Dovolená Keňa


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Keňa - navigace  
zájezdy Keňa Hotely a ubytování Keňa
Luxusní zájezdy Keňa Informace Keňa
Last minute Keňa Fotogalerie Keňa
Víza Keňa Recenze hotelů Keňa
Mapy a průvodce Keňa Diskuze Keňa
Okružní plavby Keňa  


Naše tipy zájezdů - Keňa
Expedice Východní Afrika
Země: Keňa, Tanzanie
Strava: Dle programu
Doprava: 
Cena od: 59990,-
Expedice Východní Afrika
Země: Keňa, Tanzanie
Strava: Dle programu
Doprava: 
Cena od: 59990,-

Keňa

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

Národní park Hell’s GateNárodní park AberdaresNárodní park AmboseliNárodní park Chyulu HillsRezervace Kakamega ForestNárodní rezervace Lake BogoriaNárodní park Lake NakuruNárodní rezervace Masai MaraNárodní park MeruNárodní park Mt ElgonNárodní park Mt KenyaNárodní park NairobiNárodní park Saiwa SwampNárodní rezervace Samburu, Buffalo Springs & ShabaNárodní rezervace Shimba HillsNárodní park TsavoMořské národní parky Watamu a Kisite-MpungutiRezervace Arabuko-Sokoke ForestVýchodoafrický příkop – Rift ValleyKeňská jezera-->Parky Lake Turkana
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Parky Lake Turkana
V oblasti kolem jezera Turkana naleznete Národní park Sibiloi, Central Island a Národní park South Island. Rozkládají se v přírodě, která nemá na světě obdoby. Ne náhodou jsou parky zahrnuty v Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
Jezero Turkana je největší, nejjižněji položené a nejslanější ze všech jezer, která jsou součástí známého afrického Rift Valley, častěji nazývaného Velká příkopová propadlina. Jedná se o velký africký geologický zlom, který se jako obrovská jizva táhne se od severu k jihu přes východní část Afriky až k Střednímu východu. Podél této obrovské prolákliny je mnoho činných i nečinných sopek a tektonických jezer. Délka tohoto zlomu je 6 000 km. Je v průměru 45 – 50 km široké a právě v něm se nachází naprostá většina afrických jezer. V Rift Valley se nachází nejvyšší hora Afriky Kilimandžáro (Tanzánie) a hory Mt Kenya a Mt Elgon, které jsou také vulkanického původu. Dno údolí neustále klesá, i když jen o několik milimetrů ročně. Toto údolí se táhne od jezera Turkana na severu země až k jezeru Natron na jihu, při hranicích s Tanzánií.


Jezero Turkana představuje jednu z nejzajímavějších a nejkrásnějších keňských oblastí. Jezero je jednou z nejvíce odlehlých oblastí v zemi, avšak rozhodně stojí za návštěvu. Jedná se vlastně o vnitrozemské moře, největší pouštní jezero na světě (6,405 km čtverečních). Se svojí délkou 250 km je mnohem delší než celé keňské pobřeží. Jeho severní část zasahuje až do Etiopie. Díky jeho barvě se mu říká Nefritové jezero. Leží ve výšce 375 metrů nad mořem a teplota zde často dosahuje až 50 stupňů Celsia. V okolí jezera žije velké množství domorodých kmenů. Polokočovným životem zde žije kmen Turkana, který má své předky v Ugandě, dlouhá léta zde přebývá i nejmenší keňský kmen El Molo, který má asi 400 členů, a potkat zde můžete i příslušníky kmenů Rendille, Boran nebo Gabbra.
Jezero bylo objeveno roku 1888 maďarským objevitelem Countem Teleki a Ludwigem von Höhnel. Nejprve bylo pojmenováno Rudolfovo, na počest jejich patrona. Roku 1975 bylo jezero přejmenováno na Turkana.
Jezero má tři vulkanické ostrovy – severní, centrální a jižní.

V okolí jezera se rozkládá několik národních parků. Krásnými prehistorickými lesy se může pochlubit Národní park Sibiloi. Předpokládá se, že zde rostly před sedmi milióny let.
Navštívit můžete Národní park Central Island, který se nachází na jednom z ostrovů v jezeře nebo Národní park South Island, který je rovněž parkem ostrovním.
Východní a západní břehy jezera jsou přístupné pouze odděleně, protože jsou rozděleny rozlehlým údolím Suguta. Na obou březích jsou malá letiště.

Teplota vzduchu se zde pohybuje mezi 20 a 40 stupni Celsia, ale dosahuje i vyšších hodnot, zejména od října do ledna. Nejchladnějšími měsíci jsou červenec a srpen.

Velmi se zde daří především populaci krokodýlů, kteří zde dorůstají neuvěřitelných rozměrů a pozorovat je můžete zejména na odlehlém Centrálním ostrově. Národní parky obývá také početná populace hrochů a přes 150 druhů ptáků. Potkáte zde také paviány, divoké psy, hyeny, karakaly, leopardy, lvy, zebry, žirafy, antilopy dikdik a celou řadu dalších zvířat.


Průvodci a mapy


Východní...
Východní Afrika - Keňa, Tanzanie, Uganda
316 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz