Dovolená Keňa


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Keňa - navigace  
zájezdy Keňa Hotely a ubytování Keňa
Last minute Keňa Informace Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Recenze hotelů Keňa
Diskuze Keňa Okružní plavby KeňaKeňa

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

-->Nairobi a okolíPobřežíCentrální vrchovinaZápadní KeňaSeverní Keňa
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Keňa - Nairobi Město Nairobi má mezi ostatními africkými městy významné postavení. Zastává funkce hlavního města Keni, ale kromě toho je největším a nejmodernějším městem ve Východní Africe, což vzhledem k tomu, že je také nejmladší, svědčí o jeho prudkém rozvoji. Poslední „nej“ město získalo díky své poloze v nadmořské výšce 1700 metrů. Nairobi je světovou metropolí se všemi klady a zápory, které tato skutečnost přináší.

Až do konce 19.století zde v těchto místech byla pro Masaje jen bažina. Pak ale Britové začali stavět železnici mezi Mombasou a Ugandou, při níž bylo využíváno 32 000 najatých indických pracovníků z Guajaratu a Pandžábu. Asi v půlce cesty mezi Mombasou a Ugandou bylo nutné najít vhodné místo pro odpočinek před namáhavým výstupem přes pohoří Highlands.
Velká část tohoto území byla však stále páchnoucí bažinou a divoká zvěř se potulovala po okolních pláních, ale v roce 1900 zde vyrostlo mnoho výškových budov a o pět let později vystřídalo Nairobi Mombasu na postu hlavního města Britské východní Afriky. Začalo se zde usazovat také velké množství Evropanů. Od této doby docházelo k obrovskému rozvoji města a v současné době patří se svými 1,5 mil. obyvatel k největším městům jako Káhira nebo Johannesburg.

Nairobi je městem kontrastů. Najdete zde elegantně oblečené úředníky, prosklené výškové budovy a drahá obchodní centra stejně jako přelidněné chudinské čtvrti, kde lidé žijí v neskutečné bídě. V Nairobi můžete najít věci, které neuvidíte za celé měsíce cestování po jiných částech Afriky. V tomto kosmopolitním městě narazíte na nejnovější filmy v moderních kinech, kavárny a bary plné turistů z celého světa a také nejživější noční kluby. Určitě si nenechte ujít některou z místních výborných restaurací.
Bohužel díky přílivu turistů se do města stěhují také spousty Keňanů ve snaze vydělat si více peněz na živobytí. Ne však všichni však najdou pracovní příležitost, a tak ve městě velmi rychle roste kriminalita.Památky a zajímavá místa
Keňa - Nairobi Centrum Nairobi je rozděleno na tři části hlavními třídami Kenyatta Avenue a Moi Avenue.
Okolí náměstí City Square představuje skutečné centrum, kde se soustřeďují vládní budovy, banky a další významné úřady a instituce. Spolu s hotely a luxusními obchody vytvářejí moderní vzhled města umocněný výškovými budovami a dalšími díly moderní architektury. Najdete tu Kennyatta International Conference Centre s výraznou vysokou věží a další mrakodrapy, jako např. Lonrho House nebo Nation Centre.
Pokud se vydáte na sever od Kennyata Avenue, začnou výškové budovy ubývat a ocitnete se v chudší čtvrti, kde je ovšem také čilý ruch, Hotely, restaurace, obchody a městský trh lákají turisty k návštěvě.
Východně směrem od Moi Avenue se nachází chudá čtvrť River Road District, nazvaná podle hlavní tepny této oblasti. Najdete tu velmi levné restaurace a hotely a především významné dopravní centrum. Z River Road odjíždí většina dálkových autobusů a matatu a také se sem vracejí zpátky. Zvláště toto místo se těší velké slávě, ovšem v negativním slova smyslu. Pokud je turista v Nairobi okraden, bývá to většinou hned poté, co vystoupí na River Road.

Prohlídku zahajuje většina turistů na Kenyatta Avenue. Hlavní třída byla prý postavena právě v této přesné šířce spočítané tak, aby se kdekoliv na ní mohl obrátit povoz tažený dvanácti voly.
Prohlédnout si tu můžete náměstí náměstí City Square se sochou Joma Kennyaty a také jeho mauzoleem. Dále dojdete k budově parlamentu a také ke Kennyatta International Conference Centre.


Národní muzeum
Národní muzeum sídlí v ulici Museum Road a určitě stojí za vaši pozornost. Jednou z hlavních expozic jsou fotografie ze života obyvatel Keni od Joy Adamsona s názvem Born Free (Narozeni svobodní), které zaznamenávají tradiční kulturu místních lidí. Můžete také obdivovat etnografickou výstavu kulturních symbolů a předmětů různých keňských kmenových skupin.
Dále se zde můžete pokochat expozicemi fosílií, svahilské kultury, archeologických nálezů z „kolébky lidstva“ a ptačí galerií s více než 900 vycpanými exempláři. Místní umělci vystavují svá díla v Galerii současného východoafrického umění.
Národní archivy
Naproti hotelu Hilton na Moi Avnuee se nacházejí ve výstavné budově bývalé indické banky Národní archivy. Kromě běžných dokumentů zde si zde můžete prohlédnout fotografie významných osobností, výstavy ručních výrobků a obrazů ve veřejné galerii.

Otevřeno je od pondělí do pátku od 8.30 do 16.30 a v sobotu do 13.00. Vstupné se neplatí, ale bývá zvykem odměnit průvodce.Muzeum železnice
Muzeum železnice sídlí v ulici Station Road. Dozvíte se mnoho zajímavých informací o keňské historii od začátku kolonizace. Pokochat se také můžete zmenšeným modelem parní lodi z 19.století MV Liemba, která brázdila vody jezera Tanganyika mezi městy Mpulungu (Zambie) a Bujumbura (Burundi). Venku se nachází sbírka starých lokomotiv.
Okolí Nairobi
Bomas of Kenya
Bomas of Kenya je kulturním střediskem v Langatě – nedaleko vstupní brány do Národního parku Nairobi. Největší atrakcí tohoto centra jsou tradiční tance a tradiční hudba a písně keňských etnických skupin.
Každý den se pořádají představení ve 14.30 (v sobotu a neděli v 15.30). Vstupné činí cca 600 KSh pro dospělé a 300 KSh pro děti.

Pštrosí park
Pštrosí park se nachází asi 1 km dál po silnici Langata Rd. Můžete zde krmit pštrosy a pozorovat umělce při vytváření rukodělných výrobků.
Park je otevřen denně a vstupné je cca 200 KSh pro dospělé a 100 KSh pro děti.

Langata Giraffe Centre
Langata Giraffe Centre sídlí v ulici Gogo Falls Road asi 1 km od obchodního centra Hardy Estate v Langatě, asi 18 km od centra Nairobi. Zde můžete pozorovat a také krmit z ruky žirafy Rotschildovy.
.

Karen Blixen Museum
Muzeum se nachází na farmě na Karen Rd asi 2 km od silnice Langata Rd, kde v letech 1914 až 1931 žila slavná autorka knihy Vzpomínky na Afriku (Out of Africa) Karen Blixen. Keňu opustila po sérii osobních tragédií, přesto se celým jejím dílem prolíná láska k tomuto osobitému kontinentu. Podle literárního díla této dánské spisovatelky byl natočen nesmírně úspěšný film, který získal 7 Oscarů, včetně Oscara za Nejlepší film roku 1986.Průvodci a mapy


Východní...
Východní Afrika - Keňa, Tanzanie, Uganda
316 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz