watamu s vlastním mořským národním parkem. Korálové útesy jsou zde mnohem kouzelnější než v Malindi a viditelnost pod vodou není v období dešťů ovlivněna bahnem, které přináší řeka Galana.

Mořský národní park Watamu
V této oblasti pobřeží Watamu byl vyhlášen národní park a zakázán rybolov. Najdete tady ideální podmínky pro šnorchlování a potápění. Místní korálové útesy oplývají nádhernými barvami a tvary a pozorování jejich obyvatel je nezapomenutelným zážitkem. Kromě fantasticky barevných korálových rybek ale můžete v parku pozorovat také obrovské kanice nebo delfíny, ti odvážnější i žraloky. A pokud nepatříte k příznivcům potápění, můžete pozorovat podmořský život alespoň proskleným dnem lodi.
Jednou z nejznámějších osobností, která navštívila toto čarokrásné místo byl Ernest Hemingway, kterého přilákal lov velkých ryb v okolí Malindi a Watamu. Krása afrického pobřeží ho okouzlila a jeho duch jakoby tu stále přetrvával.Rezervace Arabuko-Sokoke Forest Reserve
Nedaleko podmořského parku u Watamu se nachází největší a hlavně poslední původní pobřežní prales ve Východní Africe. Největší atrakcí rezervace o rozloze 400 km čtverečních je téměř 240 druhů ptáků a 260 druhů motýlů, kteří zde mají svůj domov. Některé druhy motýlů a ptáků nenajdete nikde jinde na světě. Potkat tu ale můžete i slony, kočkodany, paviány a mnoho dalších.
Vstup je zdarma, ale doporučujeme vydat se na prohlídku s průvodcem, který vám přiblíží místní faunu a flóru a ukáže vám zvířata, kterých byste si sami ani nevšimli. Vřele doporučujeme noční procházku po rezervaci (s průvodcem za cca 400 KSh).


Kipepeo Butterfly Farm (Motýlí farma)
Tato farma leží asi 1 km od ruin v Gedi. Byla založena zoology z Univerzity v Nairobi. Lidé ze širokého okolí sbírají živé kukly nádherných motýlů, ti jsou po vylíhnutí prodáváni soukromým sběratelům po celém světě a zisky z této aktivity jsou použity na zachování a obnovu místní unikátní přírody.Malindi Crocodile Farm & Snake park (Krokodýlí farma a hadí park)
V této farmě nedaleko města Malindi můžete obdivovat na asi 60 druhů hadů a 1500 krokodýlů. Úžasnou podívanou nabízí krmení této dravé zvěře každou středu a pátek v 16.00. Park se nachází kousek od hlavní cesty vedoucí do mořského parku v Malindi a otevřený je od 9.00 do 17.30. Vstupné stojí cca 300 KSh pro dospělé a 150 KSh pro děti.


Mořský národní park Malindi
Šnorchlování nebo potápění u zdejších korálových útesů nabízí mořsky národní park o rozloze 6 km čtverečních. Během a krátce po období dešťů je tu však kalné a rozbouřené moře, které tyto činnosti vylučuje.


Propadlina Marafa
Tato překrásná geologická anomálie bývá také nazývaná „Pekelná“ nebo „Ďáblova kuchyně“ se nachází asi 30 km od Malindi blízko vesničky Marafa. Po celá tisíciletí erodovaly vítr a déšť hřeben pískovce až vznikla úžasně barevná propadlina, která je nejkrásnější při východu a západu slunce.
Průvodci a mapy


Východní...
Východní Afrika - Keňa, Tanzanie, Uganda
316 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz